8 dni
Czas
Izrael i Jordania
Lokalizacja

IZRAEL i JORDANIA

W Objęciach Historii

Izrael, to kolebka najpotężniejszych religii świata. Łączy w sobie historię Jerozolimy z nowoczesnością Tel Awiwu. Wzgórza oliwne, stare miasto w Jerozolimie czy też Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem to historyczne i pełne mistyki miejsca. Jordania natomiast ma Petrę, prawdziwą perłę, której nie można się oprzeć.

MIEJSCE DOCELOWE

Izrael i Jordania

CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:  

Termin Wyżywienie Lotnisko Cena dla 2 osób 
11-18.06.2020 2 posiłki Warszawa, Okęcie
8680 PLN dla 2 osób, 4340 PLN dla 1 os  
11-18.06.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
8222 PLN
02-09.10.2020 2 posiłki Warszawa, Okęcie
8280 PLN
02-09.10.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
7822 PLN

 

Cena zawiera:

 • transfery
  noclegi w komfortowych hotelach,
 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • śniadania w formie bufetu,  Pakiet obiadokolacji (z wykluczeniem dnia 4 i 7) w opcji 2 posiłki
 •  Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka polskojęzycznego przewodnika
 • interesujący program zwiedzania

Dodatkowe koszty obowiązkowe: 

 • Koszt realizacji programu, bilety wstępu, przewodnika 220 USD od osoby płatne na miejscu (wliczone 44 USD opłata za przekroczenie granicy pomiędzy Izraelem i Jordanią)
 • Ewentualne opłaty klimatyczne wg lokalnych przepisów

 

Na życzenie zapewniamy: 

 • Pakiet obiadokolacji (z wyjątkiem dnia 4 i 7) 229 PLN od osoby 
 • Pakiet wycieczek opcjonalnych (4 Petra, dzień 7 Betlejem) 790 PLN od osoby 
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą 990 PLN od osoby 
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 240 PLN od osoby

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Izrael i Jordania   + termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

DZIEŃ 1  Wylot
Przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 2  Góra Błogosławieństw – Kafarnaum – Tabgha
Po śniadaniu pojedziemy wzdłuż brzegów jeziora Kinneret na Górę Błogosławieństw, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć historyczne miejsce „Kazania na Górze”.  Następnie udamy się do Kafarnaum (dawnego miasta położonego nad jeziorem Tyberiadzkim na północy Izraela) gdzie zwiedzimy starożytną Synagogę będącą domem Jezusa, w którym mieszkał i nauczał po opuszczeniu Nazaretu. Dalej pojedziemy do Tabgha , gdzie obejrzymy Kościół Rozmnożenia Chleba. Powrót do Tyberiady. Nocleg w hotelu Tiberias. Możliwość rejsu łodzią – w ramach pakietu wycieczek opcjonalnych.
 
DZIEŃ 3  Hajfa – Nazaret – Amman
Po śniadaniu przejazd przez Galileę do Hajfy na szczyt góry Karmel. Jest to nadmorskie pasmo górskie rozciągające się nad Morzem Śródziemnym w północnej części Izraela. UNESCO uznało obszar góry Karmel rezerwatem biosfery. Postój na zdjęcia z widokiem na zatokę z sanktuarium Bahai w ogrodzie perskim. Następnie przejedziemy do Muhraka, tradycyjnego miejsca konfrontacji Eliasza z prorokami Baal i zobaczymy klasztor karmelitów św. Eliasza. Kolejnym punktem programu jest miejsce, w którym mieszkali Maria i Józef. To właśnie w  Nazarecie, pośród wzgórz, Jezus spędził swoje dzieciństwo. Nazaret przez miejscowych nazywany jest „Kwiatem Galilei”. Tam też zwiedzimy Kościół Zwiastowania Pańskiego oraz warsztat św. Józefa.   Następnie przejedziemy do Beit Shean, gdzie dotrzemy do przejścia granicznego na rzece Jordan – „Sheikh Hussein”. Po przeprawie granicznej udamy się do Ammanu, stolicy Jordanii. Przejazd na nocleg do hotelu w Ammanie.
 
DZIEŃ 4   Czas wolny lub wycieczka opcjonalna do Petry 
Po śniadaniu przejazd do Petry, która nazywana jest nazywana miastem „Czerwonej Róży”, a niedawno okrzyknięta także jednym z nowych „Siedmiu cudów świata”, znajdowała się się na przecięciu różnych szlaków handlowych, w tym Szlaku Kadzidłowego. Rozpoczynamy zwiedzanie od przechadzki po wąskim „Siq” (wąwozie), gdzie zobaczymy słynny pomnik Bedouina „Hazane” – Skarbiec Faraona. Ze skarbca przejdziemy do centralnej doliny „Zaginionego Miasta”, gdzie zwiedzimy kolejne zabytki, takie jak „Ulica Kolumnowa”, „Świątynia Córki Faraona” i Teatr. Powrót do Ammanu na nocleg.
 
DZIEŃ 5   Madaba – Góra Nebo – Morze Martwe – Betlejem
Dzisiaj po śniadaniu udamy się do Madaby, gdzie nasze pierwsze kroki skierujemy do grecko-prawosławnego kościoła, w którym będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć „Mapę mozaikową z Madaby”. Jest to mapa Palestyny i Dolnego Egiptu pochodząca z VI wieku.  Następnie przejedziemy na Górę Nebo, z której Mojżesz mógł oglądać Ziemię Obiecaną. Dalszy przejazd na Most Allenby i powrót do Izraela. Przejazd do hotelu w Betlejem na nocleg. Po drodze możliwość kąpieli i lunchu na brzegu Morza Martwego w Jordanii lub w Izraelu –  realizowana w zależności od warunków pogodowych, do wykupienia na miejscu.
 
DZIEŃ 6  Stare miasto w Jerozolimie
Po śniadaniu udamy się na Górę Oliwną, z której rozpościera się widok na Stare Miasto w Jerozolimie oraz Pustynię Judzką.  Następnie zwiedzimy Kościół p.w. Wniebowstąpienia, zatrzymamy się na chwilę w Dominus Flevit i przejdziemy do spokojnego ogrodu Getsemani oraz zwiedzimy Kościół Wszystkich Narodów. Nasz kolejny punkt programu to wejście do otoczonego murami Starego Miasta i przejście do Ściany Płaczu. Dalej zobaczymy okolicę Wzgórza Świątynnego i meczetów ze złotymi i srebrnymi kopułami. Stamtąd udamy się do kościoła św. Anny i obejrzymy baseny Bethesda. Przejdziemy (Via Dolorosa) „drogę krzyżową” – ulicę na Starym Mieście Jerozolimy, prowadzącą do Bazyliki Grobu Świętego. Tego dnia zobaczymy też kolorowy arabski bazar i górę Syjon, a także salę Ostatniej Wieczerzy, Grobowiec Króla Dawida, Opactwo w Dormition i kościół Patros Gela Cantu.
Przejazd do hotelu w Betlejem na nocleg.
 
DZIEŃ 7  Czas wolny lub wycieczka opcjonalna do Jerozolimy (Nowe Miasto) i Betlejem
Po śniadaniu zwiedzamy Muzeum Izraela z Sanktuarium Księgi, gdzie znajdują się 2000-letnie Zwoje znad Morza Martwego. Naszym kolejnym punktem będą Okna Chagalla w Centrum Medycznym Hadassah i pomnik ofiar holocaustu Yad Vashem. Po południu przejazd do Betlejem i zwiedzanie Kościoła Narodzenia Pańskiego oraz Groty, w której narodził się Jezus Chrystus. Powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 8  Powrót
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
*Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
Paszport  musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena