8 dni
Czas
Maroko
Lokalizacja
czerwiec
Data

 

Maroko  dla Singli – egzotyczne pd. Wycieczka objazdowa

Maroko dzięki swojej historii oraz skomplikowanemu położeniu geopolitycznemu jest kolebką wielu kultur oraz ojczyzną kilku grup etnicznych. Przepiękne krajobrazy i egzotyczne obyczaje przenikają się tu na każdym kroku tworząc orientalną mieszankę, którą postaramy się zgłębić w naszej singlowej grupie ekspedycyjnej.

Maroko to połączenie orientu z nowoczesnością. Zachęcamy by poznać uroki tego państwa właśnie z nami • Ekipa nie znających się podróżników, którzy tworzą zgrany i barwny kolektyw wyjazdowy • Nie dublujemy pomysłów konkurencji – zupełnie nowa jakość • Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku

Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

 • Miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • Najtańszy wyjazd na rynku– po prostu nie pobieramy gigantycznych prowizji
 • Zapoznanie z kulturą i obyczajami rdzennych mieszkańców Maroka
 • Lokalny, polskojęzyczny przewodnik wprowadzi nas w świat niedostępny zwykłemu turyście
 • Nocleg w klimatycznych riadach, poznawanie lokalnej kuchni i specjałów
 • Objazd najważniejszych atrakcji regionu – od oceanu po pustynie i góry Atlas
 • Intymny charakter wyprawy, który pozwoli „doświadczyć” prawdziwego klimatu kraju

Maroko – opis kraju

Maroko dzięki swojej historii oraz skomplikowanemu położeniu geopolitycznemu jest kolebką wielu kultur oraz ojczyzną kilku grup etnicznych. Przepiękne krajobrazy i egzotyczne obyczaje pozwalają turystom podróżującym po tym inspirującym miejscu wcielić się w rolę przybywającego tu przed setki laty europejskiego kupca, który przemierza zachodnie wybrzeże Afryki w celu pozyskania kolejnych dóbr. 

Tutaj starożytne budowle, sąsiadujące z nowoczesnymi osiedlami, nie pozwalają zapomnieć o przeszłości i historii Maroka, które spotykamy na każdym kroku. Noclegi w miejscowych Riadach, znajdujących się zawsze w centrum Mediny, kupcy handlujący rękodziełami, lokalne jedzenie i znana w świecie marokańska herbata pozwolą Państwu poczuć niepowtarzalny klimat tego kraju.

W czasie naszej podróży pokażemy jak bardzo różnorodne kulturowo i geograficznie może być ten kraj. Trasa wiodąca od wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, przez Wysoki Atlas, aż po bezkresną pustynię pozwolą doświadczyć egzotyki tego miejsca oraz przeżyć niezapomnianą przygodę. Zachód słońca nad Saharą w akompaniamencie berberyjskich bębnów pozwoli nam przenieść się do świata rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy.

Polskojęzyczny przewodnik lokalny!

Ibrahim – świetny gość. Prowadzi dziarsko, opowiada barwnie. W trakcie jazdy obowiązkowej pokazuje nietypowe zakątki.

Miejscowość, atrakcje

Agadir jest dużym miastem w Maroku, położonym nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, u stóp gór Atlas, na północ od punktu, w którym rzeka Sous wpada do oceanu.
Niektóre z najpiękniejszych plaż Maroka znajdują się na północ od Agadiru. Obszary znane również jako doskonałe surfing są zlokalizowane w pobliżu miejscowości Taghazout do Cap Ghir. Na tym wybrzeżu znajduje się wiele mniejszych i czystych plaż.

Essaouira tutejsza Medina (dawniej „Mogador”) jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako przykładem ufortyfikowanego miasta które zostało „przewiezione” przez europejskich kolonistów do północy Afryki.

Marakesz jest prawdopodobnie najważniejszym spośród czterech byłych imperialnych miast Maroka (miast zbudowanych przez marokańskie imperium berberyjskie). Podobnie jak wiele marokańskich miast, Marrakesh obejmuje stare miasto obronne pełne ulicznych sprzedawców i ich stragany (medyna), otoczone nowoczesnymi dzielnicami, z których najważniejszy to Gueliz. Dzisiaj jest to jedno z najbardziej ruchliwych miast w Afryce i służy jako główne centrum gospodarcze i turystyczne.

Świadczenia w cenie

 • 7 noclegów w hotelach lub riadach (tradycyjne marokańskie domy z wewnętrznym ogrodem bez dachu) pokoje 2/3 osobowe z łazienkami
 • wyżywienie (śniadania oraz kolacje)
 • przejazd komfortowym klimatyzowanym autokarem
 • opieka lokalnego przewodnika – Ibrahima, który opowie barwnie i pokaże mało znane miejsca
 • opieka polskojęzycznego pilota od wylotu do powrotu (leci z Państwem)
 • realizacja założonego programu zwiedzania
 • transfer z lotniska oraz odstawienie na koniec wyjazdu
 • podatki oraz opłaty klimatyczne
 • mały upominek od organizatora
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC Signal Iduna

 

Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilet samolotowy (pomagamy w zakupie, WizzAir – z bagażem podręcznym10 kg) – aktualnie lot za ok 488 zł!
 • bilety wstępu i lokalni przewodnicy około 50 EUR/ full opcja
 • dodatkowe obiady na trasie, pamiątki, wydatki własne
 • napiwki ok 2-3 EUR/dzień
 • wycieczka na wielbłądach na pustyni (ok 20 EUR)

 

 

 

 

 

MIEJSCE DOCELOWE Maroko
CZAS TRWANIA od 12 czerwca do 19 czerwca 2019 r. 
W CENIE
7 noclegów opieka lokalnego przewodnika
wyżywienie śniadanie + kolacja

przejazdy, program

ubezpieczenie NNW, KL
POZA ZESTAWEM
bilet na samolot
bilety wstępu, obiady na trasie, lokalni przewodnicy

Cena :
2099  zł 

Samolot

UWAGA!! WizzAir ma bezpośrednie tanie loty do Maroka.

Proponowane połączenie Warszawa Chopin – Marakesz

Wylot:  08:10 na miejscu 11:55

Powrót:  12:40 lądowanie w warszawie 18:30 Pomagamy w zakupie biletu lotniczego. Inna opcja to dolot we własnym zakresie – turnus zaczyna się i kończy na lotnisku w Marakeszu (tam czeka lokalny przewodnik)

 

Bus/ autokar na miejscu

Nowoczesność i wygoda zapewni Wam pełen komfort w podróży.
dostęp do wi fi
możliwość ładowania telefonu
telewizja
klimatyzacja

Perełka wśród transportu turystycznego  bus do naszej dyspozycji przy ilości osób wiekszej niż 15 

Cenisz sobie komfort i wygodę? Zwiedzaj z nami!

 

 

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie: MAROKO (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

Objazd południa Maroka: długość objazdu ok. 1700 km.

Trasa: Marakesz  – Marrakesz -Ouarzazate – Erfoud- Merzouga – Alnif – Tineghir –  Agadir – Marakesz.

 1 DZIEŃ
Marrakesh – Ait Ben Haddou – Ouarzazate.

Przylot do Marrakeszu tam wsiadamy do busa, nasepnie przejazd przez przełęcz Tizi-n-Tichka w górach Atlasu Wysokiego, położoną na wysokości 2260 m n.p.m. Pasmo gór Atlasu Wysokiego stanowi miejsce życia rdzennych mieszkańców Maroka – Berberów. Przejazd w stronę Tineghir, miasteczka usytuowanego przy malowniczej oazie. Po drodze zobaczyć można ogrody, poletka, palmy daktylowe, drzewa figowe i tradycyjne kanały irygacyjne. Zwiedzanie oazy. Następnie przejazd do Ait Ben Haddou – zwiedzanie malowniczej kazby, wpisanej na listę Unesco. Szlachetność oraz oryginalność architektury Ait Ben Haddou została doceniona przez twórców arcydzieł światowego kina, którzy tutaj właśnie kręcili sceny do takich przebojów jak Aleksander, Gladiator, Indiana Jones, Jezus z Nazaretu czy Mumia. Przejazd do Ouarzazate – stolicy południowego Maroka nazywanego Bramą Pustyni. Kolacja i nocleg w hotelu w Ouarzazate.

2 DZIEŃ
Ouarzazate – Merzouga

Śniadanie w hotelu oraz zwiedzanie studia filmowego Atlas gdzie krecone były wysokobudżetowe hollywoodzkie produkcje między innymi: Gladiator, Gra o Tron, Asterix i Obeliks.
Przejazd do wąwozu Todra w Atlasie Wysokim. Imponujące strome ściany wąwozu wysokiego na 300 m, który ma kilkaset metrów długości są rajem dla wspinaczy skałkowych. Spacer po wąwązie gdzie w cieniu stromych ścian mamy chwile aby odetchnąć od panujących w tym regionie upałów. Po drodze na pustynie zobaczymy perski system podziemnych akweduktów doprowadzający wode do pustynnych miejscowości. Po dotarciu na pustynię transport na wielblądach na miejsce noclegu  w blasku zachodzącego słońca. Klimatyczna kolacja przy akompaniamencie muzyki berberów. Nocleg i kolacja na pustyni

3 DZIEŃ
Merzouga – Agadir

Pobudka wcześnie rano, podziwianie wschodu slońca z najwyższej wydmy w okolicy następnie powrót do riadu, śniadanie i prysznic. Po śniadaniu przejazd do Agadiru. Trasa wiedzie przez równinę Sous położoną pomiędzy dwoma pasmami górskimi – Atlasem Wysokim i Antyatlasem, gdzie występują największe w Maroku endemiczne lasy arganowe. Przejazd do miejscowości Taliouine słynącej z upraw szafranu. Przyprawa ta jest używana przez miejscową ludność nie tylko jako dodatek do potraw, ale również lekarstwo i afrodyzjak. Po drodze przerwa na kawę w miejscowość El-Kelaa M’Gouna, słynącej z upraw wyjątkowo aromatycznej róży i produkcji różanej wody perfumowanej. Kolacja i nocleg w  hotelu w Agadirze

4 DZIEŃ
Agadir  
czas wolny – możliwe zabiegi relaksacyjne hamman, wieczorem wspólne tańce/ disco.

5 DZIEŃ
Agadir – 
czas wolny/ plażowanie nad oceanem, relaks, zwiedzanie Agadiru, zatapianie się w uliczkach i lokalnym kolorycie.

6 DZIEŃ
Agadir – Marrakesz 

Po drodze zwiedzamy  Essaouira, jest ona jedynym miastem Maroka uznawany przez UNESCO jako zabytek klasy zerowej w całości, najbardziej zachowanym miastem portugalskim maroka utrzymanym w tendencji kolorystycznej biało-niebieskiej. W programie: brama Marakeszu, plac zbożowy, plac przypraw, łaźnia Bapst (zdolni Otello), plac żydowski, fort La Scala, plac Casa Vera, port rybacki. Czas wolny. Przyjazd do Marrakeszu, kolacja.

7 DZIEŃ
Marrakesz 

Marrakesz Dzień poświęcony odkrywaniu tajemnic Czerwonego Miasta. Po śniadaniu wyruszymy do serca Marrakeszu. Geograficzny środek kraju, miejsce styku kultur arabskiej i afrykańskiej, baza dla karawan przemierzających Saharę, miasto międzynarodowych konferencji i imprez kulturalnych, sympozjów naukowych, jedno z ulubionych miejsc twórców filmowych (Sahara, Królestwo Niebieskie) i specjalistów od reklam.

Słynne Czerwone Miasto, otoczone szczytami Atlasu Wysokiego, jest zadziwiającym tyglem, gdzie współczesność przenika się z historią i tradycją, historia miesza się z legendą, a zabawa i muzyka z głosem muezina nawołującego do modlitwy. Fascynująca historia Marrakeszu to wstęp do zwiedzania takich obiektów jak – pałac Bahia, grobowce Saadytów , medresę Ben Youssefa. Spacer wokół meczetu Koutoubia z XII w., stanowiącego wizytówkę miasta, przez medinę i nęcące kolorami alejki souku.

Obowiązkowy punkt programu – plac Dżemaa El Fna, to miejsce zaklinaczy węży, jasnowidzów, tu wspólnie z mieszkańcami można spróbować lokalnej kuchni przygotowywanej na rozstawionych pod wieczór grillach lub wypić sok ze świeżo wyciśniętych owoców, kupić figi, daktyle, orzechy. Plac Dżamaa El- Fna został wpisany w roku 2001 na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury.

Czas wolny i nocleg w hotelu.

8 DZIEŃ (sobota)
Śniadanie, transfer na lotnisko

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w klimatycznych riadach

Riad jest to typ marokańskiego domu. Interesujący jest fakt, że domy te zostały często zamienione na pensjonaty i bed & breakfast. Oznacza to więc, że ​​możesz wybrać riad na nocleg w Marakeszu. Riady mają zwykle bardzo kameralną atmosferę, idealną dla romantycznych wakacji, lub po prostu na relaks po męczącym dniu zwiedzania starej medyny w Marrakeszu.

Przykładowe zdjęcie pokoje w riadach (orientacyjnie – prezentacja nie stanowi oferty handlowej)

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena