5 dni
Czas
Rosja
Lokalizacja
czerwiec
Data

 

MIEJSCE DOCELOWE Petersburg
CZAS TRWANIA 27-31 maja 2021
W CENIE
noclegi program
wyżywienie

 

pilot, degustacje
POZA ZESTAWEM
bilety wstępu
napoje

 

 Cena za wycieczkę: 2800 PLN + 92000 RUB + przelot od 1950 PLN

Gwarantujemy

 • Przelot na trasie Warszawa – Petersburg (loty liniami rejsowymi);
 • rzejazdy na miejscu;
 • zakwaterowanie – 4 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 4* (pokoje jednoosobowe za dopłatą 32 000 RUB);
 • wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu);
 • wino do obiadów/kolacji w ilości ok. 1/2 butelki na osobę;
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • zwiedzanie Teatru Maryjskiego;
 • nocny rejs po Newie;
 • bilet wstępu na słynny balet Jezioro Łabędzie w Teatrze Pałacowym;
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;
 • opiekę pilota-specjalisty winiarskiego.
 • opiekę lokalnych przewodników w Petersburgu i Peterhofie.

Dodatkowo płatne:

 • pokój jednoosobowy – 32 000 RUB;
 • posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie;
 • ewentualne dodatkowe bilety wstępu do obiektów innych niż zaplanowane na trasie wycieczki;
 • wieczór tańca i muzyki rosyjskiej z poczęstunkiem w słynnym Pałacu Nikołajewskim – 5100 RUB/os.;
 • spektakl operowy lub balet w Teatrze Maryjskim – 4500 RUB;
 • wiza turystyczna do Rosji 349 zł w trybie normalnym, 499 zł – ekspres;
 • zwyczajowe napiwki ok.1500 RUB/os.

 

 

Informacje i rezerwacje:
tel.  692 663 076

biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:   Opera i białe noce w Petersburgu + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

 

Plan wycieczki

1
dzień

Pałac Nikołajewski

Rano po spotkaniu na warszawskim Okęciu wylecimy do Sankt Petersburga. Po przylocie do Rosji we wczesnych godzinach popołudniowych lokalnego czasu przejedziemy do centrum miasta. Zakwaterujemy się w czterogwiazdkowym hotelu w samym centrum, w dystansie pieszym do Teatru Maryjskiego, Ermitażu oraz Newskiego Prospektu. Po krótkim odpoczynku udamy się na wspólną kolację, podczas której po raz pierwszy zetkniemy się z tradycyjną rosyjską kuchnią. Po posiłku chętni będą mogli wybrać się na nocne zwiedzanie Soboru Świętego Izaaka – monumentalnej świątyni położonej nieopodal naszego hotelu.

Pałac Nikołajewski

2
dzień

Jezioro Łabędzie w Ermitażu

Tego dnia czeka nas sporo spacerów i wędrówek po Petersburgu. Wraz z lokalnym, polskojęzycznym przewodnikiem zobaczymy między innymi Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, który został zbudowany przez cara Aleksandra III w miejscu, w którym zginął jego ojciec. Następnie udamy się na plac Pałacowy, pośrodku którego stoi kolumna Aleksandrowska wzniesiona po zwycięstwie Rosji nad armią Napoleona. Dalej przejdziemy Newskim Prospektem – główną arterią Petersburga, symbolem miasta prowadzącym od Pałacu Zimowego aż do Soboru Aleksandra Newskiego. W połowie trasy zatrzymamy się na kawę i ciastko w jednej z kawiarni przy ulicy Rubinsteina. Przedpołudniową część spaceru zakończymy wspólnym obiadem. Po posiłku zwiedzimy jeszcze Twierdzę Pietropawłowską – najstarszą budowlę Petersburga, założoną w 1703 roku przez Piotra I na Wyspie Zajęczej. Jej zadaniem była obrona ujścia Newy i zdobytych w czasie wojny północnej ziem. Po powrocie do hotelu znajdziemy czas na przygotowanie do wieczornego wyjścia na skomponowany przez Piotra Czajkowskiego balet Jezioro Łabędzie, który tego dnia wystawiany będzie w teatrze pałacowym w Ermitażu.

Jezioro ŁabędzieErmitaż

3
dzień

Teatr Maryjski

Ten dzień upłynie nam pod znakiem arcydzieł europejskiego malarstwa. Prosto z hotelu przejdziemy do Pałacu Zimowego na zwiedzanie Ermitażu, nazywanego dumnie Luwrem nad Newą. Jest to jedno z najpiękniejszych, największych i najbogatszych muzeów na świecie. Nazwa Ermitaż oznacza pustelnię, ponieważ początkowo miał być miejscem samotnego obcowania ze sztuką. Dzisiaj odwiedzany przez miliony turystów może poszczycić się jedną z największych na świecie kolekcji dzieł włoskiego renesansu. Są tu obrazy Leonarda, Michała Anioła, Rafaela i Tycjana. Znajdziemy tu także prace artystów późniejszych nurtów takich jak Caravaggio, Rubens, Monet, van Gogh, Goya, Matisse, a nawet Picasso.
Wieczorem chętni będą mogli udać się na spektakl w słynnym Teatrze Maryjskim. To tutaj odbyły się światowe prapremiery Dziadka do orzechów czy Śpiącej Królewny, a także arcydzieł rosyjskiej opery narodowej z Borysem Godunowem Musorgskiego oraz Damą Pikową Czajkowskiego na czele. Dziś teatr, nad którym artystyczną pieczę trzyma sam Valerij Giergiew, zaliczany jest do najznamienitszych scen muzycznych Europy.
Po spektaklu udamy się na nocny rejs po rzekach i kanałach Petersburga, żeby z tej perspektywy podziwiać piękną panoramę miasta oraz słynne zwodzone mosty.

teatr maryjskiteatr maryjski

4
dzień

Peterhof i Carskie Sioło

Ten dzień spędzimy poza miastem i zobaczymy dwie najpiękniejsze letnie rezydencje carów rosyjskich. Przed południem odwiedzimy rozległy kompleks pałacowy Peterhof, zbudowany dla cara Piotra Wielkiego nad samą zatoką Fińską. Sporo czasu spędzimy na spacerach po dolnym parku z kompleksem sprowadzanych z całej Europy fontann.
Następnie przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zjemy wspólny obiad i odpoczniemy chwilę przed zwiedzaniem drugiej monumentalnej rezydencji zbudowanej przez francuskich architektów dla carycy Katarzyny Wielkiej. W wybudowanym w stylu rosyjskiego baroku pałacu zwiedzimy między innymi liczącą niemal tysiąc metrów salę balową oraz zrekonstruowaną po latach słynną Bursztynową Komnatę.
Wieczorem wrócimy do Petersburga gdzie przewidziany jest czas wolny na kolację we własnym zakresie. Po kolacji chętnych czeka fakultatywny pokaz tańca i muzyki rosyjskiej w słynnym Pałacu Nikołajewskim.

peterhofcarskie siolo

5
dzień

Zakupy na Newskim Prospekcie

Po śniadaniu znajdziemy czas wolny na ostatnie zakupy lub spacer po głównej promenadzie miasta. Wczesnym popołudniem przejedziemy na lotnisko, skąd o godzinie 14.40 wylecimy do Polski. Przylot do Warszawy planowany jest na godzinę 15.45 czasu lokalnego.

promenada


Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.