11 dni
Czas
GAMBIA I SENEGAL
Lokalizacja

GAMBIA I SENEGAL

Afryka nie całkiem dzika

Czarny ląd to wciąż nieodkryte i fascynujące miejsce. Wypalone słońcem Gambia i Senegal obfitują w liczne atrakcje dla odwiedzających je turystów. Kuszą pięknem przyrody i aromatem przypraw. Na ulicach spotkamy serdecznych i uśmiechniętych mieszkańców w kolorowych strojach, którzy nadają tym miejscom jeszcze więcej egzotycznego uroku.

MIEJSCE DOCELOWE

GAMBIA I SENEGAL

CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:  

Termin Wyżywienie Lotnisko Cena dla 2 osób 

Cena dla 1 os lub więcej – zapytaj 

22.09-02.10.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
16664 PLN dla 2 os
22.09-02.10.2020 2 posiłki Warszawa, Okęcie
17662 PLN


Cena zawiera:

  • transfery
  • noclegi w komfortowych hotelach,
  • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
  • śniadania w formie bufetu, pakiet obiadokolacji (w ofertach 2 posiłki) , Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • opieka polskojęzycznego przewodnika
  • interesujący program zwiedzania

 

Dodatkowe koszty obowiązkowe:
  • Koszt realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 100 USD od osoby, płatne na miejscu
 
Na życzenie zapewniamy:
  • Pakiet obiadokolacji 499 PLN
  • Pakiet wycieczek opcjolanlych (dzień 2: Goree, dzień 4 Saint-Louis, dzień 7 Saloum) 669 PLN od osoby
  • Pokój jednoosobowy za dopłatą 1799 PLN od osoby
 
 Minimalna wielkość grupy 20 osób.
Przed wylotem do Gambii i Senegalu zalecamy szczepienia przeciw żółtej febrze oraz zabranie ze sobą leków przeciwmalarycznych.

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:   GAMBIA I SENEGAL + termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

 

DZIEŃ 1 Wylot

Wylot z Polski. Możliwy lot z przesiadką. Przylot do Dakaru. Transfer do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2 Dakar – dzień wolny lub wycieczka opcjonalna na wyspę Goree
Po śniadaniu wyjedziemy na wycieczkę na wyspę Goree. Jest ona położona 3 km na wschód od portu w Dakarze – stolicy Senegalu. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego i zajmuje 36 ha powierzchni, a zamieszkuje ją 1000 mieszkańców. Od XVI-XIX wieku Fort D’Estrees na tej wyspie był bazą handlu niewolnikami. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3 Dakar – Lac Rose – Saint-Louis
Po śniadaniu pojedziemy w kierunku „Lac Rose”, różowego połyskującego jeziora. Łodzią przedostaniemy się przez jezioro do restauracji na lunch (dodatkowo płatny). Po południu czeka nas przejażdżka ciężarówką 4×4 przez „wydmy Dakar”. Wczesnym wieczorem przyjedziemy do Saint-Louis – najstarszego miasta Afryki Zachodniej. Nocleg w Saint-Louis.

DZIEŃ 4 Saint-Louis – dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Faidherbe
Dzisiaj czas wolny lub wycieczka opcjonalna – podczas przejażdżki bryczką po malowniczym miasteczku Faindherbe poczujemy klimat i atmosferę okolicy, zamknięte w wąskich uliczkach i bazarach. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5 Park Narodowy Saint-Louis-Djoudj – Lompoul
Po śniadaniu wyjedziemy w stronę Parku Narodowego Djoudj, który obejmuje ok 16 000 ha i jest jednym z najdalej wysuniętych obszarów Afryki subsaharyjskiej. Dzięki temu, że przez cały rok są tu pełne zbiorniki wodne, jest to miejsce odpoczynku ptaków migrujących z Europy przez Saharę. Następnie przeprawimy się przez pustynię Lompoul, aby dotrzeć do oazy. Po kolacji (wliczona w cenę) wraz z mieszkańcami wioski, będziemy brali udział w ceremonii trzech herbat. Nocleg w luksusowych namiotach u stóp wydm.

DZIEŃ 6 Mékhé – Baba Garage – Foundiougne – Toubacouta – Saloum
Rankiem po śniadaniu wyjedziemy do Saloum przez Mékhé. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć cotygodniowy targ w garażu Baba. Tam można nabyć warzywa, przyprawy, klejnoty i inne bardziej lub mniej potrzebne rzeczy. Droga prowadzi do Fatick. Później, po przekroczeniu rzeki Saloum, pojedziemy dalej na południe przez Toubacouta do Parku Przyrody Saloum Delta i do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7 Saloum – dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Delty Saloum
Region Delty Saloum, to przede wszystkim tereny podmokłe, które są domem fascynującej roślinności i unikalnych gatunków zwierząt. Przez podmokłe tereny przepłyniemy się łodzią, aby następnie udać się na lokalny rynek „Touba Nding” oraz odwiedzić tradycyjną wioskę Dassilame Serere. Lunch (dodatkowo płatny), można zjeść na piaszczystej plaży otoczonej lasami namorzynowymi. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8 Saloum – Banjul
Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku granicy z Gambią, by następnie promem dopłynąć do Banjul – stolicy Gambii. Zakwaterowanie w hotelu Beach Hotel Lebranda.

DZIEŃ 9-10 Odpoczynek w hotelu Beach Hotel Lebranda (all inclusive)

DZIEŃ 11 Powrót
Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena