10 dni
Czas
Stany Zjednoczone
Lokalizacja
wrzesień/październik
Data

Wino i Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Waszyngton – Filadelfia – Nowy Jork

  • Cena za wycieczkę:  5900 PLN + 3500 USD + przeloty od 3o00 PLN
  • Termin: 7 – 16 października 2022
  • Czas trwania: 10 dni

Najważniejsze atrakcje:

 

Przespaceruj się najstarszą ulicą w Stanach Zjednoczonych

 

Zobacz spektakl w najważniejszym teatrze operowym świata

 

Zachwyć się najlepszym musicalem na Broadwayu

 

Odwiedź jeden z klubów jazzowych Nowego Yorku

 

Przekonaj się, jak wygląda świat z najwyższego budynku na półkuli północnej

 

Poznaj najsłynniejsze budowle Waszyngtonu

 

Skosztuj win powstających w winnicach Pensylwanii

 

Odwiedź słynne nowojorskie muzea z historykiem sztuki

 

Poczuj niepowtarzalny klimat stolicy świata, jaką jest Nowy Jork

MIEJSCE DOCELOWE Stany Zjednoczone
CZAS TRWANIA 7 – 16 października 2022
W CENIE
noclegi program
wyżywienie

 

pilot, degustacje
POZA ZESTAWEM
bilety wstępu
napoje

 

 Cena za wycieczkę:   5900 PLN + 3500 USD + przeloty od 3000 PLN

Gwarantujemy

Zakwaterowanie – 5 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelu w centralnej części Manhattanu, 2 noclegi w Waszyngtonie i 1 nocleg w Filadelfii (pokoje jednoosobowe za dopłatą); wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu); wino do obiadów/kolacji w ilości ok. 1/2 butelki na osobę; wizyty i degustacje zgodnie z programem; zwiedzanie Waszyngtonu, Filadelfii i Nowego Jorku z polskojęzycznym przewodnikiem, bilet na spektakl w Metropolitan Opera; wyjazd na WTC Freedom Tower, rejs wokół Manhattanu, przeloty na trasach Warszawa – Waszyngton, Nowy Jork – Warszawa, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż; opiekę pilota-specjalisty winiarskiego.
Dodatkowo płatne: nocleg w pokoju jednoosobowym 1250 USD; wycieczka nad wodospad Niagara, fakultatywne koncerty, posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie, ewentualne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów niewyszczególnionych w programie. Zwyczajowe napiwki: 70 USD/os.
Dopłata do SGL: 1250 USD
Koncert w klubie jazzowym: 40 USD
Musical Król Lew – miejsca pierwszej klasy 170 USD, miejsca Premium 220 USD
Koncert symfoniczny – od 80 USD
Wycieczka nad wodospad Niagara – od 280 USD

Informacje i rezerwacje:
tel.  692 663 076

biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:   Opera w MET , Stany Zjednoczone  (WS)  + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

Plan wycieczki

1 dzień

Przelot do Stanów Zjednoczonych

Pierwszy dzień przeznaczymy na przelot do Waszyngtonu, z przesiadką w Europie lub w Nowym Yorku. Po przylocie przejedziemy do centrum, gdzie zakwaterujemy się w hotelu w okolicach dzielnicy rządowej, gdzie znajdują się najważniejsze budowle i zabytki stolicy Stanów Zjednoczonych. Po zakwaterowaniu udamy się na powitalny koktajl.

2 dzień

Waszyngton

Ten dzień w całości poświęcimy na zwiedzanie Waszyngtonu w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika. Będziemy mieli okazję zobaczyć najważniejsze budynki rządowe, między innymi Kapitol, na stopniach którego nowo wybrani prezydenci składają przysięgę. Odwiedzimy budynek Sądu Najwyższego, Muzeum Astronautyki i Lotnictwa, monumentalny Lincoln Memorial oraz słynny Biały Dom. W przerwie zwiedzania zjemy lunch w dzielnicy ambasad. Znajdziemy też chwilę na spacer wzdłuż przepływającej przez miasto rzeki Potomak. Wieczór przeznaczymy na kolację we własnym zakresie, a chętnych zaprosimy na nocny spacer po centrum. Nocleg w Waszyngtonie.

3 dzień

Filadelfia

Jadąc do Filadelfii, po drodze zatrzymamy się w winiarni Borderland, gdzie czekać na nas będzie lunch i degustacja powstających w posiadłości win. Popołudnie przeznaczymy na zwiedzanie Filadelfii – jednego z najstarszych miast Ameryki Północnej. Zobaczymy między innymi Schody Rockiego, Mason Temple, jedno z najsłynniejszych targowisk Wschodniego Wybrzeża – Reading Terminal, Dzwon Wolności. Przespacerujemy się też najstarszą ulicą w Stanach Zjednoczonych. Na koniec dnia odwiedzimy Magical Garden – genialne muzeum na świeżym powietrzu. Nocleg w Filadelfii, w historycznym centrum miasta.

4 dzień

Winnice Pensylwanii

Rano ruszymy dalej w stronę Nowego Jorku. Po drodze zatrzymamy się na lunch i degustację w winnicy w regionie Buckingham Valley. Spędzimy też nieco czasu w jednym z magicznych miasteczek Pensylwanii – New Hope. Po południu dotrzemy do Wielkiego Jabłka i zakwaterujemy się w hotelu na Środkowym Manhattanie. Tego dnia chętni będą mogli wybrać się na koncert w klubie jazzowym. Wieczorem po raz pierwszy, lecz nie ostatni, przejdziemy przez tętniący życiem i błyszczący tysiącem neonów Times Square. Jeżeli czas i siły pozwolą, to wybierzemy się także na Brooklyn, skąd podziwiać można najpiękniejszą panoramę nocnego Manhattanu. Nocleg w Nowym Jorku.

5 dzień

Metropolitan Opera

Tego dnia skupimy się na poznawaniu Dolnego Manhattanu. Największą atrakcją niewątpliwie będzie wyjazd na 102 piętro WTC Freedom Tower czyli najwyższego budynku na północnej półkuli. Przespacerujemy się po centrum finansowym Wall Street. Znajdziemy czas na kawę wśród maklerów nad rzeką Hudson. W przerwie zwiedzania zjemy lunch w restauracji Central o wnętrzu w stylu art deco. Po przerwie zobaczymy City Hall oraz Grand Central Station. Wieczorem wybierzemy się na spektakl w Metropolitan Opera – najważniejszym teatrze operowym świata. Tradycyjnie przed przedstawieniem zaprosimy na aperitif i wprowadzenie do utworu. Nocleg w Nowym Jorku.

6 dzień

Broadway

Kolejnego dnia będziemy kontynuowali zwiedzanie środkowej części Manhattanu. Przejdziemy słynną Piątą Aleją, zatrzymamy się w sklepie Tiffany’ego, zobaczymy Złotego Prometeusza przy Centrum Rockefellera i katedrę św. Patryka. Następnie zjemy wspólny lunch w artystycznej dzielnicy Soho. Popołudnie przeznaczymy na Plac Waszyngtona, Madison Square Garden oraz Empire State Building. Wieczorem chętni będą mogli wybrać się na musical w jednym z teatrów na Broadwayu. Tym razem obejrzeć będzie można wyjątkowe widowisko Król Lew z muzyką Eltona Johna uznawane obecnie za najlepszy nowojorski spektakl. Nocleg w Nowym Jorku.

7 dzień

Nowojorskie Muzea

Do południa zaprosimy na autorski spacer po Central Parku, podczas którego odwiedzimy zamek Belweder, Jezioro Żółwi oraz pomnik Władysława Jagiełły, a następnie przejdziemy przez najbardziej tajemniczą część parku, aż do Strawberry Hills. Po spacerze zjemy lunch przy Muzeum Fundacji Guggenheima. Popołudniowe godziny przeznaczymy na zakupy lub wspólne zwiedzanie Museum of Art. W tym największym w Stanach Zjednoczonych muzeum, z historykiem sztuki jako przewodnikiem, odwiedzimy galerię malarstwa europejskiego oraz niesamowitą wystawę wnętrz od czasów średniowiecznych aż po nowojorską secesję. Wieczorem chętni będą mogli wybrać się na koncert symfoniczny w słynnej Carnegie Hall lub w siedzibie New Yorker Philharmoniker. Nocleg w Nowym Jorku.

8 dzień

Niagara

Chętnym polecamy fakultatywną wycieczkę nad wodospad Niagara. Ramowy program przewiduje przelot do Buffalo, przejazd nad wodospady Niagara, spacer nad rzeką od strony kanadyjskiej, skąd rozpościera się najlepszy widok na słynną podkowę oraz wyjazd na wieżę widokową i rejs statkiem do podnóży wodospadu. Na koniec przejdziemy przez tęczowy most nad amerykańską częścią wodospadów. Po południu wrócimy samolotem do Nowego Jorku.
Ci, którzy nie zdecydują się na wyjazd, będą mieli czas wolny na zakupy oraz zwiedzanie kolejnych nowojorskich galerii – Muzeum Guggenheima oraz Neue Galerie, gdzie od niedawna eksponowana jest słynna Złota Dama Klimta. Wieczorem zjemy kolację w restauracji Braserie 8½ nieopodal Piątej Alei. Nocleg w Nowym Jorku

9 dzień

Statua Wolności

Do południa wybierzemy się w pożegnalny rejs wokół wyspy Liberty, gdzie mieści się Statua Wolności – symbol szczęścia dla milionów imigrantów. Podczas wycieczki zobaczymy niezapomnianą panoramę Dolnego Manhattanu, opłyniemy statuę i przepłyniemy pod słynnym mostem Brooklińskim. Na pokładzie, przy akompaniamencie jazzowej muzyki, zjemy lunch. Po południu znajdziemy chwilę czasu wolnego na ostatnie zakupy i przejazd na lotnisko. Wieczorem wylecimy w podróż powrotną do Polski.

10 dzień

Powrót

Przylot do Warszawy planowany jest we wczesnych godzinach porannych.

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

Zakwaterowanie: 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu o standardzie 4* z dostępem do term Valpolicella