15 dni
Czas
Chiny
Lokalizacja

CHINY

Mistyczny Tybet z nurtem Jangcy

Chiny, to kraj pełen ciekawej i burzliwej historii oraz fenomenalnych widoków. Nasza wyprawa jest pełna atrakcji zarówno wizualnych jak i duchowych. Po krajoznawczym rejsie rzeką Jangcy udamy się do pełnego mistycyzmu Tybetu. Cała podróż będzie swojego rodzaju wyprawą do przeszłości Chin, otoczoną duchami wojowników i mnichów.

MIEJSCE DOCELOWE Chiny
CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:

Termin Wyżywienie Lotnisko Cena dla 2 osób

 Cena dla 1 os lub więcej – zapytaj 

2 posiłki Warszawa, Okęcie
Śniadania Warszawa, Okęcie

 

Cena zawiera:

 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • transfery
 • noclegi w komfortowych hotelach
 • śniadania w formie bufetu, Pakiet obiadokolacji (w opcji 2 posiłki) , Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka polskojęzycznego przewodnika 
 • interesujący program zwiedzania
Dodatkowe koszty obowiązkowe:
 • Koszt wizy chińskiej we własnym zakresie
 • Koszt realizacji programu, bilety wstępu, przewodnika 350 EUR od osoby, płatne na miejscu
 • Opłata za usługę podczas rejsu 150 juanów od osoby płatne na statku.
 
Na życzenie zapewniamy:
 • Pakiet obiadokolacji 889 PLN od osoby
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą 2590 PLN od osoby
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży 240 PLN od osoby
 
WAŻNE INFORMACJE
Przy wjeździe do Chin obywateli RP obowiązuje wiza, którą należy uzyskać przed wylotem. Istnieje możliwość uzyskania jej bezpośrednio w Ambasadzie Chin lub poprzez pośredników. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

 

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Chiny  Mistyczny Tybet z nurtem Jangcy (PT)+ termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

DZIEŃ 1 Wylot z Polski
 
DZIEŃ 2 Przylot do Pekinu
Po przylocie transfer do hotelu. Po południu udamy się do wybudowanej w XV w. Świątyni Niebios. Składa się ona z wielu taoistycznych budowli sakralnych leżących na prawie 3 km2. Do najważniejszych należą Pawilon Modlitwy o Urodzaj – uznawany za symbol Pekinu. Powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 3 Pekin
Po śniadaniu udamy się do Zakazanego Miasta. Jest to dawny Pałac Cesarski, z którego dynastie Ming i Qing rządziły Chinami przez 500 lat. W 1987 roku obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie pojedziemy do Juyongguan aby zobaczyć część Muru Chińskiego, którego budowa przypada na lata 770 – 745 p.n.e. Wspinaczka wzdłuż wysokich i stromych murów obronnych to wspaniałe
przeżycie i gwarancja niezapomnianych widoków na przepiękne krajobrazy górskie. Powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 4 Pekin – Lhasa
Po śniadaniu wylot do Lhasa. Transfer do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 5 Lhasa
Rankiem po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Pałacu Potala – dawnej, zimowej rezydencji Dalai Lamy, najwyżej położonego obiektu pałacowego na świecie (3700m n.p.m.). Został on wzniesiony na 13 pięter z gliny, drewna i kamieni, bez użycia gwoździ! Kolejnym przystankiem będzie Jokhang – najstarsza buddyjska świątynia w Tybecie. Z kolei słynna ulica Barkhor Street leżąca w centrum starego miasta Lhasy zaprosi nas mieszanką unikalnej tybetańskiej tradycji i kultury. Powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 6 Lhasa
Dzisiaj po śniadaniu pojedziemy zwiedzić Pałac Norbulingka – prawdziwy „Ogród Skarbów”, położony na zachód od centrum Lhasy, dawniej letnia rezydencja Dalai Lamy. Następnie udamy się do XV wiecznego Klasztoru Sera – najważniejszego ośrodka tybetańskiego buddyzmu i nauki, założonego w XV wieku. Tam też będzie można zobaczyć modlitwy mnichów. Powrót do hotelu.
 
DZIEŃ 7 Lhasa – Chengdu
Śniadanie, transfer na lotnisko i przelot do Chengdu. Po przybyciu udamy się na Stare Miasto i przespacerujemy się wzdłuż starożytnej ulicy. Transfer do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 8 Chengdu
Po śniadaniu pojedziemy z wizytą do Bazy Badawczej Hodowli Pandy Wielkiej, gdzie będziemy mieli możliwość zobaczyć ten wyjątkowy gatunek niedźwiedzi w półnaturalnym środowisku. Następnie udamy się na zwiedzanie świątyni Qingyang Palace, jednej z największych, taoistycznych świątyń w Chinach, która, mimo położenia w centrum miasta, pozwala na błogą kontemplację przy wszechogarniającej ciszy.
Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 9 Chengdu – Chongqing
Po porannym śniadaniu wybierzemy się szybką koleją do Chongqing, gdzie wsiądziemy na pokład statku wycieczkowego, którym wyruszymy w naszą cudowną podróż wzdłuż koryta rzeki Jangcy. Nocujemy na statku.
 
DZIEŃ 10 Rejs po Jangcy
Na statku mamy zapewnione atrakcje turystyczne oraz wyżywienie w postaci śniadania, obiadu i kolacji. Tego dnia zobaczymy wzgórze Shibaozhai, na którym stoi XIX-wieczna forteca.
 
DZIEŃ 11 Rejs po Jangcy
Kolejny dzień na podziwianie bajecznych krajobrazów. Przepłyniemy wzdłuż dwóch wąwozów – Wu i Qutang. Panorama tych miejsc zapiera dech w piersiach! Jest to jedna z najwspanialszych scenerii Chin. Wybierzemy się też nad kanał Shennong.
 
DZIEŃ 12 Maoping – Szanghaj
Dzisiaj zobaczymy Tamę Trzech Przełomów – jest to największy i najdroższy projekt wodny świata. Poziom wody przy tamie wynosi 175 m. Po dopłynięciu do portu wyruszymy w dalszą podróż szybką koleją do Szanghaju. Transfer do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 13 Szanghaj
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na przedmieścia metropolii do położonej na wodzie wioski Zhujiajiao, która nazywana jest „Wenecją Szanghaju”. Kryje ona stare mosty, piekne domy z dziedzińcami oraz niezliczone kanały, wzdłuż których toczy się życie. Jest tam niepowtarzalna atmosfera. Powrót do hotelu.
 
DZIEŃ 14 Szanghaj – Powrót do Polski
Po śniadaniu przejazd do przepięknego, zabytkowego ogrodu Yu Garden w centrum Szanghaju, wokół którego, 400 lat temu w okresie Ming, zbudowano to olbrzymie miasto. Odwiedzimy Taikang Street – artystyczny obszar Szanghaju, któremu udało się zachować autentyczność pomimo rosnącej popularności wśród turystów. Dzięki niezwykłym, starym, eklektycznym sklepikom w ceglanych budynkach ulica
ta jest uroczym miejscem do zwiedzania. Następnie przespacerujemy się nadbrzeżną promenadą Bund, znajdującą się na prawym brzegu rzeki Huangpu. To godny podziwu pas przeplatany budynkami z czasów kolonialnych, prezentujących mieszankę baroku, renesansu, klasycyzmu, a nawet art déco. Wieczorem transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski z przesiadką w Pekinie.
 
DZIEŃ 15 Przylot do Polski

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena