7 dni
Czas
Grecja
Lokalizacja
sierpień
Data

                                                      Wakacje dla Singli

Korfu – słońce i przygoda singli nad Morzem Jońskim

 

Zachwyca pisarzy, godzi naturę z historią – to tu zaczyna się prawdziwy błękit. Miejscowość Kavos- dawniej wioska rybaków, dziś malowniczo usytuowana, tętniąca życiem imprezowa stolica wyspy.

Termin: 10 Sie 2019 – 17 Sie 2019
Lokalizacja: Korfu, Grecja
Cena: 2899 zł

Cofnij się w czasie i poczuj beztroskę nastolatka! Korzystaj ze słonecznej pogody w śroku sezonu, daj sobie szansę wodnych szaleństw na Fly Fish, popłyń w rejs do Blue Lagoon, zalicz trekking wśród zieleni wzgórz i daj porwać się naszej animatorce na całonocne imprezowe szaleństwo!

Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

  • Atrakcyjna miejscowość w samym środku sezonu
  • Najtańszy wyjazd na rynku – po prostu nie pobieramy gigantycznych prowizji
  • Brak czasu na nudę, bogaty program wspólnych rozrywek w cenie
  • Polskojęzyczny pilot obecny cały czas z grupą
 

 Korfu – wycieczka + wczasy pobytowe

Wyspa Korfu – ogólne informacje
Korfu jest czymś, czego nie możesz zrozumieć natychmiast, ale musisz odkrywać to powoli, dzień po dniu, tak jak „Feaci” robił to w czasach starożytnych. Tysiące lat temu wylądowali na Korfu ze swoimi legendarnymi łodziami i stopniowo zaczęli odkrywać jego kolory, perfumy, dźwięki i wrażenia.

Dziś zachwycą Cię długie piaszczyste plaże, cudowna zatoka, malownicze górskie wioski, duże lasy oliwne i stare miasto z jego starożytnymi kamienicami i ukrytymi pięknymi miejscami.
Znajdziesz to i więcej na nowoczesnej wyspie, która wciąż uwodzi odwiedzających swoim urokiem i starymi tradycjami wspaniałej przeszłości.
Gęsta roślinność, ogromna liczba kwiatów, kraj pełen drzew oliwnych i śródziemnomorska przyroda na całej wyspie Korfu są wynikiem obfitych zimowych deszczów i słodkiego klimatu przez cały rok.

Korfu, zwany przez Greków Kerkyrą, należy do greckich Wysp Jońskich (Korfu, Paxi, Lefkas, Kefalonia, Ithaki, Zante i Kythira) i jest największy po Kefalonii. Między Corfù a pobliskimi wybrzeżami Epyrus i Albany morze jest znane jako „Morze Kerkyraiki”, a w części północnej nazywa się Aghios Stefanos „stretto” (zaledwie 2 km).

Terytorium Korfu składa się z wielu gór, szczególnie w północnej części, gdzie region charakteryzuje się Mt. Pantokratoras.
Północne wybrzeże Corfù jest bardzo nieregularne, dlatego tutaj można znaleźć wiele zatok i małych cypli, podczas gdy w dół na południe można znaleźć bardziej regularne środowisko z długimi piaszczystymi plażami.

Kerkyra jest także otoczona przez dużą liczbę małych wysepek i proponujemy odwiedzić specjalną sekcję graniczącą z wyspami granicznymi, aby uzyskać więcej informacji na ich temat.

W ostatnich latach wyspa Korfu doświadczyła wielkiego rozwoju turystycznego i może zaoferować dzisiaj nowoczesne struktury, które nadal zachowują swój tradycyjny styl.
Zobaczysz i docenisz to na całej wyspie, gdzie gościnność mieszkańców wraz z ich radością życia zachwyci Cię od pierwszej chwili pobytu.

Informacje praktyczne

Dokumenty: jeśli jesteś obywatelem E. U. żadne specjalne dokumenty nie są potrzebne, aby odwiedzić Grecję, wszyscy inni obywatele potrzebują paszportów i aby uzyskać więcej informacji, mogą skontaktować się ze swoimi ambasadami lub konsulatami w Grecji.

Zdrowie: w mieście Korfu możesz znaleźć szpital St. Irini, w którym możesz poprosić o pomoc
pokazano twoją kartę sanitarną.
Istnieje wiele prywatnych klinik i lekarzy, którzy mówią po angielsku w mieście, poza gabinetami i aptekami w wielu ośrodkach turystycznych na wyspie.

Odzież: tylko w kościołach i klasztorach wymagane są odpowiednie ubrania (spodnie lub długie spódnice i koszulki z rękawami). Niektóre kościoły dostarczają szale odwiedzającemu, który nie jest odpowiednio ubrany tuż przed wizytą.

Zegar: czas w Grecji to dwie godziny przed południkiem Greenwich.
Jak wszędzie w Europie, także w Grecji, w sezonie letnim
(Marzec – wrzesień) obowiązuje czas letni.
Coś ciekawego … Czas w Grecji jest wymyślony w bardzo szczególny sposób: tutaj czas nie działa, nie ma takiej koncepcji „bycia na czas”, a zegar jest po prostu czymś do noszenia. Sami Grecy zdają sobie sprawę z tego, że łatwo pod każdym względem (ale nie w służbie turystom!) Aż do tego stopnia, że ​​G.M.T. nie jest uważany za czas południka Greenwich, ale jako czas Greek Maybe Time!

Samolot

W cenie połączenie: WizzAir ✈
Wylot:  sob 10/08 Warszawa-Chopin o 12:30  Lądowanie:  Korfu  15:50 (+ 1 h)

Wylot:  sob 17/08 Korfu 17:00  Lądowanie: Warszawa-Chopin o 18:10 (-1h)

MIEJSCE DOCELOWE Grecja
CZAS TRWANIA  10 Sie 2019 – 17 Sie 2019
W CENIE
przelot śniadania
zakwaterowanie

 

program
POZA ZESTAWEM
biletów wstępu
dodatkowego wyżywienia

 

 Cena:   2 899 zł / os

 

 Świadczenia w cenie

 • Przelot bezpośredni Warszawa-Korfu-Warszawa z bagażem podręcznym
 • transfery lotniskowe
 • 7 noclegów w hotelu 3*
 • 7 śniadań w hotelu
 • wyprawę łodzią motorową do Błękitnej Launy, jaskini
 • atrakcje wodne: Fly Fish, SUP, rowery wodne, Water Fun Park
 • wyprawę trekkingową
 • opiekę pilota podczas podróży i na miejscu – animację czasu wolnego, zapoznanie
 • program „lądowy”, czyli wieczorne zwiedzanie miejsc zabytkowych oraz klubów tanecznych
 • ubezpieczenie turystyczne (KL 10.000 euro i NNW 2.000 euro)

 

 Uwagi

Bezpłatny bagaż  pokładowy. Można zabrać dodatkowy bagaż 10 kg/ 20kg wg cennika przewoźnika – lub w takim krótkim wyjeździe lepiej WizzPriority – dodatkowy plecak na pokład (do 50 ltr)
W cenie nie uwzględniono:

 • lokalnego podatku w wysokości 1,5 euro dziennie od osoby (10 euro za 1 os. za cały pobyt, płatne u pilota)
 • wyżywienia (obiady, kolacje), napojów, alkoholi, wstępów do dodatkowych atrakcji
 • dodatkowego bagażu

 

Informacje i rezerwacje:
tel.  692 663 076

biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Korfu dla Singli  (OF)  + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

Program imprezy

📆 1 DZIEŃ

Sobota: Ok. 10:00 zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, bezpośredni przelot na Korfu, transfer do Kavos. Wieczorem wspólna integracja.

📆 2 DZIEŃ

Niedziela: Zapoznanie się z kurortem, plażowanie, zabawy w basenie, impreza w klubie.

📆 3 DZIEŃ

Poniedziałek: pół dniowa wyprawa łodzią motorową do jednej z największych jaskiń na Morzu Jońskim – Murtos. Następnie pływanie w wodach Błękitnej Laguny – krystaliczne, czyste, turkusowe morze, białe piaszczyste plaże, możliwe spotkanie delfinów. Rejs kończy zwiedzanie tradycyjnego miasteczka – Sivota. Miejsce usytuowane w zacisznej zatoczce, niezwykle popularne u lokalnej i międzynarodowej śmietanki towarzyskiej.

📆 4 DZIEŃ 

Wtorek: Dzień wodnych szaleństw: każdy będzie mógł spróbować swoich sił na ciągniętym za motorówką Fly Fish, testować równowagę na SUP i opalać się podczas pływania rowerem wodnym. Wieczorem będzie okazja testowania miejscowych drinków i parkietów!

📆 5 DZIEŃ

Środa: półudniowa wycieczka trekkingowa do ruin klasztoru Marii Dziewicy. Romantyczne ruiny, malownicza wijąca się pośród gajów oliwnych trasa, pozwolą na przywiezienie unikalnych zdjęć z wyprawy. Dotrzemy do najbardziej wysuniętego na południe krańca Korfu a co odważniejsi będą mogli spojrzeć ze stromej skarpy w dół. Jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków.

📆 6 DZIEŃ

Czwartek: Plażowanie, zabawy w basenie, próbowanie miejscowej kuchni.

📆 7 DZIEŃ

Piątek: Radosne zabawy w Water Fun Park, po których będą nas bolały mięśnie brzucha – nie ze zmęczenia, ale ze śmiechu! Wieczorem odwiedziny w Barze lodowym i ostatnie tańce na parkiecie.

📆 8 DZIEŃ

Sobota: Pakowanie, ostatnie zdjęcia, transfer na lotnisko, przylot do Warszawy o 18:10.godz.