9 dni
Czas
Przylądek Północny
Lokalizacja
PRZYLĄDEK PÓŁNOCNY

Na krańcu Europy

Skandynawia, to miejsce pełne mistycyzmu i fascynujących okolic. Czy podróżując przez terytorium Szwecji i Norwegii zobaczymy Wikingów i Trole, a w chłodzie koła podbiegunowego renifery i Mikołaj?

MIEJSCE DOCELOWE

PRZYLĄDEK PÓŁNOCNY

CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
koszt realizacji programu


Cena:

Termin Wyżywienie Lotnisko Cena dla 2 osób 

Cena dla 1 os lub dla więcej – zapytaj

16-24.08.2020 2 posiłki Warszawa, Okęcie
10140 PLN  dla 2 osób
16-24.08.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
8142 PLN
15-23.09.2020 2 posiłki Warszawa, Okęcie
10140 PLN
15-23.09.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
8142 PLN

Cena zawiera:
transfery
przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)

noclegi w komfortowych hotelach

śniadania w formie bufetu, pakiet obiadokolacji (w ofertach 2 posiłki) , Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

opieka polskojęzycznego przewodnika 

interesujący program zwiedzania

Dodatkowe koszty obowiązkowe

  • Koszty realizacji programu i przewodnika 180 Euro od osoby, płatne na miejscu
  • Ewentualne opłaty klimatyczne według lokalnych przepisów.

 

Na życzenie zapewniamy:

  • Pakiet obiadokolacji (5x kolacje w hotelu 1x Gala Diner z muzyką w lokalnej restauracji) 999 PLN od osoby
  • Pakiet wycieczek opcjonalnych (Dzień 2 Sztokholm, Muzeum Vasa, Ogrody Królewskie, dzień 3 Helsinki, dzień 5 Przylądek Północny) 449 PLN od osoby
  • Pokój jednoosobowy za dopłatą 1490 PLN od osoby
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 240 PLN od osoby

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Przylądek  Północny  (PT)+ termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

DZIEŃ 1 Wylot
Przylot do Sztokholmu. Przejazd na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 2 Sztokholm-Turku – dzień wolny lub wycieczki opcjonalne
Zwiedzanie zaczynamy od Starego Miasta „Gamla stan”. Ta historyczna dzielnica Sztokholmu położona jest na czterech wyspach – Stadsholmen, Riddarholmen, Strömsborg i Helgeandsholmen. Znajduje się tutaj bardzo dużo zabytków takich jak: Zamek Królewski, budynek Parlamentu, Stary Rynek, czy też Kościół Świętego Mikołaja. W godzinach popołudniowych udamy się wyspę Djurgarden, gdzie w muzeum Vasa zobaczymy jego główną atrakcję– ekspozycję galeonu „Vasa”, który w 1862 roku zatonął zaraz po zwodowaniu. Wieczorem
wsiądziemy na prom i wypłyniemy w całonocny rejs do dawnej stolicy Finlandii – Turku.

DZIEŃ 3 Turku-Helsinki-Lahti-Pojezierze Fińskie – dzień wolny lub wycieczki opcjonalne
Wczesnym rankiem warto wyjść na pokład promu, aby ujrzeć Turku z oddali. Niesamowity widok! Po przybyciu na miejsce pojedziemy w kierunku Helsinek. Podczas spaceru po rynku Starego Miasta będzie okazja skosztować lokalnych specjałów i posłuchać historii o helsińskiej katedrze. Zobaczymy również główną świątynię ortodoksyjnego fińskiego Kościoła prawosławnego- Katedrę Uspieńską.

DZIEŃ 4 Pojezierze Fińskie – Rovaniemi – Laponia
Dziś zwiedzimy Rovaniemi, stolicę tajemniczej Laponii. To dzień, w którym znów poczujesz się jak dziecko! – odwiedzimy wioskę Św. Mikołaja i damy się porwać świątecznemu klimatowi. W drodze do fabryki prezentów przejdziemy przez koło podbiegunowe i odbędziemy „chrzest” w kręgu polarnym, a następnie uczcimy to kieliszkiem musującego wina. Na koniec dnia będzie nam dane wysłać pocztę świąteczną z urzędu pocztowego „Jolupukki”. Nocleg spędzimy w Laponii.

DZIEŃ 5 Laponia – Przylądek Północny
Wczesnym rankiem rozpoczyna się dzień pełen przygód. Zaczniemy trasą wzdłuż majestatycznego Porsangerfjorden – fiordu położonego w północnej Norwegii, aż do wyspy Magerøya. Całą drogę będą nam towarzyszyć widoki skał o przeróżnych kształtach i wielkościach, a także dzika przyroda. Po dotarciu na miejsce możemy wziąć chwilę oddechu lub udać się na wycieczkę opcjonalną na gigantyczne urwisko płaskowyżu Przylądka Północnego. Będzie okazja na zrobienie niezapomnianych zdjęć na Wielkim Przylądku Północnym Globe i rozkoszowaniu się widokami „końca świata”. Nocleg na półwyspie.

DZIEŃ 6 Przylądek Północny – Alta – Laponia
Dziś opuszczamy już Przylądek Północny i wracamy w kierunku Laponii. Po drodze odwiedzimy miasto Zorzy Polarnej – Alta Obejrzymy nowoczesną katedrę, której imponująca struktura jest zainspirowana przez mistyczne cuda natury – Światła Polarne. Następnie udamy się w kierunku granicy norwesko- fińskiej, aby dotrzeć na nocleg w Laponii.

DZIEŃ 7 Laponia – Lulea – Umea
Tego dnia udajemy się do kraju Astrid Lindgren – Szwecji. Przejeżdżając przez jej malownicze tereny dotrzemy do Szwecji i brzegów Zatoki Botnickiej, które będą nam towarzyszyć w drodze do uroczej stolicy regionu Norrbotten – Lulea. To miasteczko przywita nas starą fantastyczną wioską kościelną „Gammelstad”. Przejazd na nocleg.

DZIEŃ 8 Umea – Sundsvall – Uppsala – Sztokholm
Od samego rana Zatoka Botnicka będzie towarzyszyć nam w podróży do miasta Sundsvall. To miejscowość, która wsławiła się jako „Kamienne Miasto”. Następnie przejedziemy do malowniczo położonego miasteczka uniwersyteckiego Uppsala znanego z książek Camili Lackberg. Uppsala powita  nas majestatyczną katedrą i spokojną atmosferą. Na nocleg przejedziemy w okolice Sztokholmu.

DZIEŃ 9 Powrót
Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena