3 dni
Czas
Bieszczady
Lokalizacja
październik
Data

                                                      Weekend dla Singli

Bieszczady – jesienna wędrówka po barwnych połoninach

Wypad zorganizowany (transport, zakwaterowanie, ogniska, śniadania) w legendarne Biesy i Czady. Wędrówka po szlakach, wieczorna integracja ogniskowa (zapewnione menu i obsługa) przy dźwiękach gitary i rykowiska jeleni. Odwiedziny w kultowych, zakapiorskich barach: Siekierezada (Cisna) i Baza ludzi z mgły (Wetlina)

Termin: 05 Paź 2019 – 07 Paź 2019,  12 Paź 2019 – 14 Paź 2019,  
Lokalizacja: Baligród, Bieszczady
Cena: 549 zł

Bieszczady swoje jesienne piękno zawdzięczają przewadze lasów liściastych, które eksplodują barwami w okresie wrzesień- październik. Ten spektakl w apogeum kolorów wabi rokrocznie turystów z całej Polski. Ciągnące się po horyzont góry są nadal oazą ciszy i spokoju. 

 

 Uwaga! Sprzedajemy też opcję samego weekendu – na dojazd własny, bez potrzeby urlopu.

Wędrówka po Bieszczadach- oryginalny program i miejsca

Odkryj z nami prawdziwe oblicze Biesów – najrzadziej zaludnionego zakątka Polski. Wybiegamy poza utarty szlak – wchodzimy tam gdzie tworzą się legendy, spotykamy miejscowych oryginałów – zakapiorów i odwiedzamy miejsca, które przyciągają prawdziwych ludzi gór, a nie niedzielnych turystów.

Informacje praktyczne

Przestrzeń życia, polski dziki zachód – takie epitety przychodzą na myśl, gdy słyszy się słowo Bieszczady. Ten wspaniały, najbardziej wysunięty na południowy-wschód przyczółek naszego kraju zapracował na swoją renomę i legendę, która trwa już od kilkudziesięciu lat. Ten chyba najbardziej poruszający masowa wyobraźnię region to piękna przyroda, chroniona w Międzynarodowym Rezerwacie Biosfery UNESCO “Karpaty Wschodnie”, oraz niezmiernie ciekawa historia, gdzie od wieków przenikały się kultury górali ruskich – Łemków, Bojków, Polaków, Niemców, Ukraińców, Żydów, Słowaków i innych. Dla turystów góry te stanowią wspomnianą “przestrzeń wolności”.

Istotne: Bieszczady to nie góry wymagające wielkiej kondycji i specjalnego przygotowania. Są one w zasadzie odstępne dla każdego. Mimo wszystko niektóre podejścia potrafią zmęczyć, więc dla osób które nie planują wysiłku fizycznego proponujemy inne, mniej “aktywne” formy wypoczynku.

Autokar

Bus wraz z kierowcą do dyspozycji na miejscu (transfery na szlaki, do kultowych lokali, do sklepów etc.)

Wyjazd z Warszawy w sobotę w godzinach porannych (ok 6:00)
Przyjazd do Ustrzyk Górnych ok 15:00 – wejście na szlak

Powrót z Biesów ok 14 (wyjazd), godzina 22:00 Warszawa (po drodze obiad)

 

MIEJSCE DOCELOWE Bieszczady
CZAS TRWANIA od 5 do 7 października 2019 
W CENIE
transport śniadania
zakwaterowanie

 

program
POZA ZESTAWEM
biletów wstępu
dodatkowego wyżywienia

 

 Cena:  549 zł / os 

 Świadczenia w cenie:

 • transport autkoraem (50 os) z Warszawy do Ustrzyk Górnych (w dwie strony ok 1000km)
 • Zakwaterowanie (nowy pensjonat, pokoje 3 osobowe, na podwórku miejsca na biesiadę i ognisko na kilkanaście osób)
 • Śniadania (produkty regionalne i lokalnie wypiekany chleb)
 • drewno na ognisko, miejsce ogniskowe, grill opuszczany, sztućce i zastawa ogniskowa
 • 1 x menu ogniskowe (szeroki zakres dań + obsługa)
 • codzienne transfery autokarem na szlaki turystyczne
 • organizator i kierowca do dyspozycji na miejscu
 • wyjazdy do kultowych zakapiorskich lokal Siekierezada (Cisna) lub Baza Ludzi z Mgły (Wetlina)

Uwagi

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do parków narodowych, wyżywienia (oprócz zapewnionych śniadań i 1 x menu ogniskowego)

Transport własny
Zniżka 50 zł / os – dojazd do Lipia i transfery z nami busem na szlaki.

Informacje i rezerwacje:
tel.  692 663 076

biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Bieszczady jesienią dla Singli  (OF)  + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

Program imprezy

Ramowy program imprezy

Dzień I, sob. – szlak Połoniny Caryńskiej lub Wetlińskiej, powrót do pensjonatu. Wieczorem – Baza ludzi z Mgły i Siekierezadza
Dzień II nd. – szlak “Na Tarnicę przez Szeroki Wierch lub Halicz” / Wielka Rawka. Wieczorem – ognisko
Dzień III pon. wokół Soliny – szlak brzegiem jeziora na zaporę – ok 14 wyjazd w drogę powrotną. (w Wawie, pon 22:00)

Do wędrowania nie jest wymagana wielka kondycja. Nie forsujemy tempa na podejściach. Chodzi o to by się wyciszyć i podziwiać najpiękniejszy o tej porze roku region Polski.

Ważne!☔ ☁ W przypadku braku pogody (widoczności) w górach możliwe są modyfikacje programu (zamiana dni) oraz rozszerzenie świadczeń o m. in.

 • zwiedzanie browaru URSA Major w Uhercach Mineralnych
 • przejażdżkę Bieszczadzkimi Drezynami Kolejowymi
 • lekcję jazdy konnej w zaprzyjaźnionej stadninie – Kopytkowo
 • zwiedzanie fermy jelenia lub szlaku zabytków architektury drewnianej

Kwatera, miejscowość Baligórd

Zaprzyjaźniony pensjonat, który zbiera doskonałe recenzje na portalu booking.com (8.2 / 10 ) Natura Park położony jest w Baligrodzie w województwie podkarpackim, 39 km od Arłamowa. Do dyspozycji Gości jest tu sezonowy odkryty basen. Działa tu również bar. Na miejscu można ponadto bezpłatnie korzystać z WiFi i prywatnego parkingu.

Wszystkie pokoje – 3 osobowe z łazienką i oddzielnymi łózkami, wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem, a niektóre z nich obejmują część wypoczynkową. W każdym pokoju mieści się łazienka z prysznicem. Do dyspozycji Gości są także domki z tarasem lub balkonem.

W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym jazdy konnej oraz turystyki pieszej i rowerowej. Obiekt Natura Park usytuowany jest 10 km od Polańczyka oraz 13 km od Soliny. Odległość od lotniska Jasionka wynosi 90 km.

 

Wieczorne ogniska: fakt, że zbieramy się pod wieczór w TiPi by porozmawiać o przygodach, które miały miejsce w ciągu dnia to jedna z największych zalet tego wyjazdu (oprócz oczywiście aspektów krajobrazowych). Jest to  bardzo integrujące, jest jedzenie, są śpiewy, gitara oraz dobiegające z pobliskich łąk odgłosy rykowiska. Wszystko w blasku księżyca sprawia, że magiczne noce w krainie bieszczadzkiej zapadają na długo w pamięci i wspomnieniach uczestników.

 

Pokoje

 prywatna łazienka
Powierzchnia pokoju: 12-15 m²

Udogodnienia w pokoju: prysznictelewizorbiurkowentylatortoaletałazienkadługie łóżka (> 2 metry)ogrzewaniewykładzina podłogowatelewizor z płaskim ekranemwidokszafa / garderobawidok na góryręcznikipościelcałość zlokalizowana na parterzewieszak na ubraniapapier toaletowykabina prysznicowabasen z widokiembrodzikkosze na śmieci

Opis: pokój ten oferuje 2 łóżka pojedyncze, część wypoczynkową, sofę i widok na okolicę.