8 dni
Czas
Malta
Lokalizacja

 

MALTA

Śródziemnomorska Księżniczka

Witamy na Malcie, gdzie słońce świeci przez cały rok. Malta to wyspa z 7000-letnią historią położona na Morzu Śródziemnym. Valletta stanowi doskonały przykład nowoczesnego planowania historycznego miasta, które ze względu na swoją wyjątkowość jest jednym z pierwszych na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

MIEJSCE DOCELOWE

Malta 

CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:  

Cena zawiera:

 • transfery
 • noclegi w komfortowych hotelach,
 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • śniadania w formie bufetu, pakiet obiadokolacji w opcji 2 posiłki
 •  Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka polskojęzycznego przewodnika
 • interesujący program zwiedzania

 

Dodatkowe koszty obowiązkowe:
 • Koszt realizacji programu, bilety wstępu i przewodnika – 75 EUR od osoby płatne na miejscu
 • Ewentualne opłaty klimatyczne według lokalnych przepisów

 

 

Na życzenie zapewniamy:
 • Pakiet obiadokolacji – 449 PLN od osoby – wliczone w /w ceny, można zrezygnować 
 • Pakiet wycieczek opcjonalnych (dzień 4 Inna Malta, dzień 5 Hagar Qim, dzień 7 Gozo) – 639 PLN od osoby
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą – 499 PLN od osoby
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 120 PLN od osoby
 • Wycieczki fakultatytwne na życzenie płatne na miejscu (wycieczki mogą być wykupione na miesjcu jako pakiet lub oddzielnie) 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Malta  + termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

 

DZIEŃ 1  Wylot
Po przylocie transfer do hotelu.
 
DZIEŃ 2 Valletta
Dziś najpierw udamy się obejrzeć widok na Grand Harbour z górnych ogrodów Barracca. Następnie zwiedzimy Katedrę św. Jana, w tym arcydzieła Caravaggio w Oratorium, flamandzkie arrasy i muzeum kościelne. Następnie idąc wzdłuż Republic Street, miniemy Pałac Wielkich Mistrzów, gdzie przewidziano czas na zakupy. Po południu wyruszamy autokarem na panoramiczną wycieczkę po fortyfikacjach Valletty, a także na promenadę Ta Xbiex i Sliema w drodze powrotnej do hotelu. (Wejście do katedry w cenie, lunch płatny dodatkowo).
 
DZIEŃ 3  Mdina
Podczas dzisiejszej wycieczki wybierzemy się do dawnej stolicy Malty – Mdiny. Tam odkryjemy różne style architektury, w tym pałace sycylijsko-normańskie i inne barokowe budynki o wielkim znaczeniu historycznym. Opuszczając Mdinę przez Bramę Greków, zatrzymujemy się przed wczesnochrześcijańskimi katakumbami w Rabacie, przed udaniem się na klify w Dingli. Po obiedzie zwiedzimy ogrody botaniczne San Anton znajdujące się w pobliżu Pałacu Prezydenckiego, które będzie można podziwiać z zewnątrz. Spędzimy też czas w centrum rzemiosła w Ta ‚Qali. Pod koniec wycieczki zwiedzimy majestatyczną kopułę Mosty, jedną z największych w Europie.

 
DZIEŃ 4  Quawra – czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej Inna Malta (pół dnia)
Jest to bardzo wyjątkowa wycieczka, łącząca najważniejsze arystokratyczne miejsce Malty z 400-letnimi piwnicami, w których dojrzewają najdoskonalsze maltańskie wina. Palazzo Parisio zostało słusznie nazwane jako „Miniaturowy Wersal”. Po napawaniu się bogactwem Palazzo odwiedzimy jedna z wiodących winnic na Malcie, gdzie poznamy historię lokalnego wina i skosztujemy różnych win i przysmaków.
 
DZIEŃ 5   Quawra– czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej Świątynia Hagar Qim i Dziedzictwo Wapienne (pół dnia)
Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w jednym z najstarszych kamieniołomów na Malcie. Następnie udamy się na Hagar Qim, główny historyczny plac Malty, z widokiem na wysepkę Filfla. Z Hagar Qim udamy się do Wied iz-Zurrieq, gdzie (jeśli pogoda na to pozwoli; koszt rejsu nie wliczony w cenę) można wybrać się na wycieczkę łodzią do Błękitnej Groty, znanej z krystalicznie czystych wód.
 
DZIEŃ 6  Wycieczka po Trzech Miastach (pół dnia) – w cenie
Dziś wycieczka do dzielnicy Grand Harbour naprzeciwko Valletty, znaną jako Trzy Miasta – Vittoriosa, Cospicua i Senglea, w której rycerze św. Jana po raz pierwszy zamieszkali w 1530 roku. Przejeżdżając obok Cospicua dotrzemy do Vittoriosa, by wybrać się na pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami w cieniu historycznych budynków. Z ogrodu Senglea, położonego na krańcu półwyspu, można podziwiać wspaniały widok na Grand Harbour, w tym imponujący Fort Sant Angelo.
 
DZIEŃ 7  Quawra – czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej Gozo (cały dzień)
Po krótkiej dwudziestominutowej przeprawie promowej dotrzemy do portu Mgarr, z którego udamy się na spacer wokół megalitycznych świątyń Ggantija, najstarszych wolno stojących pomników na świecie, pochodzących z czasów piramid egipskich. Następnie zwiedzimy średniowieczną cytadelę w Victorii i podobną do fiordów zatokę w Xlendi i Dwejra.
 
DZIEŃ 8  Powrót
Transfer na lotnisko i powrót do Polski.
*Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena