10 dni
Czas
PEKIN HONGKONG MAKAU
Lokalizacja

PEKIN HONGKONG MAKAU

Chińska Lista Przebojów

Egzotyczne Chiny, ów „Kraj Środka”, który od tysiącleci prężnie rozwija swą kulturę, tradycję, filozofię i państwowość, od dawna fascynuje nas – Europejczyków. Zapraszamy Państwa do odkrycia zarówno stolicy kraju, jak i dawnych kolonii – pełnego kasyn, uroczego Makau oraz nazywanego azjatyckim tygrysem Hongkongu, który zachwyca sięgającymi nieba wieżowcami.

 

MIEJSCE DOCELOWE

PEKIN HONGKONG MAKAU

CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:  

Termin Wyżywienie Lotnisko Cena dla 2 osób
2 posiłki Warszawa, Okęcie

 


Cena zawiera:

 • noclegi w komfortowych hotelach,
 • transfery
 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • śniadania w formie bufetu, pakiet obiadokolacji w opcji 2 posiłki Obiadokolacje wg oferty (dzień 2-3-8-9 oraz kaczka po pekińsku w dniu 4)
 •  Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka polskojęzycznego przewodnika
 • interesujący program zwiedzania

Dodatkowe koszty obowiązkowe to tylko:

 • Koszt wizy chińskiej 
 • Koszt realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 200 EUR od osoby, płatne na miejscu
 • Ewentualne opłaty klimatyczne według lokalnych przepisów

 

NA ŻYCZENIE DODATKOWO ZAPEWNIAMY:

 • Pakiet obiadokolacji 549 PLN od osoby (dzień 2 i 3 w Pekinie, dzień 4: kaczka po pekińsku, dzień 8 i 9 w Tianjin)
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą 1900 PLN
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 240 PLN od osoby

 

Przy wjeździe do Chin obywateli RP, zgodnie z przepisami obowiązuje wiza, którą należy uzyskać przed wylotem. Istnieje możliwość uzyskania jej bezpośrednio w Ambasadzie Chin lub poprzez pośredników. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty powrotu. 

 

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:   PEKIN HONGKONG MAKAU + termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

 

DZIEŃ 1  Wylot z Polski
 
DZIEŃ 2  Przylot do Pekinu
Po przylocie od razu udamy się do parku Jingshan, gdzie ze szczytu wzgórza będziemy mogli podziwiać wspaniałe krajobrazy i niesamowity widok na dawny Pałac Cesarski. Przejdziemy się na Plac Tiananmen, by następnie udać się pod Teatr Narodowy, gdzie będzie można zatrzymać się na zdjęcia. Transfer do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 3  Pekin
Po śniadaniu dzień rozpoczniemy spacerem po Placu Tiananmen, by następnie udać się do Zakazanego Miasta. Jest to dawny Pałac Cesarski, z którego dynastie Ming i Qing rządziły Chinami przez 500 lat. W 1987 roku obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy też Świątynię Niebios, w której podczas corocznych ceremonii niegdyś modlono się o obfite plony. Powrót do hotelu.
 
DZIEŃ 4  Pekin
Po śniadaniu pojedziemy do Juyongguan zobaczyć część Wielkiego Muru Chińskiego, którą wybudowano w latach 770-475 p.n.e. Wspinaczka wzdłuż wysokich i stromych murów obronnych, wież strażniczych to wspaniałe przeżycie i gwarancja niezapomnianych widoków na wzgórza i przepiękne krajobrazy górskie. Powrót do centrum i przejazd do Parku Olimpijskiego oraz zdjęcia przy Stadionie Narodowym, nazywanym także „Ptasim Gniazdem”. Powrót do hotelu.
 
DZIEŃ 5  Pekin – Hongkong
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Hongkongu. Po przylocie transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg.
 
DZIEŃ 6  Hongkong
Dziś po śniadaniu przejazd autokarem do słynnego Wzgórza Wiktorii, skąd można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Hongkong i cały Kowloon! Następnie odwiedzimy słynną, pływającą wioskę „Aberdeen”, w której rybacy spędzają większość życia na małych łodziach mieszkalnych i rzadko kiedy schodzą na ląd. Kontynuujemy naszą wycieczkę przejażdżką wzdłuż malowniczego, południowego wybrzeża, aby w ciągu kilku minut znaleźć się w zupełnie innej scenerii przypominającej raczej „Francuską Riwierę” niż jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie! Tak dotrzemy do jednej z najdroższych dzielnic Hongkongu – „Repulse Bay”, znanej z pięknej, białej, piaszczystej plaży i wspaniałych widoków na Morze Południowochińskie.
 
DZIEŃ 7  Hongkong – Makau
Dzisiaj po śniadaniu udamy się promem do Makau. Po przybyciu transfer do hotelu. Ta mała enklawa przez 450 lat była portugalską kolonią. Miasto słynie nie tylko z wielu kasyn i hazardu, ale także z europejskich korzeni. Wszędzie można zauważyć portugalskie wpływy, t.j. wybrukowane uliczki, czy barokowe kościoły. Wiele budynków zostało wpisanych na listę dziedzictwa światowego UNESCO, a  niektóre z nich można zobaczyć podczas zwiedzania miasta (np. Katedra św. Pawła, plac Senado, czy świątynia „A-Ma”). Zanim wrócimy do Hongkongu, będzie okazja, aby spróbować szczęścia w największym na świecie kompleksie kasyn „The Venetian”! Po wycieczce przejazd do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 8  Makau – Tianjin
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Tianjin. Po przylocie wycieczka do Tianjin Haihe Cultural Square z przystankiem na zdjęcia przy Tianjin Eye. Spacer po Italian Style Street. Transfer do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 9  Tianjin
Po śniadaniu wybierzemy się na spacer po dzielnicy Five-Avenue, gdzie w latach 20. i 30.tych ubiegłego wieku różne kraje wybudowały prawie 2000 willi w ogrodowym stylu. Zwiedzimy Jing Garden (Ogród Spokoju) – dawną rezydencję ostatniego cesarza dynastii Qing, której główny budynek to konstrukcja z cegły i drewna w stylu hiszpańskim. Przystanek na zdjęcia przy Domu Porcelany. Odwiedzimy też Tianjin Ancient Culture Street – Ulicę Kultury Starożytnej, wyróżniającą się niezwykle interesującą, specyficzną architekturą. Można będzie też nabyć tamtejsze rękodzieło ludowe i skosztować pysznych lokalnych przekąsek. Późnym wieczorem transfer na lotnisko w Pekinie.
 
DZIEŃ 10  Pekin – Powrót do Polski
Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
*Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
Paszport  musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena