7dni
Czas
Hiszpania
Lokalizacja
czerwiec
Data

 

Podróż do serca Hiszpanii

Bilbao – Burgos – Rueda – Ribera del Duero -Kastylia

 • Cena za wycieczkę: 3650 PLN + 1490 EUR + przelot od 1600 PLN
 • Termin: 1-7 maja 2021
 • Czas trwania: 7 dni

Najważniejsze atrakcje

Wizyty w bodegach należących do Alejandro Fernandeza – twórcy apelacji Ribera del Duero
Spacer w labiryncie wypełnionych butelkami korytarzy w bodedze należącej do Grupo Yllera
Podziwianie wspaniałej katedry w Burgos
Kolacja w historycznej restauracji w Segowii słynącej z niepowtarzalnych dań regionalnych
Zwiedzanie złocącej się w promieniach zachodzącego słońca Salamanki

MIEJSCE DOCELOWE Hiszpania
CZAS TRWANIA 1-7 maja 2021
W CENIE
noclegi program
wyżywienie

 

pilot, degustacje
POZA ZESTAWEM
bilety wstępu
napoje

 

 Cena za wycieczkę: 3650 PLN + 1490 EUR + przelot od 1600 PLN

Gwarantujemy

 • Przelot na trasie Warszawa – Madryt – Warszawa (loty liniami rejsowymi),
 • przejazdy na miejscu,
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 4* (pokoje jednoosobowe za dopłatą 320 EUR),
 • wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu),
 • wino do obiadów/kolacji w ilości ok. ½ butelki na osobę,
 • wizyty i degustacje zgodnie z programem,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • zwiedzanie Salamanki,
 • opiekę pilota-specjalisty winiarskiego,
 • opiekę lokalnego przewodnika w Salamance, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż.

Dodatkowo płatne: posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie, pokój jednoosobowy – 320 EUR, ewentualne dodatkowe bilety wstępu do obiektów innych niż zaplanowane na trasie wycieczki, zwyczajowe napiwki ok. 50 EUR/os

Informacje i rezerwacje:
tel.  692 663 076

biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Podróż do serca Hiszpanii  + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

 

Plan wycieczki

1
dzień

Bilbao

W godzinach przedpołudniowych wylecimy z Warszawy do Madrytu. Po przylocie udamy się w drogę do Bilbao. Po dotarciu do miasta i zakwaterowaniu, przed kolacją, chętni będą mogli odwiedzić muzeum Guggenheima. Naszą pełną wrażeń wspólną wędrówkę po hiszpańskiej ziemi rozpoczniemy smakowitą kolacją w słynącej z regionalnych przysmaków restauracji położonej naprzeciwko muzeum. Późnym wieczorem spacerkiem wrócimy do hotelu. Nocleg w Bilbao.

TOLEDO

2
dzień

Rioja

Po krótkim pobycie w Bilabo udamy się do Haro – jedna z dwóch, obok Logroño, stolic winiarskich apelacji DOCa Rioja, gdzie zatrzymamy się na nocleg. Ale zanim udamy się do hotelu, odwiedzimy dwie z tutejszych licznych bodeg. Zaczniemy od Bodegas Baigorii, gdzie spróbujemy kilku win i zjemy obiad. Po południu naszym celem będzie położone już w granicach baskijskiej prowincji Alava maleńkie, przycupnięte na wzgórzu otoczonym winnicami miasteczko Laguardia. Tutaj przespacerujemy się po niewielkim średniowiecznym centrum, gdzie wzrok nasz przykuje cudownej urody Iglesia de Santa María de los Reyes o unikatowym, polichromowanym portyku. Będzie czas zarówno na zanurzenie się w średniowiecznej, sennej atmosferze miasteczka, jak i na pokrzepienie degustację w najstarszej tutejszej winiarni Casa Primicia.
Po wizycie pozostanie nam już tylko zawitać w progi mieszczącego się w niegdyś klasztornym budynku hotelu Los Agustinos. Resztę popołudnia i wieczór będzie można wykorzystać na spacer i odwiedzenie licznych tu, jak praktycznie wszędzie w Hiszpanii, tapas barów. Nocleg w Haro

La-Mancha-wiatrakiTOLEDO

3
dzień

Burgos

Zanim opuścimy gościnne progi Haro odwiedzimy jeszcze jedną winiarnię – tę szczególnie bliską naszym sercom, gdyż pochodzące z niej wina obecne są na rynku polskim nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat. Mowa oczywiście o Bodegas Ramón Bilbao – firmie mającej siedzibę na obrzeżach Haro. To tutaj skierujemy o poranku kroki. Zwiedzimy rozległe piwnice, wysłuchamy historii i oczywiście spróbujemy różnych, powstających nie tylko w Rioja, win.

Po licznych degustacjach w dniu poprzednim, przyszedł czas na skupienie się na sferze duchowej. Dokonamy tego odwiedzając położone na szlaku św. Jakuba Burgos. Największą atrakcję miasta stanowi wspaniała, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO gotycka katedra Świętej Marii, nie bez powodu uchodząca za jedną z najpiękniejszych w Hiszpanii. Oprócz wielu wspaniałych kaplic, rzeźb i ołtarzy jej bogate wnętrze skrywa także grobowiec hiszpańskiego bohatera narodowego z czasów rekonkwisty – Cyda.
Po przystanku w Burgos i oglądnięciu katedry naszym celem będzie maleńkie miasteczko Peñafiel z bajkowo położonym na wzgórzu, wspaniale zachowanym zamkiem. Nocleg w Peñafiel.

BurgosPenafiel

5
dzień

Salamanka

Rano wyruszymy w stronę maleńkiego miasteczka Rueda, w okolicach którego powstają jedne z najwspanialszych białych win Hiszpanii. To tutaj szczep verdejo znalazł dla siebie siedlisko doskonałe. Przespacerujemy się przepastnymi, wypełnionymi butelkami z dojrzewającym winem korytarzami, których mnogość rzeczywiście wywołuje skojarzenia z labiryntem, zatem nazwa Nić Ariadny wydaje się być jak najbardziej na miejscu. W urządzonej w podziemiach restauracji zjemy obiad popijając poszczególne dania znakomitymi, powstającymi w różnych apelacjach winami tworzonymi pod egidą Grupo Yllera.

Zgodnie z planem, który przewiduje wizytę w bodegach należących do Alejandro Fernandeza, posileni i zrelaksowani udamy się w stronę jego posiadłości położonej w najprawdziwszym szczerym polu w okolicach Zamory. To tutaj mieści się słynna La Granja – wymarzone miejsce na ziemi Alejandra, gdzie najchętniej odpoczywa. Obejdziemy całe pokaźnych rozmiarów gospodarstwo, obejrzymy hodowlę owiec i bydła oraz winogrady. To z ich owoców Alejandro wyczarowuje swe doskonałe, super skoncentrowane wina, których spróbujemy w posiadłości.

Ostatnim celem tego dnia będzie Salamanka, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu w historycznym centrum miasta, chętni będą mogli wybrać się na wieczorny tapas-tour. Nocleg w Salamance.

6
dzień

Segowia

Przedpołudnie spędzimy w Salamance, gdzie w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika przespacerujemy się po urokliwym, niemal w całości wzniesionym ze złotego piaskowca centrum miasta, którego serce stanowi barokowy, pełen harmonii plac – Plaza Mayor – uważany za jeden z najpiękniejszych w całej Hiszpanii oraz katedrę, a właściwe katedry: Starą i Nową. Czas wolny pozwoli na zakup regionalnych specjałów w licznych sklepikach ulokowanych w odchodzących od głównego placu uliczkach, skosztowanie słynnych tapas najlepiej smakujących z kieliszkiem lokalnego wina czy na odwiedzenie przepięknego muzeum secesji.
Po południu udamy się do wpisanej na listę UNESCO Segowii, gdzie zakwaterujemy się w hotelu klasy „parador” ze wspaniałym widokiem na miasto. Wieczorową porą przejedziemy do centrum Segowii, by po wkroczeniu pod łukami najlepiej zachowanego w Hiszpanii rzymskiego akweduktu do zabytkowego centrum i krótkim spacerze zasiąść do kolacji. Zjemy ją w historycznej, założonej w 1905 roku i nieustająco pozostającej w rękach rodziny Cándido restauracji słynącej z doskonałych dań kuchni regionalnej z pieczonym prosięciem w roli głównej. Nocleg w Segowii.

KatedraAlkazar

7
dzień

Powrót

W godzinach przedpołudniowych przejedziemy na lotnisko w Bilbao by wylecieć do Polski, do Warszawy.

Niezwykła podróż do Hiszpanii

Hiszpania to jeden z trzech największych producentów wina na świecie i kraj, w którym znajduje się największy areał winnic. Już choćby tylko z tego powodu podróż do Hiszpanii powinna znaleźć się w planach każdego winomana. W kraju tym jednak znajdziesz także wiele innych, oprócz znakomitych win, atrakcji. Pod względem turystyki Hiszpania także plasuje się w ścisłej światowej czołówce. Zachwyca zarówno swoją bogatą historią i burzliwymi dziejami, jak i wspaniałym zabytkami z różnych okresów historycznych, a także imponującymi dziełami architektury współczesnej, której najbardziej spektakularne przykłady znajdziemy w Kraju Basków. Niewiele osób pozostaje obojętnych widząc przed sobą bryłę Muzeum Guggenheima czy winiarni Marqués de Riscal. Podczas organizowanej przez „Podróże z winem” wycieczki w sferze naszych zainteresowań będzie także kuchnia regionalna, o której otrzymamy sporo informacji podczas posiłków spożywanych w słynących z przywiązania do tradycji miejscach. Hiszpania przez zdecydowaną większość winiarskiego świata postrzegana jest przez pryzmat znakomitych czerwonych win z Rioja i Ribera del Duero, a to właśnie te regiony będą głównym celem naszej podróży. Odwiedzimy twórcę apelacji Ribera del Duero Alejandra Fernandeza w jego historycznej już bodedze w Pesquera, gdzie w latach 80. ubiegłego wieku za sprawą swoich win Alejandro rozpoczął prawdziwą winiarską rewolucję. Na pewno warto spróbować jego znakomitych win z odmiany tempranillo właśnie w tym konkretnym miejscu! Takiej podróży nie da się zapomnieć!