7 dni
Czas
Grecja
Lokalizacja

GRECJA

Nektar i Ambrozja

Starożytna Hellada to miejsce pełne tajemnic i opowieści o bogach Olimpu. Spotkamy tam zarówno symbole starożytnej architektury, jak i przepiękne gaje oliwne i drzewa cyprysowe. Spacerując po wąskich uliczkach greckich miasteczek i rozkoszując się wonią oleandrów i smakiem tzatzyków, przez chwilę możemy się poczuć niczym starożytni Grecy.

MIEJSCE DOCELOWE

Grecja

CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:

Termin Wyżywienie Lotnisko Cena dla 2 osób 

Cena dla 1 os lub więcej – zapytaj 

 

2 posiłki Warszawa, Okęcie


Cena zawiera:

 • transfery
 • noclegi w komfortowych hotelach,
 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • śniadania w formie bufetu, pakiet obiadokolacji (w ofertach 2 posiłki) , Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka polskojęzycznego przewodnika
 • interesujący program zwiedzania
Dodatkowe koszty obowiązkowe:
 • Koszt realizacji programu, bilety wstępu, przewodnika 150 EUR od osoby płatne na miejscu 
Na życzenie zapewniamy:
 • Pakiet obiadokolacji (dni 1-5) – 449 PLN od osoby
 • Pakiet wycieczek opcjonalnych (dzień 4 Nemea, dzień 6 Ateny nocą) 499 PLN od osoby
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą – 999 PLN od osoby
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacj 120 PLN od osoby

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:    Grecja + termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

DZIEŃ 1 Wylot
Przylot do Aten. Transfer do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 2 Ateny
Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Aten. Jako pierwszy zobaczymy majestatyczny Akropol wybudowany na cześć bogini Ateny, wraz ze znajdującym się tam symbolem architektury klasycznej – Partenonem. Mijając Propyleę – bramę zbudowaną z marmurowych bloków, udamy się na zwiedzanie królestwa Ateny – bogini mądrości i słusznej wojny. Następnie przejdziemy się uliczkami Plaki (dzielnica pod Akropolem), gdzie będzie chwila na zakup pamiątek. Następnie udamy się pod Parlament, przy którym war tę pełnią ubrani w tradycyjne stroje
żołnierze. Miniemy Plac Omonia, Bibliotekę oraz Uniwersytet. Dzień zakończymy wizytą w muzeum archeologicznym. Powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 3 Kanał Koryncki – Epidauros
Dziś po śniadaniu wyjedziemy w stronę Peloponezu. Aby tam dotrzeć musimy przejechać nad Kanałem Korynckim, który został zbudowany, aby płynące z towarami statki mogł y zaoszczędzić prawie 200 km drogi. Punktem dzisiejszego programu będzie teatr w Epidauros, który został zbudowany ok 300 lat p.n.e. Mimo upływu lat, nadal zachwyca swoim majestatem. Nocleg w miejscowości Nauplion.
 
DZIEŃ 4 Nauplion dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Nemea (cały dzień)
Po śniadaniu udamy się do stanowiska archeologicznego Nemea, gdzie znajdują się ruiny świątyni doryckiej poświęconej Zeusowi Nemejskiemu. Następnie czeka nas wizyta w winiarni. Powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 5 Olimp
Po śniadaniu czekają na nas „spor towe atrakcje bowiem dziś udamy się do Olimpii. Jest to miasto, które dało początek Olimpiadom. Tu co cztery lata odbywał y się panhelleńskie igrzyska. Zobaczymy, gdzie trenowali i zdobywali medale starożytni sportowcy. W starożytności Olimpia była miejscem kultu Zeusa.Powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 6 Przejazd do Aten i Kanał Koryncki
Zaraz po śniadaniu wyruszymy w kierunku Aten. Podczas podróży zatrzymamy się nad Kanałem Korynckim, aby podziwiać jego majestatyczną wielkość. Dla chętnych wycieczka opcjonalna „Ateny Nocą” połączona z wieczorem folklorystycznym.
Nocleg w Atenach.
 
DZIEŃ 7 Powrót
Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena