5 dni
Czas
Mazury
Lokalizacja
czerwiec
Data

                                                       Długi weekend na jachcie dla Singli

Boże Ciało – żagle, rejs na Mazurach

 

Długi weekend jak co roku spędzamy na żaglach. Największy event dla singli, osób bez grupy na Mazurach: 7 jachtów, 50 osób. Wspólny przejazd

Termin: 19 Cze 2019 – 23 Cze 2019

Lokalizacja: Mazury Pn

Cena: 699 zł

Cierpisz na brak czasu? Rozwiązanie w postaci przedłużonego weekendu na Mazurach jest właśnie dla osób takich jak Ty • Zaufaj ekipie, która na organizacji rejsów zjadła już nieraz zęby – organizując wyjazdy na ponad 200 osób • Poznaj najciekawsze zakątki i poczuj mazurski klimat (pod wodzą wilków morskich)

Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

 • nie jest wymagane absolutnie żadne doświadczenie żeglarskie, acz można je zdobyć
 • Znacząca ilość osób (ok 75) – grupowe atrakcje, program animacyjny, imprezy w tawernach
 • Mamy najlepszych, doświadczonych sterników i łódki najmłodsze stażem (do 8 lat)
 • Znika problem braku odpowiedniej ilości osób do łódki – tworzymy grupy wyjazdowe

Mazury dla singli – doskonała przygoda w grupie jachtów

Wyjazdy na 50 osób. Największa w tym terminie flotylla 10 jachtów, barwne wieczory w tawernach oraz chwile refleksji przy ognisku z gitarą (prowadzący), harmonijką (skipper) i innymi instrumentami (uczestnicy)!  Prawdziwy klimat Mazur, prawdziwy efekt integracji – tylko z nami. Nasi skipperzy to ludzie, którzy pracowali na morzach, przepłynęli Atlantyk i mają w rękawie więcej opowieści niż babcia czy dziadek podczas Wielkanocy.

Mazury – szlak Wielkich Jezior

Zapraszamy na rejs jachtami w Krainie Tysiąca Jezior. Wypoczynek na łonie natury na szklaku wodnym WJM to doskonała propozycja dla wszystkich, bez względu na płać czy wiek. Nie potrzebne jest żadne doświadczenie, ani umiejętności gdyż oferujemy kompleksowe usługi sterników. Nasza baza startowa znajduje się w Wilkasach nieopodal Giżycka – najlepiej skomunikowanego z resztą Polski miasta na Mazurach.

Nasz narodowy skarb – szlak WJM służy od kilku pokoleń Polakom oraz turystom zagranicznym, którzy szukają ukojenia, nieskazitelnej przyrody oraz spokoju (ten najlepiej zaznać w miesiącach poza sezonem). Możliwości żeglugi jest wiele. Największe akweny (co za tym idzie najsilniejsze wiatry) to północ mazur, bardziej kameralne, śródleśne jeziora, pełen atrakcyjnych miejsc biwakowych znajdziemy na ich południu.

Autokar

Dystans przejazdu wynosi około 270 km w każdą stronę.

Wyjazd z: Warszawa, środa ok 18:30, Metro Młociny, przy P+R
Miasta po trasie przejazdu busa: Wyszków, Łomża
Przyjazd: port czarteru, Giżycko/ Wilkasy godzina ok 23:00

Powrót Giżycko – Warszawa
niedziela godz. 16:00 – Planowy wyjazd z Mazur
ok. godz. 22:30 – Przyjazd na Metro Młociny

Nauczeni doświadczeniem przejazd organizujemy przejazd autokarem najwyższej klasy ***!

MIEJSCE DOCELOWE Mazury
CZAS TRWANIA od 19 do 23 czerwca 2019 (weekend Boże Ciało)
W CENIE
miejsce na jachcie transport autokarem
opieka doświadczonego kapitana jachtu

 

impreza integracyjna, realizacja planu rejsu
POZA ZESTAWEM
rozszerzone ubezpieczenie NNW 20 zł
bilety wstępu, kasa jachtowa 

 

 Cena:

699 zł 

Świadczenia w cenie:

 • transport naszym autokarem na Mazury (Wawa)
 • opieka pilota i animatora, cięty dowcip i riposta
 • rezerwacje miejsc w portach dla naszej grupy
 • transfery i obsługa opiekuna (kierowcy) na miejscu (m.in dowóz na zakupy)
 • czarter jachtu klasy turystycznej mazurskiej
 • zakwaterowanie na jachtach (4 noce), podstawowe szkolenie żeglarskie
 • eksploatację jachtu – paliwo, naprawy, ubezpieczenie na trasie
 • opiekę profesjonalnego sternika, który poduczy sztuki żeglarskiej
 • realizację trasy rejsu zgodnie z warunkami pogodowymi i planem
 • wspólne ogniska wieczorne, gitarzysta
 • impreza integracyjna w jednym z portów (Zęza Sztynort)
 • bilety wstępu do miejsc i atrakcji regionu.

 

Uwagi

Dodatkowo płatne: rozszerzone ubezpieczenie KL i NNW, OC w cenie 20 zł/os, opłaty portowe, 100 zł – jacht do sprzątania (jeśli nie chcemy tego robić we własnym zakresie), prowiant na jacht – kupowany wspólnie (zrzutka ok 75 zł), kaucja zwrotna za jacht 500 zł / całość – czyli dzielone prze ilość uczestników (zwykle 7 osób na jacht)

 

Informacje i rezerwacje:
tel.  692 663 076

biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  REJS dla Singli Mazury (OF)  + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

Ramowy program imprezy

Piątek: Ok. 14:00 zbiórka w hotelu w samym centrum Aten, zwiedzanie Akropolu (lista światowego dziedzictwa UNESCO) z zapierającym dech w piersiach Partenonen, Erechtejonem, Apterosem oraz sanktuarium Artemidy. Tuż obok Propyleje, niezapomniany widok na całe miasto. Wspólna wieczorna integracja w tawernie.

Sobota- piatek: Śniadanie w hotelu, przejazd do portu Marina Kalamaki w Atenach – aprowizacja w artykuły na rejs (wspólne zakupy). To duży port z wygodną infrastrukturą i poliskim marketem. Miejsce to pozwoli na posmakowanie greckich potraw i przygotowanie się do rejsu. Wypłynięcie z portu w kierunku południowym, pływanie jachtem po Morzu Śródziemnym po Zatoce Sarońskiej według zastanych możliwości pogodowych. 2-3 noclegi w marinach, 2 na bojkach.

Poros – malownicza przystań znajduje się na sąsiedniej wyspie Sferina, która połączona jest mostem z wyspą Poros. Miasteczko mieni się bielą i czerwienią dachów wyłaniających się pośród wzgórz i zieleni piniowych zagajników. Warto przespacerować się uliczkami w kierunku kościoła, który jest na wzgórzu, i nasycić swoje się przepięknym widokiem na całą zatokę. W miasteczku panuje leniwy klimat wypoczynkowej miejscowości gdzie znajdziemy wiele barów i lokalnych restauracji.

Hydra to perła z wysp w zatoce Sarońskiej, licznie odwiedzana nie tylko przez żeglarzy ale i turystów dopływających tu promami. Choć nie jest to wyspa należąca do archipelagu Cyklad odczuwa się tu już specyficzny grecki klimat. Ponieważ na wyspie nie ma samochodów, po uliczkach jeżdżą kolorowe zaprzęgi konne z dorożkami, a tubylcy na targ rybny przyjeżdżają na osłach. Liczne kolorowe wystawy utkane pomiędzy kamiennymi uliczkami i XVIII wieczna zabudowa wystawnych kupieckich domów na pewno zostaną nam w pamięci. Miasto jest bardzo wakacyjne, przepełnione licznym rękodziełem pamiątkami, sklepikami i doskonałymi greckimi tawernami. Dla poszukujących dobrej tanecznej zabawy też zapewne coś się znajdzie.

Vathi jest malutką osadą rybacką w zatoce znajduje się kilka lokalnych restauracji. Po głośnej i tętniącej życiem Hydrze ta noc planowana jest w zatoce wypełnionej brzękiem cykad i nocnych ptaków. Na półwyspie znajdują się również lecznicze źródła.

Epidauros – mały port rybacki na półwyspie, miejsce to jest znane z najlepiej zachowanego Greckiego teatru antycznego – dla chętnych wycieczka objazdowa po okolicy i zwiedzanie teatru, oddalony ok. 30 km od portu- konieczny transport busem lub taxi

Egina spore miasto na wyspie i port jachtowy z wszelkimi udogodnieniami. Ostatnie miejsce gdzie można zakupić pamiątki podobnie jak na Hydrze będą tu dorożki i wakacyjny klimat greckiego rozluźnienia. Malownicze miasteczko z kolorowymi domkami przeplatającego się różu bieli niebieskich okiennic i czerwonych dachówek. Wyspa słynie również z wielu plantacji orzeszków piniowych które wszędzie można tu kupić.

Piątek: powrót do Mariny Kalamaki.

Sobota: pakowanie, zdanie łódki, opuszczenie jachtu.

Informacje praktyczne

Aktualna sytuacja polityczno-ekonomiczna w Grecji nie ma absolutnie żadnego wpływu na nasze rejsy, wręcz przeciwnie – na wyspach nikt nie strajkuje, a ceny w restauracjach nie zostały podwyższone. Pod kątem turystycznym jest więc nawet lepiej. Porty nie są tak zapchane, jak niegdyś. Jest bezpiecznie.

Morze Egejskie oraz Zatoka Sarońska to najciekawsze akweny do zwiedzania drogą morską. Co roku ich urok docenia setki tysięcy turystów. Teraz dzięki uwarunkowaniom ekonomicznym i bezpośrednim lotom na osi Warszawa- Ateny możesz stać się jednym z nich.
Oprócz żeglowania, podziwiania pięknych widoków, każdego turystę  czeka tu także mnóstwo atrakcji, takich jak nurkowanie, opalanie, poznawanie greckiej kuchni czy morskie kąpiele. Greckie wyspy są jak widać po tym opisie istnym rajem na ziemi.

Istotne: nie należy ulegać mylnemu złudzeniu, że rejsy te wymagają wprawy, doświadczenia czy specjalnej zaprawy  na akwenach morskich. Morze jest zazwyczaj spokojne, w odróżnieniu od Bałtyku, więc raczej nie nabawimy się choroby morskiej (chyba, że utrzyma się sztormowa pogoda). Jest to więc rejs absolutnie dla wszystkich, nawet tych którzy nie do końca dobrze pływają (są kapoki). Zapraszamy, bez względu na wiek!

Uwaga w przypadku gdy wieje meltemi – suchy gorący wiatr z kierunków N i NW należy spodziewać się, że pływanie nie będzie aż tak komfortowe jak na jeziorach. Wiatr o sile 25- 40 węzłów wymusza współpracę załogantów oraz wachty na łódce.

Na jachcie płynie 8-miu Uczestników rejsu i Kapitan Jachtu (skipper).
Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych. W mesie jest zakwaterowany tylko Kapitan Jachtu.
Charakterystyka rejsu morskiego zakłada, że załoga będzie pełnić wachty, przygotowywać posiłki, utrzymywać porządek itd

Podczas rejsu zaplanowane są noclegi zarówno w marinach (portach jachtowych), jak też na kotwicowiskach lub przy bojach (w tym przypadku korzystamy z sanitariatów na jachcie). Decyzję o takim zaplanowaniu trasy podjęliśmy mając na uwadze zapewnienie Państwu możliwości obcowania z niezwykłą przyrodą Grecji, co nie zawsze jest możliwe podczas noclegu w luksusowej, ale jednak wybetonowanej marinie.

Do obowiązków Uczestników należy okazywanie pomocy Kapitanowi Jachtu w manewrach portowych oraz podczas cumowania przy boi lub na kotwicy, jak również przygotowywanie posiłków i utrzymywanie porządku na jachcie.

Od uczestników rejsu nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, prowadzeniem jachtu zajmuje się wykwalifikowany skipper (Kapitan Jachtu).

Co warto zabrać na rejs:
– ważny paszport lub dowód osobisty (obowiązkowo),
– buty do wody (nie zalecamy wchodzenia do morza boso),
– ubranie dostosowane do słonecznej pogody
– lekki polar (na chłodniejsze wieczory),
– maskę, rurkę i płetwy,
– nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne,
– krem z filtrem,
– aparat fotograficzny, kamerę etc.

Wyposażenie na jachcie

Kuchnia na jachcie także jest w pełni wyposażona, wszystkie sztućce oraz zastawa kuchenna (garnki, czajnik, patelnie) oraz lodówka, kuchenka gazowa i zlewozmywak.
Pościel jest także na wyposażeniu jachtu. Należy jedynie zaopatrzyć się we własne ręczniki.

Korzystanie z toalet: na jachcie znajdują się dwie toalety z prysznicami, z których korzysta się podczas żeglugi. Do dyspozycji są dobrze wyposażone toalety i prysznice w portach jachtowych (marinach).
Na rufie jachtu znajduje się prysznic (z ciepłą wodą), który jest bardzo przydatny po kąpieli w słonym Adriatyku (np. podczas postoju w zatokach).

Prąd (ładowanie telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych): na jachcie zamontowane są gniazdka na prąd zmienny 230 V. Korzystanie z nich możliwe jest tylko podczas postoju w portach.

Jacht 8 – 10 osobowy, 4 kabinowy