15 dni
Czas
Kuba
Lokalizacja
styczeń
Data

                                                                          Wakacje dla Singli

                     Kuba (perła Karaibów) – roztańczona wyspa

Wyjazd eksploracyjno-taneczny, bo nigdzie na świecie nie ma tak wiele muzyki i tańca jak na Kubie.

 

Termin:  październik 2021

Lokalizacja: Kuba, Karaiby

Cena: 5499 zł

dla współpracujących firm – rabat 100 zł

 

Kuba z parą – Kubańczyk i Polka z projektu meetcubanculture.com • Nie jest to typowa objazdówka, a wejście w kubańskie rytmy i wibracje połączone z nauką tańca i poznawaniem kubańskiej kultury • Nie dublujemy pomysłów konkurencji – zupełnie nowa jakość • Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku

 Wyjazd na Kubę – specjalne, taneczne wydanie!

 • Najtańszy wyjazd na rynku– nie pobieramy gigantycznych prowizji jak inni
 • Dwójka polskojęzycznych przewodników wprowadzi nas w świat niedostępny zwykłemu turyście
 • Zapoznanie z kulturą i obyczajami mieszkańców Kuby
 • Ostatni bastion spokoju i barwnego życia toczącego się w rytmie wschodów i zachodów słońca
 • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów codzienności

Jeśli uwielbiasz kubańskie rytmy lub chciałbyś poznać popularne na Wyspie tańce oraz muzykę, ruszaj z nami! To będzie wyjątkowa podróż! Oprócz zajęć tanecznych i udziału w koncertach muzycznych, będziemy także zwiedzać gorącą Kubę! Nie zabraknie nas w miejscowościach takich jak: Hawana, Trynidad czy Vinales. Oferujemy noclegi w kwaterach prywatnych, zajęcia taneczne z kubańskimi instruktorami oraz wspólne imprezy w rytmach salsy! Zwiedzaj wyspę z Kubańczykiem i pasjonatką tego kraju!

Informacje praktyczne

Kuba – to żywy skansen, który przez dziesiątki lat żyje swym własnym, niepowtarzalnym rytmem. To swoisty tygiel różnorodności kulturowej, w którym przeplatają się afrykańskie, karaibskie i europejskie wartości, tworząc oryginalne, barwne i roztańczone społeczeństwo. Klasyczne oldtimer’y (czyli amerykańskie auta z lat 50. i 60.), kolonialna architektura i barwne, roztańczone społeczeństwo tworzą nam niesamowicie urozmaicony misz-masz. Trudno na Świecie znaleźć miejsce o podobnym charakterze. Były i są Państwa żyjące swoim rytmem, nieco odcięte, które kojarzą się z betonem i szarością. Tylu barw ile ma Kuba nie posiada chyba żaden inny kraj… a do tego długie odcięcie cywilizacyjne – wszystkie te czynniki spowodowały, że Kuba jest na tyle oryginalnym kierunkiem, że każdy musi przynajmniej raz w życiu się na wyspę udać!

Kuba to kultura, przyroda, historia, magia i tradycje. Perła Antyli jest płodem powstałym z połączenia wielu kultur, połączenia ras i zwyczajów, które zrodziły jedno z najbardziej wyjątkowych i fascynujących miejsc na Karaibach.

Twoje doświadczenia Kuby to także ludzie. Kubańczycy słyną z ogromnej kreatywności, są radośni i są przyjaciółmi do żartów i świętowania. A mówiąc o świętowaniu, teraz, gdy już tu jesteś, nie będziesz chciał przegapić gorących imprez tanecznych czy domowych. Będziecie mieli okazję skosztować typowych dań dla kuchni kubańskiej: ropa vieja, congris, tamales cubanos i tostones, plus towarzyszące temu napoje, takie jak: Cuba Libre, Daiquiri, Mojito lubPiña Colada. Tu każdy dzień rozpocząć powinieneś od aromatycznej dobrej kawy.

Kuba egzystuje w swojej własnej czasoprzestrzeni!  Swoją różnorodnością i odrębnością intryguje i przyciąga. Pozwól nam pokazać Ci Kubę dzięki czemu  poczujesz z nami jej magię !

10 ciekawostek na temat Kuby

# 10 – Kuba często nazywana jest El Caiman lub El Cocodrilo (po hiszpańsku aligator), tak jak wyspa wygląda z lotu ptaka.

# 9 – Szkoła podstawowa jest obowiązkowa dla każdego dziecka na Kubie w wieku od 10 do 15 lat. Mundury są powszechnie wymagane w różnych kolorach dla każdego poziomu klasy.

# 8 – Fidel Castro wzniósł pomnik Johna Lennona z The Beatles w 2000 roku. Castro podziwiał Lennona i wierzył, że jest prawdziwym rewolucjonistą muzycznym.

# 7 – Kuba jest najbardziej zaludnionym krajem na Karaibach, z ponad 11 milionami mieszkańców.

# 6 – Kubańczycy zazwyczaj nie zapisują swoich przepisów. Zamiast tego przekazywane są z pokolenia na pokolenie poprzez historie i wspólne doświadczenia.

# 5 – Kuba ma najwyższy stosunek liczby lekarzy do pacjentów na świecie. Na Kubie jest tak wielu lekarzy, że lekarze często wysyłani są za granicę do krajów, w których bardzo potrzebna jest pomoc medyczna.

# 4 – Taniec jest bardzo ważny na Kubie, miejscu narodzin klasycznych stylów tanecznych, takich jak Bolero, Mambo i Cha Cha. Casino u nas zwane salsą jest wszechobecne.

# 3 – Rzadka prehistoryczna ryba zwana Mangar znajduje się obecnie tylko na Kubie.

# 2 – Kuba ma wskaźnik alfabetyzacji 99,8%, który jest jednym z najwyższych na świecie.

# 1 – Jedyne samochody, które obywatele Kuby mogą legalnie posiadać, to samochody stworzone i zakupione przed 1959 r. Po tym roku rząd kubański przejął wszystkie samochody i jest ich właścicielem aż do dnia dzisiejszego. Większość samochodów sprzed 1959 roku w tym kraju pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

 

Samolot

Sugerowane połączenia: Swiss/ Edelweiss  ✈
Wylot: Warszawa-Chopin o 09:40  Lądowanie:  Hawana o  17:20  (przesiadka 45 min)

Wylot:  Hawna o 19:20   Lądowanie:  Warszawa-Chopin o 13:55 (+1) (przesiadka 55 min)

 

MIEJSCE DOCELOWE KUBA
CZAS TRWANIA pażdziernik 2021
W CENIE
14 noclegów wycieczki 
podatki, opłaty administracyjne

przejazdy, program

ubezpieczenie NNW, KL
POZA ZESTAWEM
przelot, bilety wstępu,
wyżywienie

Cena :    5 499 zł/os 

 Świadczenia w cenie:

 • 14 x  noclegi (2 osobowe pokoje)
 • 14 x wyżywienie (śniadania)
 • transfer z i na lotnisko (Hawana)
 • przejazdy między miastami (klimatyzowany bus tylko dla grupy)
 • przejazdy lokalne (taxi) – wymagane do realizacji programu
  WYCIECZKI:
 • playa del Oeste
 • dom Hemingwaya – dojazd i zwiedzanie
 • przejazd Chevy (amerykańskie stare samochody, znak rozpoznawczy Kuby)
 • zwiedzanie doliny Vinales
 • playa Jutias w Vinales
 • playa Ancon
 • wycieczka konna do parku Escambray
 • valle de los Ingenios (plantacja trzciny cukrowej)
 • wycieczka katamaranem + snorkling na rafie

 

 • opieka polskojęzycznego pilota od wylotu do powrotu (leci z Państwem)
 • realizacja założonego programu zwiedzania
 • mały upominek od organizatora
 • podatki VAT oraz inne opłaty skarbowe (możliwość otrzymania faktury)
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) zgodnie z ustawą

 Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilet lotniczy –  w tym momencie rewelacyjna cena 700 €
 • wiza ok 100 zł
 • ubezpieczenie KL, NNW/ OC – ok 150 zł
 • obiadokolacje
 • bilety wstępu do muzeów i fabryki cygar (30-40 €)
 • bilety wstępu do lokali z muzyką na żywo (10-15 € za lokal)
 • napiwki dla obsługi i muzyków 50 €
 • wydatki własne (posiłki poza śniadaniem, napoje etc.)
 • opłaty za filmowanie i fotografowanie

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie: KUBA  dla Singli  (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

 

 

Program ramowy wyjazdu

 DZIEŃ 1.  PRZELOT DO HAWANY
Lądujemy w Hawanie i zaczynamy podróż pełną muzyki, tańca i słońca.

 DZIEŃ 2. ZWIEDZANIE HAWANY
Stolica Kuby – jej cienie i blaski, magiczna Hawana stoi przed nami otworem. Zaczynamy przygodę! Zwiedzamy, smakujemy i tańczymy. Bez pośpiechu. Poznajemy Starą Hawanę w ciągu dnia,  popołudniem zabierzemy Was na przejażdżkę legendarnym „chevy”, a wieczór spędzimy w miejscu pełnym muzyki. Do dyspozycji mamy też nabrzeże – Hawański Malecon stoi przed nami otworem. Wybór należy do nas!

DZIEŃ 3. HAWANA
Kontynuujemy zwiedzanie  Hawany – tego dnia szlakiem Hemingwaya. Pokażemy Wam miejsca, w których bywał, mieszkał i tworzył.  Późnym popołudniem chętnych zabierzemy na lekcje salsy. Wieczorem muzyka & taniec lub Hawański Malecon – centrum rozrywki spontanicznej – z własną butelką rumu ma szczególny urok:).

klub z muzyką/ Casa de la Musica w którym tańczymy salsę J. Dla chętnych lekcje salsy.

 DZIEŃ 4. PLAŻA + RELAKS
Kolejny dzień naszej wyprawy rozpoczniemy wizytą na karaibskiej plaży. Kąpiel w Morzu Karaibskim na jednej z popularnych wśród mieszkańców Hawany plaż będzie idealnym zwieńczeniem pierwszych dni na wyspie. To tu się zrelaksujemy przed dalszym zwiedzaniem Kuby. Popołudnie z salsą i muzyką.

 DZIEŃ 5. PINAL DEL RIO
Kończymy przygodę z Hawaną i ruszamy na zachód do Pinal del Rio, do jednej z najbardziej uroczych kubańskich prowincji. Zatrzymamy się w niej, żeby poznać zieloną Dolinę Vinales z Mogotami w tle, dowiedzieć się co nieco o produkcji cygar i jak wszędzie na Kubie potańczyć salsę.

 

DZIEŃ 6. DOLINA VINALES
Tego dnia będziemy odkrywać to, co zielone, co wyjątkowe i malownicze – wapienne Mogoty porośnięte bujną roślinnością – bez nich Dolina Vinales nie byłaby tak wyjątkowa. Tutaj też uprawia się podobno najlepsze cygara na świecie – pokażemy Wam jedną z rodzinnych plantacji tytoniu i zabierzemy do pełnej ciekawych form skalnych jaskini Cueva del Indios, zamieszkiwanej wcześniej przez prekolumbijskich Indian.

DZIEŃ 7.  ZATOKA ŚWIŃ – PLAYA GIRON
Rano opuszczamy prowincję Pinal del Rio i ruszamy w stronę Trinidadu.  Po drodze zatrzymujemy się  w legendarnej Zatoce Świń w Playa Giron.  Zatoka słynie z zakończonej fiaskiem inwazji Amerykanów na Kubę w 1961 roku , której celem było obalenie reżimu Fidela Castro. Chwila relaksu, dla chętnych kąpiel przed dalszą podróżą do Trynidadu.

 DZIEŃ 8.  TRINIDAD
Od rana ruszamy na zwiedzanie miasteczka z innej epoki (Trynidad został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO), wałęsamy się po Trynidadzie, a po południu wybierzemy się na 2-4h na pobliską plażę Ancon. Wieczór spędzamy w jednym z wielu wypełnionych muzyką i tańcem mejsc.  Nauka salsy dla chętnych!

DZIEŃ 9. TRINIDAD I OKOLICE

Kolejny dzień w Trynidadzie to pobyt na łonie natury – jedną z wielu atrakcji, jakie oferuje się w okolicy jest wycieczka konna, na którą chcemy Was zaprosić. To ciekawe doświadczenie w  siodle nie wymaga żadnych umiejętności jeździeckich. W programie kąpiel w kaskadzie i świeżo wyciskany sok z trzciny cukrowej.  Chętni mogą wziąć lekcje salsy. Wieczór z muzyką i rumem w tle.

 DZIEŃ 10. CAYO BLANCO – SEAFARI
Czas na relaks i plażowanie!  Niebiańska plaża, lazurowa woda, snorkling na rafie i … iguany!!  Zabierzemy Was w wyjątkowo piękne miejsce, rajską wysepkę, którą bardzo długo zachowacie w pamięci!  Po powrocie dla chętnych lekcje salsy,  kolacja w mieście, muzyka, taniec i rum.

DZIEŃ 11. TRYNIDAD – PÓŁWYSEP ZAPATA

Wyjazd z Trinidadu w kierunku Hawany. Po drodze zatrzymamy się w  rezerwacie Cienaga Zapata – raju dla miłośników przyrody. Pełno tu ptaków, bagien i ciekawej roślinności.  Na miejscu można zwiedzić farmę krokodyli i udać się do zrekonstruowanej wioski indiańskiej Guama.  Stąd jedziemy bezpośrednio do Hawany.

DZIEŃ 12. HAWANA AFROCUBANA
Kuba to wierzenia afro-kubańskie, które mają ogromny wpływ na muzykę, taniec i kulturę tego kraju. Callejon de Hamel to wyjątkowe miejsce, w którym będziemy mieli okazję zetknąć się z wierzeniami afro na Kubie (santeria).  Po południu – dla chętnych lekcje salsy / czas wolny, a wieczór spędzamy albo w malowniczo położonym klubie 1830 z muzyką na żywo lub Casa de la musica.

 DZIEŃ 13. CASABLANCA & ODPOCZYNEK POD PALMĄ
Ostatni dzień w Hawanie to odrobina zwiedzania i czas na relaks na jednej z pobliskich plaż – ładujemy baterie przed powrotem do Polski. Wieczór na Maleconie –  zawsze się tam coś dzieje, za naszymi plecami szum morza, przed nami Hawana. To dobry sposób na pożegnanie się  z Kubą.

 

DZIEŃ 14. HAWANA INDYWIDUALNIE
Każdy z nas żegna się z wyspą na swój sposób. Spontaniczne decyzje, spontaniczne spacery i zakupy. Ostatnie lekcje salsy dla chętnych. Wieczorem wspólna kolacja z muzyką w tle.

DZIEŃ 15.  WYLOT DO POLSKI
Śniadanie i czas wolny, spontaniczne decyzje, spontaniczne spacery i zakupy i ostatnie lekcje salsy dla chętnych (w zależności od godziny wylotu). Żegnamy się z Kubą.

Kuba hotele