13 dni
Czas
Chiny
Lokalizacja

CHINY

Szlakiem Jangcy

Odkryj z nami tajemnic niezwykłych miejsc imperialnej przeszłości Chin. Oprócz miejsc pełnych historycznych zabytków przepełnionych duchem starożytnych, będą Państwo mieli możliwość zobaczyć tętniące życiem, nowoczesne metropolie. Główną atrakcją wyprawy jest rejs statkiem po majestatycznej rzece Jangcy i podziwianie zapierających dech w piersiach krajobrazów.

MIEJSCE DOCELOWE Chiny
CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:

Termin Wyżywienie Lotnisko  Cena (dla 2 osób

cena na 1 os lub więcej:

zapytaj 

13-25.08.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
12722 PLN
13-25.08.2020 2 posiłki Warszawa, Okęcie
14102 PLN
08-20.10.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
12522 PLN
08-20.10.2020 2 posiłki Warszawa, Okęcie
13902 PLN
19.11 – 01.12.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
11922 PLN
19.11-01.12.2020 2 posiłki Warszawa, Okęcie
13302 PLN

Cena zawiera:

 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • transfery
 • noclegi w komfortowych hotelach
 • śniadania w formie bufetu
 • Pakiet obiadokolacji w opcji 2 posiłki 
 • Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka polskojęzycznego przewodnika 
 • interesujący program zwiedzania

Dodatkowe koszty obowiązkowe:

 • Koszt wizy chińskiej we własnym zakresie
 • Koszt realizacji programu, bilety wstępu, przewodnika 120 EUR od osoby, płatne na miejscu
 • Opłata za usługę podczas rejsu 150 juanów od osoby płatne na statku.

Na życzenie zapewniamy:

 • Pakiet obiadokolacji 690 PLN od osoby (zawiera tradycyjną kolację z kaczką po pekińsku) 
 • Pakiet wycieczek opcjonalnych (dzień 3 Świątynia Nefrytowego Buddy, dzień 4 wioska Zhujiajiao, dzień 10 Muzeum Terakotowej Armii, dzień 12 Wielki Mur Chiński, dzień 13 Zakazane Miasto) 790 PLN od osdoby
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą 1799 PLN od osoby
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży 240 PLN od osoby

 

WAŻNE INFORMACJE
Przy wjeździe do Chin obywateli RP obowiązuje wiza, którą należy uzyskać przed wylotem. Istnieje możliwość uzyskania jej bezpośrednio w Ambasadzie Chin lub poprzez pośredników. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Chiny  Szlakiem Jangcy (PT)+ termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

DZIEŃ 1  Wylot
Przelot z Warszawy do Szanghaju, lot z przesiadką.
 
DZIEŃ 2  Szanghaj
Przylot do Szanghaju. Przejazd do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 3  Szanghaj – dzień wolny lub wycieczka opcjonalna Świątynia Nefrytowego Buddy
Po śniadaniu dzień wolny lub wycieczka opcjonalna. Dziś zobaczą Państwo słynną Świątynię Nefrytowego Buddy. Oprócz dwóch posągów Buddy pokrytych białym nefrytem przechowywane są tu liczne buddyjskie rzeźby i obrazy. Przejazd do przepięknego, zabytkowego ogrodu Yu Garden w centrum Szanghaju, wokół którego, 400 lat temu w okresie Ming, zbudowano to olbrzymie miasto. Wieczorem możliwość zwiedzania dzielnicy francuskiej. Powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 4   Szanghaj – dzień wolny lub wycieczka opcjonalna Zhujiajiao
Po śniadaniu czas wolny lub całodniowa wycieczka opcjonalna na przedmieścia metropolii do położonej na wodzie wioski Zhujiajiao, która nazywana jest „Wenecją Szanghaju”, lśniąca niczym jasna perła w krajobrazie jezior i gór, skrywająca stare mosty, domy z dziedzińcami, szumiące strumienie, rzeki ocienione wierzbami i kanały, wzdłuż których toczy się życie – to wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę, którą warto poczuć. Powrót do hotelu.
 
DZIEŃ 5  Szanghaj – Yichang
Śniadanie. Przed południem udamy się na nadmorską promenadę Bund i handlową ulicę Nanjing Road. To miejsce z neoklasycystycznymi budynkami przypomina o dawnej obecności Europejczyków. Następnie pociągiem dużych prędkości wyruszymy do Yichang, portu nad Jangcy (czas przejazdu ok. 8 godz.). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie na statku.
 
DZIEŃ 6  Rejs po Jangcy
Kolejne dni spędzimy na pokładzie statku. Mamy zapewnione atrakcje turystyczne oraz wyżywienie w postaci śniadania, obiadu i kolacji. Tego dnia zobaczymy Tamę Trzech Przełomów – jest to największy i najdroższy projekt wodny świata. Poziom wody przy tamie wynosi 175 m. Płynąc dalej, będziemy podziwiać pierwszy i najdłuższy z trzech wąwozów – Xiling.
 
DZIEŃ 7  Rejs po Jangcy
Dziś przepłyniemy wzdłuż dwóch wąwozów – Wu i Qutang. Panorama tych miejsc zapiera dech w piersiach! Jest to jedna z najwspanialszych scenerii Chin. Wybierzemy się też nad kanał Shennong.
 
DZIEŃ 8  Rejs po Jangcy
Tego dnia zobaczymy wzgórze Shibaozhai, na którym stoi XIX-wieczna forteca.
 
DZIEŃ 9  Xi’an
Rano dopłyniemy do Chongqing, skąd – już pociągiem, udamy się do Xi’an. Transfer i zakwaterowanie w hotelu
 
DZIEŃ 10  Xi’an – czas wolny lub wycieczka opcjonalna Muzeum Terakotowej Armii
Po śniadaniu czas wolny lub wycieczka opcjonalna. Dzisiaj pojedziemy z wizytą do Muzeum Terakotowej Armii, która zawiera zbiór ponad 7,5 tysiąca naturalnej wielkości figur z wypalonej gliny, przedstawiających żołnierzy i konie. Zostały one umieszczone w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza. Znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Armia określana jest często Ósmym Cudem Świata. Czas na zdjęcia przy starożytnym Murze Miejskim. Wieczorem czeka nas przejazd nocnym pociągiem do Pekinu.
 
DZIEŃ 11  Pekin. Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do Pałacu Letniego
Jest to kompleks parkowo-pałacowy, który stanowił miejsce wypoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. Dwa główne elementy ogrodów to idealny na przechadzkę Long Corridor oraz Jezioro Kunming. Powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 12  Pekin – czas wolny lub wycieczka opcjonalna Wielki Mur Chiński
Po śniadaniu czas wolny lub wycieczka opcjonalna. Tego dnia pojedziemy do Juyongguan zobaczyć część Wielkiego Muru Chińskiego, którą wybudowano w latach 770-475 r p.n.e. Wspinaczka wzdłuż wysokich i stromych murów obronnych, wież strażniczych to wspaniałe przeżycie i gwarancja niezapomnianych widoków na wzgórza i przepiękne krajobrazy górskie. Powrót do centrum i przejazd do Parku Olimpijskiego oraz zdjęcia przy Stadionie Narodowym, nazywanym także „Ptasim Gniazdem”. Powrót do hotelu. Wieczorem opcjonalnie – kolacja, podczas której serwowana będzie kaczka po pekińsku.
 
DZIEŃ 13   Pekin – dzień wolny lub wycieczka opcjonalna Zakazane Miasto oraz powrót do Polski.
Po śniadaniu czas wolny lub wycieczka opjonalna do Zakazanego Miasta. To dawny pałac cesarski, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stąd rządziło Chinami kolejnych 24 cesarzy dynastii Ming i Qing przez ponad 500 lat. Następnie udamy się do wybudowanej w XV w. Świątyni Niebios. Składa się ona z wielu taoistycznych budowli sakralnych leżących na prawie 3 km2. Do najważniejszych należą Pawilon Modlitwy o Urodzaj – uznawany za symbol Pekinu, świątynia Cesarskie Sklepienie Nieba oraz Okrągły Ołtarz. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
*Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. 
Paszport  musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena