7 dni
Czas
Izrael
Lokalizacja
listopad
Data

Praga – architektoniczny sen nad Wełtawą

Termin: 

09.11. – 11.11.2019

 

Zapraszamy do Pragi na długi listopadowy weekend. 

Miejsca zbiórek: 09.11.2019

 

– 05.30 – Kraków, Dworzec MDA

– 06.00 – Chrzanów, stacja Shell, ul. Trzebińska

– 06.40 – Katowice, parking strzeżony ul. Mickiewicza 23-27,

– 07.20 – Tychy, przystanek MZK Szpital Wojewódzki

– 07.50 – Pszczyna, parking przy Kaufland, ul. Górnośląska

– 08.20 – Czechowice-Dziedzice, stacja BP

– 09.00 – Bielsko-Biała, obok Stacji Paliw po stronie Dworca Kolejowego, na przeciwko Dworca Autobusowego

– 09.40 – Cieszyn, parking przy Castoramie

 

Połączenie antenowe realizowane przy współpracy FLIXBUS: Warszawa

(Wilanowska) – 23.45, Radom (Dworzec PKS – 01.30), Kielce (Żytnia) – 02.40, Łódź Fabryczna – 02.20,

Należy stawić się na miejscu zbiórki na 20 minut przed planowaną godziną odjazdu autokaru.

Miejsca w autokarze wskazywane są przez pilota.

W trakcie jazdy należy zapiąć pasy bezpieczeństwa.

Przerwy na trasie i ich długość wynikają z obowiązujących zasad przewozowych (przewidywane przerwy w trakcie przejazdu będą 0rganizowane

3,5 – 4 godziny).

W trakcie podróży obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu!

Każda osoba jest uprawniona do zabrania jednego bagażu o wadze do

30 kg, oraz bagażu podręcznego.

Obowiązujący dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport.

Obowiązująca waluta: CZK

KOLACJE:

Pierwsza kolacja będzie w typowej czeskiej hospodzie.

Druga z kolacja będzie połączona z dwugodzinnym rejsem po Wełtawie.

Wieczorne rejsy statkami, dostarczają niezwykłych przeżyć, kiedy to będziecie Państwo mieć możliwość podziwiania Pragi w jej całej lśniącej okazałości. Będziecie podziwiać wszystkie wcześniej poznane zabytki, takie jak Most Karola, Kampę oraz kolejne praskie wyspy, panoramę Hradczan i Małej Strany z innej perspektywy.

UBIÓR:

Wygodne, wypróbowane buty. Ważne, aby nie używać w czasie wycieczki zupełnie nowego obuwia – buty należy rozchodzić wcześniej oraz lekkie obuwie sportowe, których można używać wieczorami w miejscu zakwaterowania (sandały, tenisówki lub tym podobne). Odzież zabezpieczającą przed wiatrem, deszczem, zimnem np.:  odzież typu polar.  Sugerujemy zabrać ze sobą peleryny przeciwdeszczowe (są one wygodniejsze od parasoli przy zwiedzaniu miast).

 

WYPOSAŻENIE:

 

Mały plecak Mała, podręczna apteczka (zalecamy, aby zabrać plastry na otarcia naskórka i pęcherze oraz leki, które uczestnik zażywa na co dzień – zalecone przez lekarza, i inne specyfiki, z których korzysta i wie, że są bezpieczne).

Aparat fotograficzny

Wymienione powyżej przedmioty to nasza sugestia. Prosimy także o zabranie rzeczy, które przydają się Państwu na wycieczce, a o których nie mamy pojęcia.

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

 

UBEZPIECZENIE: Grupa będzie ubezpieczona w AXA

 

MIEJSCE DOCELOWE Czechy
CZAS TRWANIA  09.11. – 11.11.2019
W CENIE
noclegi program
wyżywienie

 

pilot, 
POZA ZESTAWEM
bilety wstępu
napoje

 

 Cena za wycieczkę:    Cena 590 zł

 Cena zawiera:

przejazd autokarem,

2 noclegi w hotelu 4**** w Pradze, pokoje 2 osobowe z łazienką (pokoje trzyosobowe na zamówienie). Dopłata do pokoju jednoosobowego – 220 zł),

2 śniadania typu bufet,

1 x obiadokolacja w restauracji w centrum miasta, 1 x obiadokolacja typu bufet połączona z dwugodzinnym rejsem po Wełtawie (obligatoryjna dopłata 200 CZK za rejs),

opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW, bagażu.

 Cena nie zawiera:

opłaty obligatoryjnej za przewodnika lokalnego (150 CZK), dwugodzinny rejs po Wełtawie (200 CZK), słuchawki – (9 zł) oraz ewentualnych wstępów do zwiedzanych obiektów (Katedra św. Wita, Sala Władysławowska, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka – 250 CZK).

 

 

 

Informacje i rezerwacje:
tel.  692 663 076

biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:   Praga  (AB) + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

 

PROGRAM

DZIEŃ 1 : Zbiórka uczestników wycieczki według rozkładu jazdy (Kraków, Katowice, Tychy, Pszczyna, BielskoBiała, Cieszyn) . Przejazd w kierunku Czech. Przyjazd do hotelu w Pradze, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku przejazd na zwiedzanie do centrum PRAGI. Nasz pierwszy dzień spędzimy na prawym brzegu Wełtawy. Dzisiejszą wędrówkę rozpoczniemy od zwiedzania Starego Miasta – przejdziemy przez symboliczne serce stolicy – Rynek Staromiejski, gdzie przewodnik opowie Państwu o skomplikowany mechanizm zegara astronomicznego. Usłyszą Państwo legendę o biednym zegarmistrzu. Następnie przejdziecie przez były kompleks jezuicki – Klementinum do mostu Karola. Potem odwiedzicie Państwo okolice mniej uczęszczane przez turystów, gdzie będziecie mogli nacieszyć się spokojną atmosferą miasta. W programie jest też centrum czeskiej reformacji – Kaplica Betlejemska. W trakcie spaceru dojdziecie do granicy Nowego Miasta na Aleję Narodową, gdzie zaczęła się Aksamitna Rewolucja oraz na dolną część placu Wacława – prawdziwego centrum Pragi. Zobaczycie Teatr Stanowy związany z Mozartem, najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej, bogato udekorowaną Bramę Prochową i arcydzieło secesji – Miejski Dom Reprezentacyjny. Będziecie mieli okazję podziwiać piękne przykłady architektury w stylu kubizmu i brutalizmu. W trakcie zwiedzania znajdziemy także czas na odwiedzanie piwiarni aby móc spróbować lokalnego piwa. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania PRAGI. Nasz drugi dzień spędzimy na lewym brzegu Wełtawy,
na którym pierwotnie leżały dwa miasta: jedno królewskie a drugie poddańcze, ukrywające sporo malowniczych zakątków. W trakcie naszego spaceru zobaczymy, najpiękniejszy praski kościół barokowy oraz największy pałac barokowy. Dowiedzą się Państwo między innymi co to jest kolumna zarazy albo dlaczego mają Praskie kamienice dwa numery? Zajrzymy na Zamek Praski – najważniejszy zabytek Czechach, bowiem już od swojego początku był siedzibą czeskich książąt, później królów a obecnie prezydentów. Jego obszar jest ogromny, dlatego można go określić jako miasto w mieście. Perłą architektoniczną jest tu katedra św. Wita, która jest skarbcem sztuki. Czy wiedzą Państwo, co się stanie, kiedy rozbije się największy czeski dzwon? Czy wiedzą Państwo, gdzie spoczywają relikwie głównego czeskiego patrona św. Wacława i polskiego patrona św. Wojciecha? W trakcie naszego spaceru zobaczymy klasztor na Strachowie, Plac Loretański, gdzie podziwiać można praską Loretę i Pałac Czerninów, przejście na Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamkiem Praskim i katedrą św. Wita.Następnie kontynuowanie spaceru po malowniczej Małej Stranie to urokliwe podzamcze pełne kościołów, pałaców i ogrodów oraz urokliwych pamiętającymi czasy Mozarta. Przejście przez słynny średniowieczny most Karola. Czas wolny w centrum miasta. Powrót do hotelu, nocleg. 

DZIEŃ 3: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i dalszy ciąg zwiedzanie PRAGI – udamy się do Dzielnicy Żydowskiej. Mimo że stare getto już nie istnieje, to sześć zachowanych synagog i Stary Cmentarz Żydowski utrzymują swą tajemniczą atmosferę. Nie tylko dobrze znany Maharal – rabin Löw mieszkał w tym rejonie, lecz także jego wykonany z gliny sługa – Golem. Odsłońmy rąbek tajemnicy aniołów, którzy przynieśli kamienie ze Świątyni Jerozolimskiej do Pragi czy losu martwych dzieci tańczących na cmentarzu. W trakcie spaceru zobaczymy: synagogę Hiszpańską, synagogę Wysoką, synagogę Pinkasa, Ratusz Żydowski. Nasz spacer zakończymy przy pomniku Husa. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd na miejsce zbiórek.

Noclegi:

Dwa noclegi w hotelu 4**** – zamek na Hradczanach, kompleks barokowych budynków Loreta, klasztor na Strahowie i Stare Miasto oddalone są od hotelu o kilka minut spacerem. Odległość od przystanku tramwajowego wynosi 100 metrów.

Obiekt dysponuje sauną fińską. Na miejscu można zamówić za dodatkową dopłatą rozmaite masaże sportowe i relaksacyjne. Istnieje możliwość skorzystania z krytego hotelowego basenu – 1 godzina – 3 EUR/osoba.