14 dni
Czas
Indonezja
Lokalizacja
wrzesień
Data

                                                                          Wakacje dla Singli

            Indonezja – archipelag tysiąca rajskich wysp

 

Termin: WRZ 2019

Cena: 5999 zł

 

Kompleksowa eksploracja kraju tysiąca wysp – Indonezji

 • Indonezja – turystyczna, mało eksploatowana perełka Azji (w najatrakcyjniejszej na rynku cenie – tylko z OneFun)
 • Przewodnik- pasjonat znający kraj, który w nim mieszkał (a nie lecący tam po raz pierwszy)
 • Kameralna grupa ok 8-15 osób z dwoma przewodnikami polskojęzycznymi (przy grupie>10 os)
 • Zwiedzanie najważniejszych zabytków oraz cudów przyrody nieożywionej
 • Wygodny przelot czterogwiazdkowa linią lotniczą Qatar Airways / Emirates

 

 Informacje praktyczne

Indonezja jest wyspiarskim krajem zajmującym archipelag 17 tysięcy wysp, z których co trzecia jest niezamieszkana, a wiele nie ma nawet swojej nazwy. Indonezja ma 240 milionów obywateli należących do 250 grup etnicznych i mówiących 600 dialektami. Indonezja jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych krajów Azji Południowo Wschodniej

Na wyspach Indonezji znajduje się około 150 wulkanów, z czego 127 uznaje się za aktywne. Wiele z nich stanowi popularne szczyty trekkingowe i są chętnie odwiedzane przez turystów. Najczęściej odwiedzanymi wulkanami są bardzo proste do zdobycia wulkan Bromo  (odwiedzimy go na naszej wyprawie) i wulkan Kelimutu.

Kraj ten zachwyca oraz urzeka swoja nieprzewidywalnością. Przyciąga miłośników przygód szukających odskoczni od europejskiego stylu życia. Różnorodność krajobrazów, dzika natura, oraz mieszanka kulturowa na pewno na długo pozostaną w Państwa głowie po powrocie z Indonezji 

Samolot

UWAGA!! Lecimy jedną z najbardziej prestiżowych linii lotniczych świata.

Quatar

Śr 26/06  WAW- CGK  18:00 – 15:20 +1  (16h 20 min)
Śr 10/07  DPS – WAW  18:45 – 06:50 +1  (17h 05 min)

 

 

MIEJSCE DOCELOWE Indonezja
CZAS TRWANIA  wrzesień 2019 r. 
W CENIE
13 noclegów śniadania
podatki, opłaty administracyjne

przejazdy, program

ubezpieczenie NNW, KL
POZA ZESTAWEM
przelot, bilety wstępu, 
wyżywienie

Cena :    5 999 zł / os

 Świadczenia w cenie

 • 13 noclegów w hotelach turystycznych/butikowych – pok 2/3 osobowe
 • śniadania w każdym z hoteli i miejsc noclegowych
 • transport busem/pociągiem/łodzią motorową wymagany do realizacji 2 tygodniowego programu
 • kolacja oraz taneczny pokaz Ramayana Balet
 • opieka dwóch przewodników z Polski (znających kraj)
 • składka TFG
 • ubezpieczenie KL/ NNW
 • Podatek VAT

 Uwagi

W cenie nie uwzględniono:

 • przelot międzynarodowy liniami Qatar w klasie ekonomicznej + przelot wewnętrzny rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej (dla naszej rezerwacji jest to:  3000 – 3500 zł)
 • bilety wstępu/ lokalni przewodnicy/napiwki ok 100-120€
 • wyżywienie na trasie (w ciągu dnia) około 170 $
 • pamiątki, wydatki własne

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Indonezja  dla Singli  (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

 

 

 

Program imprezy: JAWA – BALI – GILI TRAWANGAN

 1 dzień wyprawy
Przylot do Dżakarty, stolicy Indonezji, dalszy przelot do Yogyakarty, transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, dla chętnych spacer ulicami Yogy.

 2 dzień
Wschód słońca na szczycie Borobudur, zwiedzanie świątyni – Największa świątynia buddyjska  na świecie. Wpisana na listę Unesco w 1991 r. Uważa się, że Borobudur jest dla Indonezyjczyków buddystów tym, czym Jerozolima dla chrześcijan, czy mekka dla muzułmanów.

Prambanan – Największy na świecie kompleks świątyń hinduistycznych poza granicami Indii. Powstał w IX wieku, w 1991 roku zespół świątynny Prambanan został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kolacja powitalna przy świątyni Prambanan, przy dźwiękach gamelanu degustacja indonezyjskich potraw, po kolacji występy – Ramayana Ballet. Na zakończenie możliwość zrobienia zdjęć z artystami.

3 dzień
Zwiedazanie Yogyakarty
– Kraton – pałac sułtana
– Taman Sari – ogrody wodne sułtana, a właściwie pozostałości po nich z podziemnym meczetem
– Malioboro street – słynna ulica Yogy, na której jest wszystko, począwszy od straganów, przez markowe sklepy, ulicznych grajków, riksze, warungi z jedzeniem, sztukę i młodzież, która próbuje zrobić zdjęcie z “bule”, czyli z nami
– plac Alun Alun Kidul – wieczorem wokół placu mieszkańcy Yogy oddają się swoistej rozrywce, jeżdżą podświetlonymi kolorowymi samochodzikami, z których każdy jest inny i każdy gra inna muzykę.

**  dla chętnych
– tradycyjny teatr cieni – Wayang Kulit – można wejść i obejrzeć fragment przedstawienia oraz zajrzeć za kulisy
– fabryka batiku – można posłuchać wykładu i zobaczyć jak wyrabia się batik
– wieczór z Emi i Pauliną, polki mieszkające w Indonezji, opowiedzą jak mieszka się w Indonezji, dlaczego postanowiły tu zostać, poza tym wykład jak produkuje się najdroższą na świecie  kawę Kopi Luwak pozyskiwaną z odchodów cywety – możliwość spróbowania i zakupu (UWAGA – tylko o ile będą w tym czasie w miejscu zamieszkania).

  4 dzień
Podróż pociągiem do Probolinggo lub Malang, skąd wyruszymy pod wulkan Bromo

  5 dzień
Wschód słońca nad wulkanem Bromo, przejazd jeepami pod wulkan, wejście do krawędzi krateru
Przejazd do hotelu w okolicach wulkanu Ijen, zakwaterowanie

 6 dzień
Odpoczynek  w hotelu z basenem wśród pól ryżowych w otoczeniu gór.

  7 dzień
O pierwszej  w nocy wyjazd do Kawah Ijen, trekking do krawędzi krateru, dla chętnych zejście do wnętrza, możliwość zobaczenia blue fire, oraz procesu ręcznego wydobycia siarki. Dojśćie do siarkowego jeziora położonego wewnątrz krateru, dla pozostałych spacer wzdłuż krawędzi.

Następnie powrót do hotelu i podróż na Bali, dokąd docieramy promem, po drodze zwiedzanie Tanah Lot, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Ubud.

 8 dzień
Zwiedzanie Bali
 Pura Besakih, matka świątyń – Świątynia hinduistyczna  położona na zboczach góry  Agung  we wschodniej części wyspy. Uważana za najważniejszą i najbardziej świętą z balijskich świątyń. Powstała, jako górska świątynia tarasowa w VIII wieku. Od tego czasu była rozbudowywana i obecnie składa się z 22 kompleksów, składających się w sumie z ponad 200 budowli, połączonych schodami i tarasami.
– świątynia Tirta Empul – Świątynia hinduistyczna, do której Balijczycy przychodzą by odbyć rytualną kąpiel przypominającą kąpiel Hindusów w Gangesie.

– Gunung Kawi – malowniczo położony kompleks świątyń, składający się z wykutych w skale posągów po obu stronach płynącej doliną rzeki Pakerisan
– słynne tarasy ryżowe Tegalalang
– plantacja kawy

  9 dzień 
Spotkanie z tradycją, kulturą i życiem codziennym Balijczyków. Zaczniemy od odwiedzin w szkole podstawowej, poznamy dzieci z okolicznych wiosek, które z entuzjazmem powitają naszą grupę.
Następnie, przywitani przez przedstawicieli rodziny balijskiej, wejdziemy na teren domostwa, zapoznamy się z charakterystycznym układem i organizacją przestrzeni. Pierwszym punktem będzie przystanek w przydomowej świątyni. Miejscowy kapłan specjalnie dla nas odprawi krótką ceremonię z błogosławieństwem. Zaraz po niej zostaniemy oprowadzeni po najważniejszych miejscach na terenie gospodarstwa. Zajrzymy do kuchni, gdzie chętni nauczą się robić tradycyjne potrawy. Poznamy metody robienia ofiarek i wyplatania dekoracji potrzebnych do ceremonii.

Zobaczymy krótki pokaz tradycyjnych walk kogutów, a następnie czeka nas 20 minutowy spacer po polach ryżowych. Dowiemy się jak uprawia się ryż oraz przyjrzymy się jego obróbce po zbiorach. Każdy będzie mógł doświadczyć sadzenia ryżu. Po spacerze wrócimy na teren domostwa, gdzie zostaniemy poczęstowani owocami i świeżą wodą kokosową prosto z palmy. Podczas obiadu złożonego z tradycyjnych potraw balijskich lokalni artyści zaprezentują nam pokaz tańca oraz gry na gamelanie.
Do toastu podanie zostanie miejscowy alkohol – Arak. Będziemy mogli również zobaczyć jak powstaje olej kokosowy. Po wizycie w wiosce przejazd do Sangeh, gdzie znajduje się piękny las muszkatołowców, który stał się domem dla ponad 1000 makaków.

Bali Arts Festival

Odbywa się co roku na przełomie czerwca i lipca w stolicy Bali Denpasar. Powstał aby promować kulturę Bali, a mottem przewodnim jest hasło „ Turystyka jest dla Bali, a nie Bali dla turystyki”. W tym roku trwa od 16 czerwca do 14 lipca. W tym czasie w okolice Denpasar zjeżdżają się ludzie ze wszystkich regionów wyspy, a także z wysp sąsiednich. Ten miesiąc będzie wypełniony pokazami tańców, muzyki, rękodziełami i degustacjami lokalnych specjałów. Odbędą się parady, wystawy kwiatów, malarstwa i konkursy piękności, pokazy takich tradycyjnych tańców jak legong, gambuh, kecak, barong, baris. To doskonała okazja, żeby poznać kulturę całej wyspy, spróbować lokalnej kuchni i zakupić rękodzieło z różnych regionów Bali. Główne pokazy odbywają się na kilku scenach, ale wszystkie ulice przyozdobione są dekoracjami z bambusa, kokosa i kwiatów i obstawione licznymi straganami. Ulicami co i raz to przemieszczają się parady.

10 dzień

Podróż na rajskie wysepki Gili , łódź motorowa, zakwaterowanie, wieczorem wyjście do jednego z klubów.

  11-12  dzień
Czas wolny na jednej z wysp Gili Trawangan
Wyspy na których nie ma samochodów, po wyspie kursują bryczki konne.
Dla chętnych
– rejs wokół wysp Gili
– night market – możliwość zjedzenia świeżo złowionych ryb i owoców morza, oraz lokalnych potraw
– Plażowanie , odpoczynek, wieczorem puby, muzyka i tańce w licznych klubach na wyspie
– snorkeling i nurkowanie – rafy koralowe, możliwość pływania z żółwiami
– surfing
– jazda konna po plaży
– możliwość pożyczenia rowerów i zwiedzanie okolicy
– Trekking na wzgórze – punkt widokowy, widok na pobliskie wyspy i wulkan Rinjani na Lomboku oraz
Agung na Bali
– lekcje gotowania lokalnych potraw
– sporty wodne – subwing, paddlboard, kajaki, narty wodne i inne
– SPA, masaże
– pokaz Presean – tradycyjny sport Sasaków, walki z użyciem kijów z bambusa i tarcz
– magiczne zachody słońca

13 dzień

Powrót na Bali, Przejazd do Kuty, po drodze zwiedzanie Goa Lawah – świątynia – jaskinia, zamieszkała przez tysiące nietoperzy

  14 dzień

Kuta, dzień wolny, relaks, zakupy, wylot do Polski

w  hotelach turystycznych/butikowych