8 dni
Czas
Szkocja
Lokalizacja
sierpień/wrzesień
Data

                                                                          Wakacje dla Singli 

                                                    Trekking Szkocja – góry Highlands (WHW) 

Najrzadziej zaludniony teren Europy – Góry Kaledońskie i Grampiany. Surowy krajobraz wybrzeża Oceanu Atlantyckiego przecięty gęstą siecią jezior. Małe miasteczka z pensjonatami B&B i klimatycznymi knajpkami.

I. Termin:  22 Sie 2020 – 29 Sie 2020

Lokalizacja: Highlands, Szkocja

Cena: 2399 zł    2 miejsca

 

II. Termin: 05 Wrz 2020 – 12 Wrz 2020
Lokalizacja: Szkocja
Cena: 2299 zł

dla współpracujących firm – rabat 100 zł

 

 Dramatyczne krajobrazy Szkocji wydają się być potęgowane ogromem pasm górskich. Są one specyficzne – charakteryzują się ubogą szatą roślinną, brakiem lasów oraz silnym poprzecinaniem przez polodowcowe doliny, nieraz wypełnione krystalicznie czystymi i głębokimi jeziorami.

 Szkocja – trekking w raju, góry i zamki

 

Samolot

Przelot rejsowym samolotem zawiera się w cenie wyjazdu.
Limity bagażowe:  bezpłatny bagaż do 10 kg, wymiary 55x40x20 + torebka 35x20x20. Można zabrać dodatkowy bagaż 15 kg za dopłatą – robimy to wspólnie (pod kijki nordic walking).

 

 

UWAGA – im dłużej zwlekasz z rezerwacją tym droższe będą połączenia lotnicze, a cena całkowita może w takiej sytuacji zgodnie z warunkami uczestnictwa – wzrosnąć !

 

 

 

 

MIEJSCE DOCELOWE Szkocja
CZAS TRWANIA 22 Sie 2020 – 29 Sie 2020, 05 Wrz 2020 – 12 Wrz 2020
W CENIE
7 noclegów przelot 
podatki, opłaty administracyjne

przejazdy, program

ubezpieczenie NNW, KL
POZA ZESTAWEM
bilety wstępu, metro
wyżywienie

Cena :    2399 zł / os

Świadczenia w cenie

  • przelot samolotem Wawa-Glasgow-Wawa
  • transfery lokalne wymagane na miejscu (busy, pociągi, taxi)
  • 7 noclegóww hostelach/ bungalow na szlaku (kuchnia do dyspozycji, pokoje kilkuosobowe)
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC Signal Iduna
  • opiekę przewodnika z Polski – znającego trasę i „układy”
  • realizacja założonego programu zwiedzania, podatki lokalne

 Uwagi

Bezpłatny bagaż do 10 kg, wymiary 55x40x20 + torebka 35x20x20. Można zabrać dodatkowy bagaż 15 kg za dopłatą (wg cennika przewoźnika). Praktykujemy jeden bagaż rejestrowany na grupę (kije nordic walking etc). Około 45 zł / os.
W cenie nie uwzględniono: biletów wstępu do muzeów i parków narodowych, wyżywienia, biletu na pociąg The Jacobite (dwie strony za 39 GBP)

 

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie: Treking Szkocja  dla Singli  (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

 

 

Program ramowy wyjazdu

Orientacyjny plan wycieczki w górach Szkocji

UWAGA! Robimy trasę odwrotnie (od Fort William)

Dzienne etapy to średnio około 15 km – nie jest wymagana rewelacyjna kondycja. Uwaga! Prowadzący po zapoznaniu się z aktualnymi prognozami pogody może odwrócić trasę etapu z północy na południe.

DZIEŃ 1: przejazd do Bridge of Orchy

 

Transportem publicznym (przejazd nocny) dostajemy się do Bridge of Orchy skąd zaczyna się nasz marsz.

DZIEŃ 2 trekkingu: Bridge of Orchy do Kingshouse

Odległość 20 km • Przybliżony czas przejścia: 5 – 7 godzin • Podejście (↑) 330m

Trekking po odkrytej przestrzeni  Rannoch Moor może okazać się najbardziej przyjemnym dniem naszej podróży lub, jeśli pogoda spłata figle – największym jej wyzwaniem. Gdy świeci słońce, widoki na okoliczne góry są oszałamiające. Kiedy pada deszcz, nie ma gdzie się ukryć. Tak czy inaczej, podróż będzie niezapomniana!

DZIEŃ 3: Kingshouse do Kinlochleven

14 km • 4 – 6 godzin • (↑) 550m

Dzisiejsza wycieczka oferuje wspinaczkę po tak zwanych diabelskich schodach. Jak sama nazwa wskazuje Twoje nogi dostaną solidną porcję ćwiczeń! Ale w sekrecie powiemy, że nie jest aż tak trudno jak nazwa wskazuje, a widoki z góry na pasmo  Ben Nevis nadrobią trud włożony w wejście na szczyt.

DZIEŃ 4: Kinlochleven do Fort William

25 km • 6 – 8 godzin • (↑) 300m

Strome podejście na Kinlochleven dodaje adrenaliny dość szybko, ale jak zawsze, spektakularne widoki to odpowiednia rekompensata włożonego trudu. Po początkowym podejściu, dalej przemieszczamy się starą wojskową drogą, która delikatnie kluczy po dolinie Glen Nevis. Na ostatniej prostej rysuje nam się potężny szczyt Ben Nevis (ale to na inny dzień) – póki co leśną ścieżką schodzimy w kierunku miasta Fort William.

DZIEŃ 5: z Fort William ruszamy do Mallaig – pociągiem Harrego Potera, czyli The Jacobite (koleją parową). Docieramy do okolic Morar – tu zakwaterowanie w pensjonacie B&B .

 

DZIEŃ 6: Zwiedzanie okolic Morar – spacer po plaży (The Silver Sands of Morar) z pięknymi widokami na wyspy Rum, Eigg, Muck i Canna. Piaszczysta plaża rozciąga się tuż przy ujściu rzeki Morar. W słoneczny dzień, widoki są niesamowite: wspaniałe niebieska woda, błękitne niebo i białe piaski nadają temu miejscu iście tropikalny wygląd. Poniżej kilka zdjęć.

Wieczorny powrót do Fort William(na 20:31). Nocleg.

DZIEŃ 7: Wejście na Ben Nevis  17 km • 7 – 9 godzin • (↑) 1352  m

z Fort William wchodzimy na najwyższy szczyt Zjednoczonego Królestwa – Ben Nevis  (1344 m) – prawie jak w Bieszczadach   Wracamy do miasta, ostatnie zakupy i nocleg naszej szkockiej wycieczki.

DZIEŃ 8):  wyjazd powrotny z Fort William

Autobusem lub koleją opuszczamy szkockie góry by udać się w kierunku naszego lotniska wylotu – do Glasgow.

Ekskluzywna kwatera na wyłączność, Nowy Jork

Hotel Holiday Inn Manhattan – Financial District, który jest położony na dolnym Manhattanie, to najwyższy hotel sieci Holiday Inn na świecie. Goście mogą korzystać z bezpłatnego WiFi.

We wszystkich pokojach znajduje się 39-calowy telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów typu premium oraz przestronne miejsce do pracy.

Hotel jest usytuowany 300 metrów od strefy Ground Zero i muzeum upamiętniającego ofiary zamachu terrorystycznego z 11 września 2001 roku – National September 11 Memorial & Museum. Odległość od międzynarodowego lotniska Newark-Liberty wynosi 14 km.

Wall Street – Financial District to świetny wybór dla osób, które interesują się panoramami, atmosferą i przechadzkami po mieście.

 Noclegi

  • 6 noclegów w apartamentach z łazienkami na Manhattanie, pokoje 2-3 os.;
  • 1 nocleg w okolicach Wodospadu Niagara, hotel ***, pokoje 4 os. z łazienkami;
  • 1 nocleg w pobliżu Toronto, hotel 2-3*, pokoje 4 os. z łazienkami;

 Gastronomia

W Nowym Jorku można znaleźć dobrą pizzę wydawaną z okienka na kawałki za $1, jak i zwyczajny obiad za $50, nie wspominając już o ekskluzywnych restauracjach gdzie można wydać niebotyczne sumy.

Najprościej jest przeliczać dolary na złotówki 1:1. Woda kosztuje $2, kawa $5, piwo $7, zestaw w McDonalds $12.