11 dni
Czas
Sri Lanka
Lokalizacja
listopad
Data

                                                                          Wakacje dla Singli

Sri Lanka – kolej, herbata i rajskie plaże

Termin:  16 Lut 2020 – 27 Lut 2020
Lokalizacja: Sri Lanka, Azja
Dostępne miejsca: 5 (wolne) z 16
Cena: 3999 zł

Wyjazd na Sri Lankę da Singli  • Objazd wyspy ze zwiedzaniem najważniejszych atrakcji + kilka dni wypoczynku nad Morzem Lekkadiwskim • Nie dublujemy pomysłów konkurencji – zupełnie nowa jakość • Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku

Sri Lanka – „perła na policzku Indii” objazd + wypoczynek!

  • Najtańszy wyjazd na rynku – nie pobieramy gigantycznych prowizji jak inni
  • Lokalny przewodnik oraz lider grupy z Polski  wprowadzą nas w świat niedostępny zwykłemu turyście
  • Zapoznanie z kulturą i obyczajami mieszkańców Sri Lanki
  • Bezpośredni lot linią lotniczą LOT (Dreamliner) do Colombo
  • Połączenie objazdu z kilkoma dniami wypoczynku/ odwiedzania plantacji herbaty/ nauki surfingu (dla chętnych)
  • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów codzienności

Tym razem  zapuszczamy się do Azji  Południowej na wyspę Cejlon aby eksplorować niewielką wyspę w sanskrycie oznaczającą „Olśniewający Kraj”

Sri Lanka olśniewa. To kraina opalizujących ptaków, przenikliwych zielonych pól ryżowych, jezior ozdobionych różowymi kwiatami lotosu, mglistych wzgórz pokrytych wypielęgnowanymi krzewami herbaty. Dzikie słonie wędrują po lasach, lamparty prześlizgują się po dżunglach (mówi się, że Park Narodowy Yala ma najwyższą na świecie koncentrację tych eleganckich, choć nieuchwytnych kotów). Wnętrze jest usiane starożytnymi buddyjskimi świątyniami i wykopanymi pozostałościami historycznych królestw.

Niewielka masa lądu wielkości Irlandii, Sri Lanka jest otoczona piaszczystymi brzegami. Byłoby jednak niedopatrzeniem, by traktować wyspę wyłącznie jako miejsce na plażę. Tak wiele jest do odkrycia w wnętrzu podobnym do klejnotów.

Przede wszystkim jest to wspaniała wyspa na wycieczkę. Odwiedź Trójkąt Kulturowy, centralny obszar obfitujący w zadziwiające zabytki religijne i historyczne, z których kilka jest wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; czerpać z żywej przyrody w jednym z około 100 parków i rezerwatów; ciesz się spektakularną podróżą pociągiem przez kraj herbaty; wędruj wąskimi uliczkami kolonialnej holenderskiej Galle. Południowe wybrzeże ma wspaniałe hotele i prezentuje wiele naturalnego piękna, z wielkimi plażami pełnymi owoców morza i wspaniałymi możliwościami surfowania.

Informacje praktyczne

Na wyjazd do Sri Lanki nie potrzeba żadnych specjalnych szczepień! Wyjazd jest dla każdego – w średniej kondycji i bez przewlekłych chorób wymagających opieki medycznej w kraju.

Słyszeliście o „Perle oceanu Indyjskiego” lub „Łzie z policzka Indii”? O „Rajskiej wyspie”? Marco Polo nazwał ją najwspanialszą wyspą świata. To Sri Lanka.

I w pełni zasługuje na te opisy!

Podobnie jak Indie, Sri Lanka zaskakuje egzotyką i różnorodnością. Mieszają się tam kultury, religie i języki  – wyspę zamieszkują buddyści, hinduiści, chrześcijanie i muzułmanie. Różnorodny jest też krajobraz – od wysokich gór, poprzez plantacje herbaty, do palmowych dżungli i przepięknych plaży. Każdy znajdzie tam coś dla siebie! Dla zwiedzających są świątynie i ponad 2000-letnie zabytki, dla lubiących relaks – rozległe, piaszczyste wybrzeża, a dla spragnionych adrenaliny – surferskie zatoki  i rwące rzeki, idealne na white water rafting.

O Sri Lance mówi się „Kraj uśmiechniętych ludzi” – i faktycznie tak jest. Może dlatego, że ponad 70% ludności to buddyści – spokojni, pokojowo nastawieni, pomocni

Samolot

Podamy niebawem – LOT dostosowuje swoją siatkę połączeń na jesień.

MIEJSCE DOCELOWE Sri Lanka  Azja
CZAS TRWANIA 16 Lut 2020 – 27 Lut 2020
W CENIE
11 noclegów śniadania
podatki, opłaty administracyjne

przejazdy, program

ubezpieczenie NNW, KL
POZA ZESTAWEM
przelot, bilety wstępu
wyżywienie

Cena :    3 999 zł / os

 

Świadczenia w cenie:

 • 11 x  noclegów (2 osobowe pokoje)
 • 11 x wyżywienie (śniadania)
 • kolacja powitalna w Colombo
 • kolacja z grillem w Parku Narodowym
 • transfer z i na lotnisko
 • przejazdy między miastami (klimatyzowany bus tylko dla grupy)
 • przejazdy lokalne  – wymagane do realizacji programu
 • Wycieczka Tuk-Tukami po Colombo
 • Wycieczka na rowerach
 • opieka polskojęzycznego pilota od wylotu do powrotu (leci z Państwem)
 • realizacja założonego programu zwiedzania
 • mały upominek od organizatora
 • podatki VAT oraz inne opłaty skarbowe (możliwość otrzymania faktury)
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) zgodnie z ustawą

Dodatkowo płatne:

 • bilet lotniczy
 • wiza ok 150 zł
 • ubezpieczenie KL, NNW/ OC – ok 150 zł
 • obiadokolacje
 • bilety wstępu — 115 $/ osoba
 • zwyczajowe  napiwki
 • wydatki własne (posiłki poza śniadaniem, napoje etc.)
 • opłaty za filmowanie i fotografowanie

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Sri Lanka   dla Singli  (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

 

 

Program wyjazdu

📆 DZIEŃ 1.  PRZELOT DO COLOMBO

Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke poczujesz smak ciepłej gościnności Sri Lanki

Nasi przedstawiciele przywitają  Cię na lotnisku i przetranferują do Colombo. Transfer będzie trwał około godziny.

Zameldowanie w hotelu i relaks.

Wieczorem zapraszamy na wycieczkę po mieście w Colombo na Tuk Tuku . Podczas wycieczki zatrzymamy się na Galle Face Green, aby skosztować ulicznych specjałów, a także wskoczymy do Doggy Bar w Colombo, aby wypić drinka lub  schłodzone piwo (jedzenie i napoje do zapłaty bezpośrednio).
Najbardziej ruchliwym miejscem na Sri Lance jest Kolombo, komercyjna stolica kraju. Kolombo to piękne miasto z nowoczesnymi wieżowcami pośród starych budynków kolonialnych, co czyni je bardzo  malowniczym miejscem. Galle Face Green w Colombo to  ulubione miejsce spotkań mieszkańców i turystów z widokiem na piękny Ocean Indyjski, otoczone wysokimi pięknymi budynkami. Kolombo to także raj dla miłośników zakupów w eleganckich centrach handlowych i słynnym targu Pettah.

Wieczorem specjalnie dla Państwa zostanie przygotowana powitalna 3 daniowa kolacja powitalna.

 

📆 DZIEŃ 2. Colombo – Yapahuwa – Pidurangala – Dambulla  

Śniadanie w hotelu a następnie przejazd  do Giritale.
Po drodze odwiedzimy starożytne królestwo Yapahuwa rzadko odwiedzane przez turystów miejsce,
Yapahuwa była jedną z efemerycznych stolic średniowiecznej Sri Lanki. Cytadela Yapahuwa leżąca w połowie drogi między Kurunegala a Anuradhapurą została zbudowana wokół ogromnej granitowej skały, wznoszącej się nagle prawie sto metrów nad otaczającymi ją nizinami.

Następnie wieczorem  wejdziemy na Pidurangala Rock, aby oglądać piękny zachód słońca i zobaczyć słynną Skałę Sigiriya znajdująca się po przeciwnej stronie której historia sięga III w. p.n.e. Wspinaczka będzie pełna przygód przechodząc przez las i wspinając się po skałach, dotrzemy na szczyt.

Następnie po zachodzie słońca pojedziemy  do Dambulli,  gdzie zameldujemy się  w hotelu i oddamy wieczornym relaksom.

📆 DZIEŃ 3. Dambulla – Hiriwadunna – Sigiriya – Dambulla

Po śniadaniu w hotelu wybierzemy się w  ekscytującą przejażdżkę rowerową po drogach wioski Habarana.

Jeździć na rowerze będziemy na  szutrowych drogach, między polami ryżowymi, uprawami Chena i wokół ukrytego jeziora, podziwiając przyrodę i oddychając świeżym powietrzem. Zatrzymaj się nad pięknym jeziorem, i wybierzemy w  wyjątkową przejażdżką katamaranem. Po przejażdżce łodzią będziemy kontynuować wycieczkę rowerową aż na granicę  jeziora. Podczas jazdy będziemy mieli okazję zobaczyć  wiele gatunków dzikich zwierząt między innymi endemiczne ptactwo. Zatrzymamy się również w wiejskiej chacie aby zobaczyć jak żyją mieszkańcy wioski i przy okazji ugasić pragnienie filiżanka herbaty lub wody kokosowej. Wycieczkę rowerową zakończymy poczęstunkiem lokalnych specjałów (ryżu z curry)
Po doładowaniu organizmu węglowodanami udamy się w kierunku skały Sigiriya na którą następnie wejdziemy

Sigiriya to kompleks ruin starożytnego zbudowanych podczas panowania króla Kassapy na szczycie 180-metrowej skały.  Jest jednym z siedmiu miejsc w Sri Lance na Liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO . Niewątpliwie najcenniejszym zabytkiem na Sri Lance i prawdopodobnie najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym na wyspie.

Następnie powrót do hotelu i relaks.

 

📆 DZIEŃ 4. Dambulla – Mathale – Kandy

Po śniadaniu udamy się z wizytą do świątyni Dambula Cave

Jest to znany kompleks świątynny z II wieku p.n.e. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Dambulli znajduje się ponad 80 jaskiń z kolorowymi malowidłami ściennymi, z których niektóre są używane do medytacji przez mnichów. Najbardziej znana składa się  z pięciu  oddzielnych jaskiń zawierających 153 wspaniałe posągi Buddy, 3 posągi monarchów Sri Lanki i 4 bóstwa hinduskie.

Następnie w drodze do Kandy zatrzymamy się w ogrodzie przypraw Matale gdzie dowiemy się trochę ciekawostek an temat przypraw używanych na wyspie do celów kulinarnych oraz medycznych.

Kandy jest stolicą Prowincji Centralnej Sri Lanki otoczona wzgórzami, dolinami, rzekami, jeziorami i wodospadami. Jest kulturalnym centrum wyspy i miastem dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w niej święta relikwia zęba Buddy. Kandy to wspaniałe miejsce na zakupy oraz poznanie kultury i histori wyspy.

Wieczorem udamy się na spacer po mieście oraz obejrzymy pokaz tańca Kandyan Dance

 

📆 DZIEŃ 5. Kandy – Nuwara Eliya

Po śniadaniu zostaniemy przewiezieni w  kierunku miejscowości Nuvara Elija.

Odwiedzimy tutaj  plantacje herbaty z przylegająca do niej  fabryką herbaty, gdzie będziemy mogli obserwować proces produkcji od zerwania liścia aż do zaparzenia wybornego złotego naparu, a także spróbujemy własnymi siłami zerwać kilka świeżych liści. Zwycięzcą zostanie osoba z największą liczbą odpowiednich listków, która otrzyma nagrodę.

Nuwara Eliya to miasto na wzgórzu prowincji Centralnej na Sri Lance. Miasto jest uważane za jedno z najważniejszych miejsc do uprawy herbaty na świecie  oraz znane z chłodnego klimatu będącego pozwalając na chwilę wytchnienia od tropikalnych temperatur.. Wiele budynków w tym regionie  nadal zachowało cechy z okresu kolonialnego. Wiele prywatnych domów utrzymało również swoje stare trawniki i ogrody w stylu angielskim.

📆 DZIEŃ 6. Nuwara Eliya – Ella

Po śniadaniu udamy się jedną z najbardziej malowniczych linii kolejowych na świecie do miasteczka Ella. Ta kręta trasa kolejowa wiedzie poprzez dzikie i osnute mgłą góry, lasy tropikalne,  oraz niekończące się plantacje herbaty.

Ella – piękna górska wioska otoczona górami, plantacjami herbaty i niesamowicie soczystą roślinnością . Jest  to najlepsze miejsce na relaks i wyciszenie się oraz podziwianie zapierającej dech w piersiach scenerii. Punkt widokowy Ella Gap oferuje oszałamiający widok, a w pogodną noc widać subtelny blask latarni morskiej Great Basses na południowym wybrzeżu Sri Lanki. Wodospady Ella Ravana to kolejny spektakularny widok w tym pięknym miasteczku a jednocześnie idealne miejsce na szybką kąpiel w chłodnych wodach.

📆 DZIEŃ 7.  Ella – Udawalawa

Klasycznie już po porannym śniadaniu jedziemy na kolejny etap naszej wyprawy. Tym razem naszym celem będzie Park Narodowy Udawalawa.

Po drodze zatrzymamy się aby podziwiać piękno przyrody, mijane wodospady oraz zrobimy krótki spacer na punkt widokowy.

Po dotarciu na miejsce wybierzemy się na safari oby obserwować z bliska dzika naturę.

Wieczorem czeka nas wieczór BBQ z ogniskiem i przekąskami oraz nocleg na terenie parku w dużych  namiotach dwuosobowych typu Delux

📆 DZIEŃ 8. Udawalawa – Mirissa

Po śniadaniu udamy się w kierunku miejscowości Mirissa aby po wyczerpującym objeździe wyspy zaznać błogiego spokoju na jednej z najładniejszych plaż Sri Lanki.

Po drodze  do Mirissy odwiedzimy dom przejściowy dla osieroconych słoni. Jest to miejsce w którym pracownicy oraz wolontariusze opiekują się młodymi słoniami przed wypuszczeniem ich do środowiska naturalnego.

Po południu dotrzemy do naszego hotelu niedaleko plaży w którym zostaniemy przez kilka dni.

📆 DZIEŃ 9, 10,11

Czas wolny, możliwa nauka surfingu, lekcje jogi, oglądanie żółwi oraz inne atrakcje.

📆 DZIEŃ 12.

Śniadanie, transfer na lotnisko i wylot do Polski.