8 dni
Czas
Szkocja
Lokalizacja
sierpień
Data

                                                                          Wakacje dla Singli 

 Szkocja: zamki, whisky, przyroda – objazd 

Najlepsze co w Szkocji podczas tygodniowego objazdu: najsłynniejsze destylarnie whisky, najciekawsze trekkingi i cuda natury oraz najwspanialsze zamki i pałace! Poznaj ten uduchowiony kraj i jego największe atrakcje!

 

Termin: 29 sierpnia  2020 –  05 września 2020

Lokalizacja: Szkocja – Highlands

Cena:  3999 zł

dla współpracujących firm – rabat 100 zł

 

Dramatyczne krajobrazy Szkocji wydają się być potęgowane ogromem pasm górskich. Są one specyficzne – charakteryzują się ubogą szatą roślinną, brakiem lasów oraz silnym poprzecinaniem przez polodowcowe doliny, nieraz wypełnione krystalicznie czystymi i głębokimi jeziorami.

 Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

 • Jedyna tego typu kompleksowa oferta objazdu na rynku polskim
 • Profesjonalna opieka przewodników, którzy znają Szkocję od podszewki – duże doświadczenie
 • Trasa oparta na największych atrakcjach i najwspanialszych miejscach Szkocji
 • Degustacje i zwiedzanie osławionych destylarni whisky
 • Krótkie 2-3 godzinne trekkingi, które pozwolą na bliski kontakt z naturą
 • Najciekawsze trasy widokowe w górach Highlands – autorskie opracowanie OneFun!

 Szkocja – wycieczka po kraju zamków, gór oraz whisky

Szkocja to przede wszystkim niesłychanie malowniczy zakątek wysp brytyjskich. Ciągnące się setkami kilometrów wybrzeże, fiordy, doliny oraz majestatyczne góry o przebogatej historii to zachęta sama w sobie. Dodajmy do tego bardzo ciekawą architekturę – to własnie tu znajduje się najwięcej zamków na świecie, całkiem dobrą kuchnię – która może nie jest zbyt wyszukana, ale przekazywana przez pokolenia została dopracowana do perfekcji – i mamy obraz destynacji doskonałej. Doceniają to nacje zachodnie, a polski rynek turystyczny jakoś niechętnie – czas to zmienić!

 

Highlands rozciągają się od Fortu William na zachodzie, aż do wybrzeża przez Wyspę Skye, wzdłuż szlaku North Coast 500 do Durness i John O ‚Groats na dalekiej północy. Biegną także do Inverness i na wschód do Elgin, zahaczając o Aviemore i niektóre częsci Parku Narodowego Cairngorms.

Informacje praktyczne

Szkocja oprócz bajkowych scenerii i krajobrazów słynie z produkcji whisky. Kraj jest rajem dla koneserów tego szlachetnego trunku i sami przekonamy się jak wiele trudu i pasji oraz rzemiosła wkładane jest w każdą butelkę tego ciemno-złocistego napoju. Nasze małe tournee po destylarniach najbardziej znanych marek whisky na świecie to wycieczka sama w sobie, ale my wplatamy to w ogólną konwencję zwiedzania!

Tak, wiemy – Highlands naprawdę jest Szkocją jaką wyobrażają sobie wszyscy.  To niesamowite połączenie kultury, historii, architektury i niezrównanej scenerii. Pomyśl o błękicie nieba, niesamowitych krajobrazach, wspaniałym jedzeniu i gościnnych ludziach -naprawdę lepiej niż tu być nie może!  To właśnie czynnik ludzko- historyczny w tle piękna natury rozbudza wyobraźnię najbardziej. O owcach nie wspominamy 

Możesz się zgubić – nie dosłownie – w majestatycznych górach i tajemniczych jeziorach podczas podróży po tej pięknej ziemi. Widoki sprawiają, że opada szczęka. Przejedź przez największy park Narodowy Wielkiej Brytanii, doświadcz delfinów wybiegających zna wybrzeżu Moray, podziwiaj wspaniałe pejzaże Północnych Highlandów, spaceruj w cieniu najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii, Ben Nevis, lub po prostu odkryj wspaniałe wyspy i rozciągające się kilometrami wybrzeża. 

Wycieczka objazdowa obejmuje szkockie destylarniach whisky takie jak:  Famous Grousse, Oban, Taliskier, Ben Nevis

Samolot

W cenie połączenie: bilety lotnicze ✈
Wylot: pt 14/08 Warszawa

Wylot:  pt 21/08 Szkocja

 Bus

Podróż na miejscu odbywamy busem turystycznym klasy LUX, który należy do naszej firmy lub polskiego partnera, a który ma zapewnić nam komfort i profesjonalizm zwiedzania danego miejsca. Kierowca zawodowy oraz normy pracy zapobiegające przemęczeniu to sprawy do których podchodzimy nad wyraz poważnie.

 

 

 

MIEJSCE DOCELOWE Szkocja
CZAS TRWANIA  29 Sie 2020 – 05 Wrze 2020
W CENIE
7 noclegów przelot na trasie Wwa – Szkocja – Wwa
podatki, opłaty administracyjne

przejazdy, program

ubezpieczenie NNW, KL
POZA ZESTAWEM
bilety wstępu, obiady na trasie, lokalni przewodnicy

Cena :  3 999 zł / os  

 Świadczenia w cenie

 • przelot samolotem rejsowym Wawa-Szkocja-Wawa
 • transfery na miejscu do wszystkich atrakcji – bus z kierowcą
 • opiekę doświadczonego pilota z Polski
 • zakwaterowanie na czas wyjazdu w obiektach B&B – 7 noclegów
 • realizacja założonego programu wycieczki
 • opłaty drogowe, paliwo i wszelkie koszty niezbędne do realizacji podróży (promy)
 • lokalne podatki oraz opłaty administracyjne
 • gift-pack od nas i sponsorów: booklet wyjazdowy, vouchery, stylowe okulary
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

 Uwagi

Bezpłatny bagaż do 10 kg, wymiary 55x40x20 + torebka 35x20x20. Można zabrać dodatkowy bagaż 15 kg wg cennika przewoźnika – praktykujemy składkę wszystkich załogantów na 1-2 bagaże rejestrowe, gdzie wrzucamy wszystkie szpargały – cena ok 50 zł /os w dwie strony.
W cenie nie uwzględniono:

 • wyżywienia na miejscu (śniadania- śr. koszt ok 5 GBP, obiady – śr. koszt ok 9 GBP)
 • biletów wejścia do destylarni whisky z degustacją (średnia cena 10-20 GBP)
 • rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, OC w cenie 60 zł / tydzień
 • koszty wycieczek dodatkowych nie będących w programie (rejs na foki etc)
 • ewentualnych biletów wstępu do muzeów i parków narodowych

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie: Szkocja zamki  (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

 

 

Program imprezy

Objazd północ Szkocji: długość objazdu ok. 1300 mil.

Trasa: Liverpool (lotnisko) – Glasgow – Loch Lomond – Highlands – Skye – Carnigorns – Edinburgh – Liverpool

Ta sceniczna podróż pojedzie przez Park Narodowy Loch Lomond i Argyll do tętniącego życiem nadmorskiego miasta Oban, po czym udaje się na północ do Skye i Wester Ross. Wybór tras umożliwia zwiedzanie Loch Ness lub pustyni Torridon przed przyjazdem do Inverness. Następnie trasa prowadzi na południe do Edynburga, przejeżdżając przez Speyside i Perthshire, odwiedzając słynne zamki, destylarnie whisky i zabytkowe miejsca.

1 DZIEŃ (czwartek)
Przylot do. Przejazd do Glasgow (4h). Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ (piątek)

Twoja wycieczka po Highlands zaczyna się od podróży wzdłuż brzegów jeziora Loch Lomond (Park Narodowy), dalej na zachód w kierunku rejonu Agryll & Bute, gdzie odwiedzimy zamek i ogrody botaniczne oraz ładną miejscowość królewską Inveraray. Fakultatywnie wizyta w …. modelowym więzieniu z XIX wieku!

Obydwie trasy kończą się w tętniącym życiem mieście portowym Oban, gdzie można polecić kilka atrakcji turystycznych (w tym destylarnię znajdującą się na samym nabrzeżu portowym – waterfront) i kilka znakomitych restauracji z owocami morza. Nocleg w okolicy.

3 DZIEŃ (sobota)

Klasyczna trasa „Droga do Wysp” z Fort William do promu Skye. Ta trasa przebiega przez Glenfinnan i niektóre miejsca znane z filmów Harry Potter. Po drodze Silver Sands of Morar – piaszczysta, biało-srebrna plażą zapierająca dech w piersi swoim pięknem! Piknik. Końcowe miasto Mallaig oraz prom na wyspę Skye.

4 DZIEŃ (niedziela)

Objazd wyspy Skye, która mówi się, że jest popisem możliwości kreatywnych samego Stwórcy! Od lat doceniana przez filmowców naprawdę sporo ukazuje. Dwa krótkie trekkingi (Fairy Pools oraz Old Man of Storr) na wyspie oraz wizyta na Nest Point Lighthouse- majestatycznym klifie + destylarnia whisky Talsikier! Na zakończenie fish & chips w Portree.

5 DZIEŃ (poniedziałek)

Podróz z wyspy Skye do Inverness – po drodze mosty na Skye oraz najbardziej znany zamek Szkocji Elian Doinan Castle. Dalej poprzez Great Glen i jezioro Loch Ness (Kanał Kaledoński) udamy się do Inverness!

6 DZIEŃ (wtorek)

Trasa prowadzi do Culloden Battlefield, Clava Cairns (starożytnej komnaty grobowej) i zamku Cawdor, po czym udają się na południe do Doliny Spey ze słynnymi nazwami whisky. Kontynuując trasę na południe, przejeżdżamy przez góry Cairngorm i przez Las Rothiemurchus, gdzie jest kilka malowniczych tras trekkingowych po tzw. woodlands – lasach z wyznaczonymi ścieżkami. Nasza podróż kończy się w dość wiktoriańskim mieście z dobrym wyborem atrakcji turystycznych w pobliżu (Pitlochry).

7 DZIEŃ (środa)

Z Pitlochry do Edynburga, trasa pozwala na lekkie trekkingi leśne z malowniczymi wodospadami w tle. Następnie zwiedzimy XVIII-wieczną wioskę konserwatorską z malowniczą katedrą. Kierując się na południe, przejedziemy przez Perth i Gleneagles przed przybyciem do Pomnika Wallace’a, a następnie udamy się do Edynburga. Odkrywamy Edynburg i magiczną atmosferę miasta, kierując się do wielu historycznych, kulturalnych, zapierających dech w piersiach, kulinarnych i urokliwych zakątków miasta. Zapewniamy wybór 3 tras spacerowych po mieście.

8 DZIEŃ (czwartek)

W Edynburgu jest wystarczająco dużo atrakcji, aby zapewnić Ci zajęcie przez kilka dni, ale niestety my wracamy w godzinach popołudniowych do Polski.

Grupy

Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek.

zakwaterowanie na czas wyjazdu w obiektach B&B

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena