11 dni
Czas
Kuba
Lokalizacja

KUBA

Rum i Cygara – dobrana para

Gorące plaże i bajeczne budynki Hawany to kwintesencja Kuby. W wąskich uliczkach kryją się rewelacyjne bary i kluby taneczne. Przesiąknięta zapachem cygar i doskonałego rumu, zaprasza do eksploracji jej niesamowitych miejsc.

MIEJSCE DOCELOWE

Kuba

CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:  

Termin Wyżywienie Lotnisko Cena dla 2 osób 
13.10- 23.10.2020 HB/ALL Warszawa, Okęcie
14282 PLN


transferyCena zawiera:

 • noclegi w komfortowych hotelach,
 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • śniadania w formie bufetu,  
 •  Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka polskojęzycznego przewodnika
 • interesujący program zwiedzania

 

 UWAGA Podczas części objazdowej wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje) pobyt w hotelu w wersji All Inclusive!
Dodatkowe koszty obowiązkowe:
 • Koszty realizacji programu i przewodnika 100 USD od osoby
 • Ewentualne opłaty klimatyczne wg lokalnych przepisów
 
Na życzenie zapewniamy:
 • Pakiet wycieczek opcjonalnych (dzień 2 Havana, dzień 3 Vinales, dzień 5 Trynidad) 699 PLN od osoby
 • Tropicana Show 469 PLN od osoby
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą 1099 PLN od osoby
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 240 PLN od osoby

 

Karta turysty we własnym zakresie.

 

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Kuba rum i cygara (PT)  + termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

 

DZIEŃ 1 Przylot na Kubę
Przylot na lotnisko w Hawanie, przejazd do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 2 Czas wolny lub wycieczka opcjonalna po Hawanie
Śniadanie w hotelu. Proponujemy wycieczkę po malowniczej Hawanie. Miasto jest pełne tajemnic oraz fantastycznych klubów tanecznych.
Pierwsze kroki skierujemy na Plac Rewolucyjny ze słynnym Pałacem Rewolucji skupiającym wszystkie najważniejsze instytucje państwowe: Radę Państwa, Radę Ministrów i Komitet Centralny Komunistycznej Partii Kuby. Następnie udamy się na Bulwar Melacon, miejsce spotkań, kolorowych barów i nadmorskich zabaw. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć Bary Hemingwaya – El Florida i La Bodeguita del Medio. Później przejdziemy podziwiać widoki z leżącej u wejścia do portu fortecy El Moro. Wieczorem w ramach pakietu wycieczek opcjonalnych, zapraszamy na Tropicana Show, na które pojedziemy „klasycznymi samochodami”. Kolacja i nocleg w  hotelu.
 
DZIEŃ 3  Czas wolny lub wycieczka opcjonalna do Viñales 
 
Zaraz po śniadaniu wyjedziemy w kierunku prowincji Pinar del Rio, w której położone jest niewielkie, znane z plantacji tytoniu miasto Vinales. Po drodze zrobimy krótką pauzę w Hotelu Los Jasmines, z którego tarasu rozciąga się przepiękny widok na całą dolinę. Następnie czeka na nas wycieczka łódkami po bogato zdobionej ściennymi malowidłami jaskini indyjskiej. Punktem kulminacyjnym dzisiejszej wycieczki jest zwiedzanie Finca del Veguero, czyli domu i fabryki plantatorów tytoniu. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
 
DZIEŃ 4  Cinfuegos
Dziś po śniadaniu opuszczamy Havanę i udajemy się w kierunku Cinfuegos – miasta nazywanego przez Kubańczyków „Perłą Południa”. Cinfuegos wyróżnia się na tle innych kubańskich metropolii architekturą, zadbanymi i odnowionymi budynkami oraz dobrze zaopatrzonymi sklepami. Tam, w Parque Marti będziemy podziwiać łuk triumfalny oraz Palacio del Valle. Europejczycy mówią, że Cinfuegos to Paryż na Karaibach.
 
DZIEŃ 5  Czas wolny lub wycieczka opcjonalna do Trynidadu
Z samego rana wyjedziemy w kierunku Trynidadu, który nazywany jest  „Klejnotem Kuby”. Obowiązuje tutaj zakaz budowy wieżowców, a prace renowacyjne zabytkowych domów pochłaniają niebagatelne sumy. Wszystko po to, by jak najdłużej zachować niepowtarzalny charakter i klimat tego miejsca. Jedną z najokazalszych i najlepiej zachowanych budowli jest pałac Manaca Iznaga i pobliska 45-metrowa dzwonnica zbudowana w 1816 przez właściciela Alejo Maria Iznaga y Borrell, z której nadzorcy obserwowali pracę niewolników. Zatrzymamy się na chwilę w punkcie widokowym Valle de San Luis, aby móc podziwiać bajeczne widoki Escambary. Następnie przystaniemy w fabryce ceramiki i przejdziemy się wzdłuż starożytnej części miasta Trynidad, by zobaczyć Plaza Mayor i Plaza Real del Jigüe. Na koniec wstąpimy do słynnego baru „Canchanchara”, gdzie będzie okazja skosztować orzeźwiającego  koktajlu z miodu i rumu. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
 
DZIEŃ 6  Santa Clara
Śniadanie w hotelu. Santa Clara to miasto pełne symboli i pomników kubańskiego rewolucjonisty Ernesta „Che” Guevary. Będziemy mieli okazję zobaczyć Plac Rewolucji oraz Che Memorial, czyli olbrzymie mauzoleum rewolucjonisty. W Santa Clara oprócz Mauzoleum El Comendante jest też druga pamiątka po rewolucji – resztki pancernego pociągu. Przejazd do hotelu Golden Tulip Aguas Claras 4**** i zakwaterowanie.
 
DZIEŃ 7-10  Pobyt wypoczynkowy w hotelu
Golden Tulip Aguas Claras 4**** (All inclusive). Czas na wypoczynek lub zwiedzanie okolicy.
 
DZIEŃ 11  Powrót
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Hawanie i powrót do Polski. Pokoje są dostępne dla gości do godz. 12, a usługi All inclusive do godz. 14.
*Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
Paszport  musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena