4 dni
Czas
Wiedeń
Lokalizacja
styczeń
Data

Operowy karnawał w Wiedniu

Opera, filharmonia i wiedeńskie kawiarnie

Termin: 29 stycznia – 1 lutego 2020

Najważniejsze atrakcje:

 

Zobacz spektakl w słynnej Operze Wiedeńskiej, w doborowej międzynarodowej obsadzie

 

Spróbuj słynnej kawy i wyjątkowych deserów w historycznych kawiarniach

 

Zobacz gdzie powstają i jak smakują wiedeńskie wina

 

Wysłuchaj koncertu w Złotej Sali znanej z koncertów noworocznych

 

Odwiedź wraz z historykiem sztuki Galerię Obrazów i podziwiaj dzieła Rembrandta, Rafaela i Caravaggia

 

Wybierz się wraz z mieszkańcami miasta na spacer po zaułkach starówki

 

Skosztuj jak smakuje prawdziwy wiedeński sznycel w nieznanej turystom restauracji

 

MIEJSCE DOCELOWE Austria
CZAS TRWANIA 29 stycznia –  1 lutego  2019
W CENIE
noclegi program
wyżywienie

 

pilot, degustacje
POZA ZESTAWEM
bilety wstępu
napoje

 

 Cena za wycieczkę:   2190 PLN + 850 EUR

Gwarantujemy:

 • Przejazd komfortowym autokarem z Krakowa;
 • zakwaterowanie – 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu o standardzie 4* w centrum Wiednia (pokoje jednoosobowe za dopłatą 250 EUR);
 • wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu);
 • wino do obiadów/kolacji w ilości ok. 1/2 butelki na osobę;
 • wizyty i degustacje zgodnie z programem;
 • zwiedzanie Muzeum Historii Sztuki z przewodnikiem;
 • zwiedzanie Wiednia;
 • bilet na spektakl operowy w Operze Wiedeńskiej;
 • ubezpieczenie KL, NNW i Bagaż;
 • opiekę pilota-specjalisty winiarskiego.

Dodatkowo płatne:

 • pokój jednoosobowy – 250 EUR;
 • przelot z Warszawy i transfer z lotniska do hotelu;
 • posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie;
 • koncert symfoniczny w Złotej Sali Towarzystwa Muzycznego – 85 EUR/os. – płatne u pilota;
 • dopłata do biletu premium w Operze Wiedeńskiej – 90 EUR/os.;
 • ewentualne dodatkowe bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – 35 EUR/os.

 

 Informacje i rezerwacje:

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie: Operowy karnawał w Wiedniu  (WS)  + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

Plan wycieczki

Plan wycieczki

1
dzień

Wiedeńskie wina

W naszą podróż wyruszymy z Krakowa, o godzinie 9 rano. Przejazd komfortowym autobusem będzie trwał około 8 godzin wliczając w to dłuższy podstój na obiad we własnym zakresie. Mieszkańcy północnych regionów Polski będą mogli indywidualnie dolecieć do Austrii samolotem. Po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu w butikowym hotelu będziemy mieli chwilę na odpoczynek i przygotowanie się do pierwszej kolacji. Zaprosimy na nią do tradycyjnej podwiedeńskiej gospody winiarskiej – heurige, w której kilkukrotnie zatrzymywał się Ludwik van Beethoven. Podczas kolacji skosztujemy win powstających na stokach Lasku Wiedeńskiego – w tym słynne spotykane tylko w stolicy Austrii gemischter satz.

2
dzień

Wiedeńska filharmonia

Przed południem wybierzemy się na przedmieścia Wiednia do położonego nad Dunajem średniowiecznego opactwa w Klosterneuburgu. Ten ulokowany na potężnej skale benedyktyński klasztor słynie nie tylko z niezwykle cennych zabytków i dzieł sztuki ale przede wszystkim winnic, które od niemal tysiąca lat porastają okoliczne wzgórza. Dziś tutejsze wina uznawane są za jednie z najlepszych w Austrii. Podczas naszej wizyty zwiedzimy nie tylko klasztor i położoną na jego terenie winiarnię, ale także kilkupoziomowe piwnice ciągnące się pod całym kompleksem. Na koniec czeka nas obiad i degustacja, którą poprowadzi osobiście jeden z tutejszych enologów.
Po powrocie do Wiednia i odpoczynku w hotelu czeka nas pierwsza uczta muzyczna. Tego dnia chętni mogą wybrać się na koncert w słynnej Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego – znanej z noworocznych koncertów transmitowanych na cały świat. W programie koncertu znajdą się dwa utwory Felixa Mendelssohna – uwertura Hybrydy oraz piękny koncert fortepianowy d-moll, w drugiej części wysłuchamy niezwykle melodyjnej i nastrojowej VII symfonii Antonína Dvořáka. Po koncercie chętni będą mogli wypić café mélange i skosztować jednego z ciastek w muzycznej kawiarni Schwarzembergów.

3
dzień

Wiedeńska opera

Przed południem Wojciech Giebuta zaprosi na wspólne zwiedzanie wiedeńskiej galerii malarstwa. W przerwie zwiedzania zatrzymamy się na kawę i ciastko w położonej pod wielką kopułą kawiarni muzealnej. Po południu zjemy autentyczny wiedeński obiad w restauracji znanej tylko niektórym mieszkańcom miasta. Podczas posiłku spróbujemy nie tylko lokalnych potraw, ale przede wszystkim wyjątkowych win z regionu Burgenland. Po południu wybierzemy się na spacer z lokalnym, polskojęzycznym przewodnikiem po zakamarkach wiedeńskiej starówki, podczas którego dowiemy się, między innymi, co łączyło Mozarta z Krzyżakami i gdzie podziała się głowa Haydna.
Wieczorem wybierzemy się do najważniejszego z trzech wiedeńskich teatrów operowych. Po krótkim wprowadzeniu i kieliszku wiedeńskiego sekta zobaczymy spektakl Otello Giuseppe Verdiego w Wiener Staatsoper. Tego wieczoru w głównych rolach wystąpią Stephen Gould, Krassimira Stoyanova oraz Carlos Álvarez. Po spektaklu chętnych zaprosimy na wieczorny spacer po mieście i wizytę w słynnej kawiarni Havelka.

4
dzień

Wiedeńska kawa

Ostatniego dnia przed południem znajdziemy chwilę by pożegnać się z miastem odwiedzając Café Central – jedną z najpiękniejszych i najelegantszych kawiarni Wiednia. Następnie przespacerujemy się po dziedzińcach cesarskiego Hofburga i udamy w podróż powrotną do Polski. Przyjazd do Krakowa planowany jest na wczesne godziny wieczorne.

zakwaterowanie – 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu o standardzie 4* w centrum Madrytu (pokoje jednoosobowe za dopłatą 220 EUR);