10 dni
Czas
Gruzja
Lokalizacja
październik
Data

                                                                          Wakacje dla Singli

                                                   Gruzja od kuchni – oryginalny program (9 dni) 

Zwiedzanie Gruzji (9 dni) z przewodnikiem, który zna ją na wylot. Zasmakuj miejsc, poznaj ludzi oraz ich codzienne zwyczaje. Zwiedź najciekawsze miejsca w kraju oraz uczestnicz w jednodniowych trekkingach do turystycznych perełek tych kaukaskich republik. Wszystko w najniższej aktualnie cenie dostępnej na rynku.

 

Termin: 06 Paź 2019 – 15 Paź 2019

Lokalizacja: Gruzja, Kaukaz

Cena: 3499 zł

 

Gruzja to m.in.: trekking do podnóży góry Kazbek • region winiarski – Kachetia • starodawne monastyry Dawid Garedza. • zwiedzanie klasztorów i twierdz • smakowanie potraw i win gruzińskich • zatopienie się w codzienności Tbilisi i innych miast

 Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

 • Najtańsza oferta na rynku – mamy swoich przedstawicieli na miejscu
 • Profesjonalna opieka przewodników, którzy znają Gruzję od podszewki.
 • Opieka pilota (który leci z nami z Polski)
 • Program (9 dni/8 noclegów) odpowiedni dla osób w każdej kondycji – noclegi w hotelach
 • Wyżywienie HB i transport lokalny do atrakcji w cenie oferty

 Gruzja – poznaj góry Kaukazu i życie miejscowej ludności

 

Gruzja

(gruz. საქართველო) – małe państwo położone na Zakaukaziu ze stolicą Tibilisi. Graniczące na północy z Rosją, na południu z Turcją i Armenią, na zachodzie granicę wyznacza wybrzeże Morza Czarnego, na wschodzie z Azerbejdżanem. Takie położenie wpłynęło na ogromne zróżnicowanie kulturowe i zabytkowe. Dzika przyroda, ośnieżone szczyty górskie, niezaludnione tereny, serdeczność mieszkańców Gruzji sprawia, niezapomniany smak potraw i wina sprawiają, że pobyt tu będzie idealnym miejscem dla osób lubiących przyrodę i smak górskich wypraw.

 

 

 

 

MIEJSCE DOCELOWE Gruzja
CZAS TRWANIA od 06 Paź 2019 – 15 Paź 2019
W CENIE
7 noclegów przelot 
podatki, opłaty administracyjne

przejazdy, program

ubezpieczenie NNW, KL
POZA ZESTAWEM
bilety wstępu, metro
wyżywienie

Cena :    3 499 zł / os   

 Świadczenia w cenie

 • przelot na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa (PLL LOT)
 • realizacja programu zwiedzania z przewodnikiem znającym doskonale Gruzję
 • opieka pilota z Polski
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • transfery wewnętrzne niezbędne do realizacji programu
 • noclegi w hotelach
 • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje – lokalna gastronomia
 • wstęp do wszystkich wymienionych atrakcji (poza opcjonalnymi)

 Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych opcjonalnie obiektów

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Gruzja  dla Singli  (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

 

 

Program ramowy wyjazdu

Program imprezy

 Dzień 0 – 16.09

22:25 WAW – 04:05 (+1d) TBS
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:40 h

 Dzień 1 – 17.09

Przyjazd do hotelu w Kutaisi
Po drodze odwiedzimy Gori i Upliscyche
Pojedziemy do skalnego miasta Upliscyche, którego historia sięga II tysiąclecia przed Chrystusem.
Krótka wizyta w Gori, które znane jest jako miejsce urodzin jednej z najważniejszych postaci w historii XX w. Odwiedzimy Muzeum poświęcone życiu Stalina.
Nocleg w Kutaisi

Dzień 2 – 18.09

Jaskinia Prometeusza, Klasztor Gelati, Kutaisi – katedra Bagrati
Zobaczymy dwa miejsca, które zostały wpsane na Listę UNESCO. Będzie to katedra Zaśnięcia NMP, zwana Bagrati w Kutaisi – dla Gruzinów symbol jedności ich państwa. Drugi to XII-wieczny klasztor Gelati – ufundowany przez króla Dawida Budowniczego, stał się nastepnie miejscem jego pochówku. Zwiedzimy tez jaskinię, która jest związana z mitem o Prometeuszu, który dał ludziom ogień. Wg tradycji żądny zemsty Zeus kazał przykuć go do skały właśnie na terenie dzisiejszej Gruzji, do góry Kazbek.
nocleg Mestia

 Dzień 3 – 19.09

Mestia, Uszguli / Swanetia
Swanetia słynie z licznych kamiennych wież, które przecinają niebo nad kolejnymi miejscowościami. Były one budowane między IX a XII w. przez miejscowe rody, aby uchronic się przed mściwymi sąsiadami. Przejazd do Uszguli – wsi położonej na wysokosci 2200m npm.
Dojazd tylko samochodami 4×4, Nocleg Mestia lub Batumi

Dzień 4 – 20.09

Batumi – stolica Adżarii i największe gruzińskie miasto nad morzem Czarnym. Spacer po nadmorskiej promenadzie. Odwiedzimy Park Cudów, gdzie można zobaczyć latarnię morską, Wieżę Alfabetu i Wieżę Czaczy – symbole dumy Gruzinów. Do najważniejszych atrakcji Batumi należą również: place Europy i Teatralny, przypominajaca włoskie place Piazza oraz liczne fontanny, pomniki i budynki, będące prawdziwymi perełkami architektury.
Wieczór gruziński
Nocleg w Batumi

 Dzień 5 – 21.09

Przejazd do Mcchety – jednego z najstarszych miast Gruzji, uważanej za kolebkę chrzescijaństwa w tym kraju. Prawdziwą perełką jest katedra Sweti Cchoweli, ale nie można przejść obojętnie obok innych zabytkowych obiektów w tym niewielkim mieście, jak np. klasztoru Dżwari, spod którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto leżące u zbiegu rzek Aragvi i Mtkwari. Będzimy też mieli możliwość zrobienia zakupów na typowym gruzińskim targu.
Nocleg w Tbilisi

 Dzień 6 – 22.09

Klasztory Dawid Garedża
Wyjazd do Kachetii, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji, gdzie odwiedzimy położony na pograniczu z Azerbejdżanem zespół kilkunastu klasztorów Dawid Garedża, którego rozkwit przypada na XI – XIII stulecie.
wizyta w winiarni w Telawi, nocleg Tbilisi

Dzień 7 – 23.09

Przejazd malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną do Kazbegi. Po drodze pokonamy przełęcz Dżwari, zobaczymy też twierdzę Ananuri, Pomnik Pokoju – znakomity punkt widokowy. Wejście piesze do cerkwi Cminda Sameba, położonej u stóp mitycznej góry Kazbek (5034m npm.);
nocleg Tbilisi

 Dzień 8 – 24.09

Zwiedzimy stolicę i największe miasto Gruzji, położone u brzegów rzeki Mtkwari. Tbilisi jest miejscem, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Pobłądzimy uliczkami Starego Tbilisi, będziemy podziwiać panoramę miasta z twierdzy Narikala, poczujemy klimat orientalnej dzielnicy Abanotubani, gdzie można zrelaksowac się w licznych tureckich łaźniach (dla chętnych w czasie wolnym). Zobaczymy tez niezwykłą wieżę zegarowa przy Teatrze Laleko oraz zabytkowe świątynie różnych obrządków.

nocleg Tbilisi

 Dzień 9 – 25.09

O 3:00 w nocy przejazd na lotnisko w Tbilisi
04:55 TBS –  06:40 WAW
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:45 godziny

Wspólnie odkryjemy

Podczas wyjazdu mamy objazd naprawdę dopasowany do grupy uczestników, nie standardowo organizowany przez masową turystykę jak np. grupy z Rainbow czy Itaki. Mniejsza grupa a więc klienci będą mogli naprawdę poczuć magię regionu, prawdziwy klimat Gruzji i Armenii nie tylko tej pokazywanej dla turystów organizowanych dla masowego klienta standardowego z katalogów.

Kaukaz – pasmo górskie pomiędzy Morzem Czarnym i Morzem Kaspijskim. W paśmie tym znajdują się dwa najbardziej znane szczyty Elbrus 5652 m i Kazbek 5037m. Granice Kaukazu wyznaczane są siła tradycji przez około 70 grup etnicznych o różnym pochodzeniu i kulturze,

Kazbek – (5034m), położony we wschodniej części Kaukazu. U podnóża góry Kazbek znajduje się prawosławny klasztor z XIV wieku, na wzgórzu o wysokości 2170m,

Gruzińska droga wojenna – wśród której zachowało się wiele zabytków i budowli obronnych, które w połączeniu malowniczym krajobrazem zapiera dech w piersi,

Tibilisi – zwane perłą Kaukazu, stolica i największe miasto w Gruzji. Malowniczo położone wśród wzgórz i rzeki, z ogromną liczbą zabytków wraz z gościnnością mieszkańców tworzą orientalna i niezwykłą atmosferę miasta,

Wina gruzińskie – endemiczne szczepy winogron występujące tylko w Gruzji sprawiają, że smak wina jest niespotykany nigdzie w świecie.

Potrawy gruzińskie – tradycyjne chinkali, to rodzaj pieroga faszerowanego mięsem o oryginalnym kształcie i wyjątkowym smaku.

Grupy

Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek.

noclegi w hotelach