8 dni
Czas
Maroko
Lokalizacja
marzec/kwiecień
Data

Wakacje dla Singli 

Maroko Północne dla Singli 

Maroko Północne – wycieczka objazdowa

 

Termin:   25 Mar 2020 – 01 Kwi 2020

Lokalizacja: Maroko Północne

Cena: 2099 zł

 

Maroko to połączenie orientu z nowoczesnością. Zachęcamy by poznać uroki tego państwa właśnie z nami • Ekipa nie znających się podróżników, którzy tworzą zgrany i barwny kolektyw wyjazdowy • Nie dublujemy pomysłów konkurencji – zupełnie nowa jakość • Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku

 Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

 • Miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • Najtańszy wyjazd na rynku– po prostu nie pobieramy gigantycznych prowizji
 • Zapoznanie z kulturą i obyczajami rdzennych mieszkańcówMaroka
 • Lokalny, polskojęzyczny przewodnik wprowadzi nas w świat niedostępny zwykłemu turyście
 • Nocleg w klimatycznych riadach, poznawanie lokalnej kuchni i specjałów
 • Objazd najważniejszych atrakcji regionu – od oceanu po pustynie i góry Atlas
 • Intymny charakter wyprawy, który pozwoli „doświadczyć” prawdziwego klimatu kraju

 

Maroko – opis kraju

Maroko dzięki swojej historii oraz skomplikowanemu położeniu geopolitycznemu jest kolebką wielu kultur oraz ojczyzną kilku grup etnicznych. Przepiękne krajobrazy i egzotyczne obyczaje pozwalają turystom podróżującym po tym inspirującym miejscu wcielić się w rolę przybywającego tu przed setki laty europejskiego kupca, który przemierza zachodnie wybrzeże Afryki w celu pozyskania kolejnych dóbr.

Tutaj starożytne budowle, sąsiadujące z nowoczesnymi osiedlami, nie pozwalają zapomnieć o przeszłości i historii Maroka, które spotykamy na każdym kroku. Noclegi w miejscowych Riadach, znajdujących się zawsze w centrum Mediny, kupcy handlujący rękodziełami, lokalne jedzenie i znana w świecie marokańska herbata pozwolą Państwu poczuć niepowtarzalny klimat tego kraju.

W czasie naszej podróży pokażemy jak bardzo różnorodne kulturowo i geograficznie może być ten kraj. Trasa wiodąca od wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, przez Wysoki Atlas, aż po bezkresną pustynię pozwolą doświadczyć egzotyki tego miejsca oraz przeżyć niezapomnianą przygodę. Zachód słońca nad Saharą w akompaniamencie berberyjskich bębnów pozwoli nam przenieść się do świata rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy.

 

Polskojęzyczny przewodnik lokalny!

Ibrahim – świetny gość. Prowadzi dziarsko, opowiada barwnie. W trakcie jazdy obowiązkowej pokazuje nietypowe zakątki.

 

Miejscowość, atrakcje

Agadir jest dużym miastem w Maroku, położonym nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, u stóp gór Atlas, na północ od punktu, w którym rzeka Sous wpada do oceanu.
Niektóre z najpiękniejszych plaż Maroka znajdują się na północ od Agadiru. Obszary znane również jako doskonałe surfing są zlokalizowane w pobliżu miejscowości Taghazout do Cap Ghir. Na tym wybrzeżu znajduje się wiele mniejszych i czystych plaż.

Essaouira tutejsza Medina (dawniej „Mogador”) jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako przykładem ufortyfikowanego miasta które zostało „przewiezione” przez europejskich kolonistów do północy Afryki.

Marakesz jest prawdopodobnie najważniejszym spośród czterech byłych imperialnych miast Maroka (miast zbudowanych przez marokańskie imperium berberyjskie). Podobnie jak wiele marokańskich miast, Marrakesh obejmuje stare miasto obronne pełne ulicznych sprzedawców i ich stragany (medyna), otoczone nowoczesnymi dzielnicami, z których najważniejszy to Gueliz. Dzisiaj jest to jedno z najbardziej ruchliwych miast w Afryce i służy jako główne centrum gospodarcze i turystyczne.

 

Samolot

UWAGA!! WizzAir ma bezpośrednie tanie loty do Maroka.

Proponowane połączenie Warszawa Chopin – Marakesz

Wylot: 08:10 na miejscu 11:55

Powrót: 12:40 lądowanie w warszawie 18:30 Pomagamy w zakupie biletu lotniczego. Inna opcja to dolot we własnym zakresie – turnus zaczyna się i kończy na lotnisku w Marakeszu (tam czeka lokalny przewodnik)

 Bus/ autokar na miejscu

Nowoczesność i wygoda zapewni Wam pełen komfort w podróży.
dostęp do wi fi
możliwość ładowania telefonu
telewizja
klimatyzacja

Perełka wśród transportu turystycznego bus do naszej dyspozycji przy ilości osób wiekszej niż 15 

Cenisz sobie komfort i wygodę? Zwiedzaj z nami!

 

 

 

MIEJSCE DOCELOWE Maroko
CZAS TRWANIA  25 Mar 2020 – 01 Kwi 2020
W CENIE
7 noclegów opieka lokalnego przewodnika
wyżywienie śniadanie + kolacja

przejazdy, program

ubezpieczenie NNW, KL
POZA ZESTAWEM
bilet na samolot
bilety wstępu, obiady na trasie, lokalni przewodnicy

Cena :
2099  zł 

Świadczenia w cenie

 • 7 noclegów w hotelach lub riadach (tradycyjne marokańskie domy z wewnętrznym ogrodem bez dachu) pokoje 2/3 osobowe z łazienkami
 • wyżywienie (śniadania oraz kolacje)
 • przejazd komfortowym klimatyzowanym autokarem
 • opieka lokalnego przewodnika – Ibrahima, który opowie barwnie i pokaże mało znane miejsca
 • opieka polskojęzycznego pilota od wylotu do powrotu (leci z Państwem)
 • realizacja założonego programu zwiedzania
 • transfer z lotniska oraz odstawienie na koniec wyjazdu
 • podatki oraz opłaty klimatyczne
 • mały upominek od organizatora
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC Signal Iduna

 Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilet samolotowy (pomagamy w zakupie, WizzAir ) –
 • bilety wstępu i lokalni przewodnicy około 80 EUR/ full opcja
 • dodatkowe obiady na trasie, pamiątki, wydatki własne
 • napiwki ok 2-3 EUR/dzień

 

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie: MAROKO (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

Program imprezy

Objazd południa Maroka: długość objazdu ok. 1700 km.

Trasa: Marakesz   -Essaouira – Casablanca- Rabat – Chefchaoune – Meknes – Fez – Marakesz.

 1 DZIEŃ
Marrakesh – Essaouira (170km)

Transfer z lotniska, przejazd do Essaouiry. Na początku trasa wiedzie drogą widokową. Zwiedzanie miasta: Essaouira to dawny fenicki port, zwany przez Portugalczyków Mogador. Ta wspaniała twierdza nad Atlantykiem w biało-niebieskiej tonacji zachwyca wąskimi uliczkami i zaułkami, rybackim portem i sklepikami z wyrobami artystycznymi. Idealne miejsce na zakup marokańskiego rękodzieła, szczególnie cenione i znane na całym świecie są wyroby z drewna tui oraz srebro berberyjskie. Spacer po medinie czyli starym mieście, po souku (bazar) oraz po dzielnicy żydowskiej Mellah. Przejście przez aleję armat z pięknym widokiem na Wyspy Purpurowe, wizyta w porcie rybackim. Czas wolny, Powrot do Essaouira.

2 DZIEŃ
Essaouira/Al Jadida/Casablanca/Rabat (400km)

Wczesna pobudka, sniadanie i wyjazd do Eljadida, enklawy portugalskiej. Zwiedzimy historyczne centrum: medinę, sąsiadujące ze sobą kościół i wielki meczet oraz domy kupców. Następnie pojedziemy do  Casablanki , zwiedzanie miasta, centrum ekonomicznego i biznesowego państwa, pełnego kontrastów architektonicznych. Zobaczymy meczet Hassana II z najwyższym minaretem o wysokości 200m z zewnątrz (fakultatywnie zwiedzanie wnętrza), Anfa – dzielnicę willową Casablanki, która niegdyś była fenickim portem, Ain Diab – nadmorski bulwar z licznymi kafejkami, barami oraz restauracjami.. Wyjazd do Rabatu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ
Rabat/Chefchaoune (250 km)

Po śniadaniu, zwiedzanie Rabatu – stolicy Maroka a w nim m.in.: Pałac Królewski z zewnątrz, wieżę Hassana oraz mauzoleum Mohammeda V. Pobyt w stolicy kończy spacer po Kazbie Oudaja, trasa prowadzi do ukrytego wśród gór Rifu Szafszawan. Przybywających tu urzeknie malownicze miasteczko, w którym przeplatają się błękit i biel – ślady po obecności Andaluzyjczyków. Uznawane przez stulecia za święte, do 1920 roku pozostawało dla niemuzułmanów „zakazanym miastem”

4 DZIEŃ
Chefchaoune/ Volubilis/Meknes/Fes (270 km):

Po śniadaniu Wyjazd do Volubilis – ruin rzymskiego miasta, dawnej stolicy prowincji rzymskiej – wpisanych na Listę UNESCO. Następnie  pojedziemy do Meknes tzw. Wersalu Maroka, zwiedzanie miasta m.in. mauzoleum Mulaj Ismail założyciela miasta znanego z niezwykłego okrucieństwa, spacer po placu El Hadim z najbardziej imponującą w Afryce Północnej bramą – Bab al Mansur i wjazd na punkt widokowy zakończy wizytę w Meknes.  Przyjazd do Fesu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ – Fez

Po śniadaniu zwiedzanie Fes – najstarszego z miast, które zasłynęło  jako duchowe centrum marokańskiej kultury i nauki. Na pewno swoim urokiem urzeknie nas medina z tysiącem krętych uliczek po których poruszanie się bez przewodnika jest niemożliwe, meczet Karawijjin (z zewnątrz) – duchowe centrum Fesu, Medresa Attarin – zbudowana w XIV w szkoła koraniczna zdobiona mozaikami i rzeźbami cedrowymi. Zobaczymy z zewnątrz mauzoleum założyciela miasta Mulaj Idrisa II oraz przejdziemy obok fontanny Nejjarine przykrytej ręcznie rzeźbionym baldachimem. Po dniu pełnym wrażeń kolacja i nocleg w hotelu.

6 DZIEŃ
Fez /Marrakesz  (500 km)

Po śniadaniu, przejazd do Marrakeszu, malownicza trasa przez góry Atlasu średniego, po drodze zobaczymy  takie miejscowości jak Ifran (Davos Maroka), Azrou, Khenifra, Beni Mellal.

7 DZIEŃ
Marrakesz

Drugie po Fezie najstarsze cesarskie miasto Maroka – Marrakech, nazywane jest również „Perłą Południa”. Na szczególną uwagę zasługuje doskonale zachowana medina otoczona grubymi murami, od setek lat niezmienna, tu właśnie mamy wrażenie jakby czas stanął w miejscu. Ze względu na brunatno czerwony kolor budynków Marrakech zwany jest również „Czerwonym Miastem”. Zwiedzimy tu najpiękniejsze zabytki: minaret meczetu Koutubia (z zewnątrz) – zwanego duchowym strażnikiem Marrakeszu, pałac Bahia zwany też „Błyszczącym Pałacem”, grobowce Saadytów, oraz bazar (suk), w którym można nabyć dosłownie wszystko, a słynący z wyrobów miejscowego rzemiosła m. in. ceramiki, wyrobów z drewna, skór, srebra czy metalu. Następnie zwiedzimy także Jemaa El-Fna – olbrzymi skwer w starej części miasta zwanego także sercem Marrakeszu w którym życie tętni cała dobę. Dla chętnych fakultatywnie możliwość wykupienia wieczoru folklorystycznego wraz z typową marokańską kolacją w rytmach orientalnego show (wtedy późny lunch w hotelu) dla tych z Państwa którzy zostają w hotelu – kolacja i nocleg w hotelu

8 DZIEŃ 
Śniadanie, transfer na lotnisko

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w klimatycznych riadach

Riad jest to typ marokańskiego domu. Interesujący jest fakt, że domy te zostały często zamienione na pensjonaty i bed & breakfast. Oznacza to więc, że ​​możesz wybrać riad na nocleg w Marakeszu. Riady mają zwykle bardzo kameralną atmosferę, idealną dla romantycznych wakacji, lub po prostu na relaks po męczącym dniu zwiedzania starej medyny w Marrakeszu.

Przykładowe zdjęcie pokoje w riadach (orientacyjnie – prezentacja nie stanowi oferty handlowej)

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena