7 dni
Czas
Gruzja
Lokalizacja
październik
Data

Wakacje dla Singli

Gruzja od kuchni – oryginalny program (9 dni) ✈

Zwiedzanie Gruzji (9 dni) z przewodnikiem, który zna ją na wylot. Zasmakuj miejsc, poznaj ludzi oraz ich codzienne zwyczaje. Zwiedź najciekawsze miejsca w kraju oraz uczestnicz w jednodniowych trekkingach do turystycznych perełek tych kaukaskich republik. Wszystko w najniższej aktualnie cenie dostępnej na rynku.
Termin: 04 Paź 2020 – 13 Paź 2020
Lokalizacja: Gruzja, Kaukaz
Cena: 3699 zł
dla współpracujących firm – rabat 100 zł

Gruzja to m.in.: trekking do podnóży góry Kazbek • region winiarski – Kachetia • starodawne monastyry Dawid Garedza. • zwiedzanie klasztorów i twierdz • smakowanie potraw i win gruzińskich • zatopienie się w codzienności Tbilisi i innych miast

 Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

  • Najtańsza oferta na rynku – mamy swoich przedstawicieli na miejscu
  • Profesjonalna opieka przewodników, którzy znają Gruzję od podszewki.
  • Opieka pilota (który leci z nami z Polski)
  • Program (9 dni/8 noclegów) odpowiedni dla osób w każdej kondycji – noclegi w hotelach
  • Wyżywienie HB i transport lokalny do atrakcji w cenie oferty

 

Gruzja – poznaj góry Kaukazu i życie miejscowej ludności

Samolot

04/10  22:25 WAW — 04:05 (+1d) TBS
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:40 

13/10  04:55 TBS  — 06:40 WAW
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:45 

Wspólnie odkryjemy

Podczas wyjazdu mamy objazd naprawdę dopasowany do grupy uczestników, nie standardowo organizowany przez masową turystykę jak np. grupy z Rainbow czy Itaki. Mniejsza grupa a więc klienci będą mogli naprawdę poczuć magię regionu, prawdziwy klimat Gruzji i Armenii nie tylko tej pokazywanej dla turystów organizowanych dla masowego klienta standardowego z katalogów.

Kaukaz – pasmo górskie pomiędzy Morzem Czarnym i Morzem Kaspijskim. W paśmie tym znajdują się dwa najbardziej znane szczyty Elbrus 5652 m i Kazbek 5037m. Granice Kaukazu wyznaczane są siła tradycji przez około 70 grup etnicznych o różnym pochodzeniu i kulturze,

Kazbek – (5034m), położony we wschodniej części Kaukazu. U podnóża góry Kazbek znajduje się prawosławny klasztor z XIV wieku, na wzgórzu o wysokości 2170m,

Gruzińska droga wojenna – wśród której zachowało się wiele zabytków i budowli obronnych, które w połączeniu malowniczym krajobrazem zapiera dech w piersi,

Tibilisi – zwane perłą Kaukazu, stolica i największe miasto w Gruzji. Malowniczo położone wśród wzgórz i rzeki, z ogromną liczbą zabytków wraz z gościnnością mieszkańców tworzą orientalna i niezwykłą atmosferę miasta,

Wina gruzińskie – endemiczne szczepy winogron występujące tylko w Gruzji sprawiają, że smak wina jest niespotykany nigdzie w świecie.

Potrawy gruzińskie – tradycyjne chinkali, to rodzaj pieroga faszerowanego mięsem o oryginalnym kształcie i wyjątkowym smaku.

 

 

MIEJSCE DOCELOWE Gruzja
CZAS TRWANIA  04 Paź 2020 – 13 Paź 2020
W CENIE
9 noclegów opieka lokalnego przewodnika
transfery

przejazdy, program

przelot
POZA ZESTAWEM
wyżywienia
bilety wstępu, dodatkowe ubezpieczenie

Cena  3 699 zł / os  

 

 Świadczenia w cenie

 • przelot na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa (PLL LOT)
 • realizacja programu zwiedzania z przewodnikiem znającym doskonale Gruzję
 • opieka pilota z Polski
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • transfery wewnętrzne niezbędne do realizacji programu
 • noclegi w hotelach
 • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje – lokalna gastronomia
 • wstęp do wszystkich wymienionych atrakcji (poza opcjonalnymi)

 

Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych opcjonalnie obiektów

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Gruzja od kuchni   (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

Program imprezy

Uwaga! Program poglądowy.

📆 Dzień 0

WAW – TBS
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:40 h

📆 Dzień 1

Przyjazd do hotelu w Kutaisi
Po drodze odwiedzimy Gori i Upliscyche
Pojedziemy do skalnego miasta Upliscyche, którego historia sięga II tysiąclecia przed Chrystusem.
Krótka wizyta w Gori, które znane jest jako miejsce urodzin jednej z najważniejszych postaci w historii XX w. Odwiedzimy Muzeum poświęcone życiu Stalina.
Nocleg w Kutaisi

📆 Dzień 2

Jaskinia Prometeusza, Klasztor Gelati, Kutaisi – katedra Bagrati
Zobaczymy dwa miejsca, które zostały wpsane na Listę UNESCO. Będzie to katedra Zaśnięcia NMP, zwana Bagrati w Kutaisi – dla Gruzinów symbol jedności ich państwa. Zwiedzimy tez jaskinię, która jest związana z mitem o Prometeuszu, który dał ludziom ogień. Wg tradycji żądny zemsty Zeus kazał przykuć go do skały właśnie na terenie dzisiejszej Gruzji, do góry Kazbek.
nocleg Mestia

📆 Dzień 3

Mestia, Uszguli / Swanetia
Swanetia słynie z licznych kamiennych wież, które przecinają niebo nad kolejnymi miejscowościami. Były one budowane między IX a XII w. przez miejscowe rody, aby uchronic się przed mściwymi sąsiadami. Przejazd do Uszguli – wsi położonej na wysokosci 2200m npm.
Dojazd tylko samochodami 4×4, Nocleg Mestia lub Batumi

📆 Dzień 4

Batumi – stolica Adżarii i największe gruzińskie miasto nad morzem Czarnym. Spacer po nadmorskiej promenadzie. Odwiedzimy Park Cudów, gdzie można zobaczyć latarnię morską, Wieżę Alfabetu i Wieżę Czaczy – symbole dumy Gruzinów. Do najważniejszych atrakcji Batumi należą również: place Europy i Teatralny, przypominająca włoskie place Piazza oraz liczne fontanny, pomniki i budynki, będące prawdziwymi perełkami architektury.
Wieczór gruziński
Nocleg w Batumi

 

📆 Dzień 5

Przejazd do Mcchety – jednego z najstarszych miast Gruzji, uważanej za kolebkę chrześcijaństwa w tym kraju. Prawdziwą perełką jest katedra Sweti Cchoweli, ale nie można przejść obojętnie obok innych zabytkowych obiektów w tym niewielkim mieście, jak np. klasztoru Dżwari, spod którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto leżące u zbiegu rzek Aragvi i Mtkwari. Będzimy też mieli możliwość zrobienia zakupów na typowym gruzińskim targu.
Nocleg w Tbilisi

📆 Dzień 6

Wizyta w winiarni w regionie Kachetii, nocleg Tbilisi.

Spacer po klimatycznym miasteczku z punktami widokowymi Sighnahgi (przypominające klimatem włskie miasteczka),  klasztor Bodbe.

📆 Dzień 7

Przejazd malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną do Kazbegi. Po drodze pokonamy przełęcz Dżwari, zobaczymy też twierdzę Ananuri, Pomnik Pokoju – znakomity punkt widokowy. Wejście piesze do cerkwi Cminda Sameba, położonej u stóp mitycznej góry Kazbek (5034m npm.);
nocleg Tbilisi

📆 Dzień 8

Zwiedzimy stolicę i największe miasto Gruzji, położone u brzegów rzeki Mtkwari. Tbilisi jest miejscem, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Pobłądzimy uliczkami Starego Tbilisi, będziemy podziwiać panoramę miasta z twierdzy Narikala, poczujemy klimat orientalnej dzielnicy Abanotubani, gdzie można zrelaksowac się w licznych tureckich łaźniach (dla chętnych w czasie wolnym). Zobaczymy tez niezwykłą wieżę zegarowa przy Teatrze Laleko oraz zabytkowe świątynie różnych obrządków.

nocleg Tbilisi

📆 Dzień 9 

TBS –  WAW
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:45 godziny

Zakwaterowanie:

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena