Sri Lanka
Lokalizacja
październik
Data

Narty  dla Singli

🇦🇹 Start sezonu na lodowcu- Stubai Austria

Termin: 10 listopad 2021 – 14 listopad 2021
Lokalizacja: Lodowiec Stubai, Austria
Cena: 1299 zł   pokój dzienny

Start sezonu – 4 dni na stoku, lodowiec Stubai

  • Doskonałe warunki śniegowe na lodowcu (ok 0 st)
  • Szkolenie narciarskie z polskim instruktorem – 4 godziny!
  • Całe 4 dni jazdy na lodowcu – tylko 2 dni urlopu!
  • Wyższe temperatury w dolinie (grill, ogniska na świeżym powietrzu)
  • Dłuższy dzień niż w sezonie zimowym
  • Kompleksy basenów w Neustift – tani wstęp
  • Bary i knajpki w centrum miasta – idealna baza apres-ski
  • Minimalna ilość osób na stokach, brak tłoku
  • Dojazd na miejsce, transfery na tereny lodowcowe w cenie wyjazdu
  • Zniżka grupowa na skipass 10%
 
COVID Safe – zimowy pakiet asekuracyjny

✔️ 100% zwrotu wpłat w terminie 14 dni w przypadku ograniczeń w podróży (zamknięcie granic) lub zamknięcia ośrodka narciarskiego
✔️ bezkosztowa rezygnacja z imprezy do 30 dni przed z pełnym zwrotem środków w przypadku choroby lub nasilenia (wzrost dobowy o poand 1000 przypadków zachorowań w kraju docelowym) niepokoju związanego z COVID-19**
** dotyczy imprez nie wykorzystujących transportu lotniczego
✔️ możliwość przeniesienia środków na dowolny inny wyjazd jeśli zgłoszone zostanie to na minimum 7 dni przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy
✔️ możliwość cedowania umowy na osobę trzecią na 5 dni przed planowaną datą wyjazdu

✔️ pokrycie kosztów leczenia COVID-19 za granicą w kraju docelowym imprezy.

Cena w/w ochrony to 150 zł/ os (promocyjnie w październiku). Chęć wykupienia tego zabezpieczenia prosimy zaznaczyć w umowie podczas jej podpisywania.

MIEJSCE DOCELOWE

Austria

CZAS TRWANIA 10 listopad 2021 – 14 listopad 2021
W CENIE
noclegi
opieka lokalnego przewodnika
transfery

przejazdy, program

przejazd
POZA ZESTAWEM
wyżywienia
bilety wstępu, dodatkowe ubezpieczenie

 

Cena

 

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Stubai Austria (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

Program wyjazdu

 DZIEŃ 1.  PRZELOT DO COLOMBO

 DZIEŃ 2.  COLOMBO

Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke poczujesz smak ciepłej gościnności Sri Lanki

Nasi przedstawiciele przywitają  Cię na lotnisku i przetransferują do Colombo. Transfer będzie trwał około godziny.

Zameldowanie w hotelu i relaks.

Wieczorem zapraszamy na wycieczkę po mieście w Colombo na Tuk Tuku . Podczas wycieczki zatrzymamy się na Galle Face Green, aby skosztować ulicznych specjałów, a także wskoczymy do Doggy Bar w Colombo, aby wypić drinka lub  schłodzone piwo (jedzenie i napoje do zapłaty bezpośrednio).
Najbardziej ruchliwym miejscem na Sri Lance jest Kolombo, komercyjna stolica kraju. Kolombo to piękne miasto z nowoczesnymi wieżowcami pośród starych budynków kolonialnych, co czyni je bardzo  malowniczym miejscem. Galle Face Green w Colombo to  ulubione miejsce spotkań mieszkańców i turystów z widokiem na piękny Ocean Indyjski, otoczone wysokimi pięknymi budynkami. Kolombo to także raj dla miłośników zakupów w eleganckich centrach handlowych i słynnym targu Pettah.

Wieczorem można udac sie na dach hotelu i podziwiać nocna panoramę na miasto i ocean.

 

 DZIEŃ 3. Colombo –  Pidurangala – Sigiriya 

Śniadanie w hotelu a następnie przejazd  do Sigiriya.
Po śniadaniu będziemy  mieli chwilę czasu na zakupy w Colombo. Odwiedzimy targ Pettah oraz inne stragany w okolicy. Następnie skierujemy sie w stronę Sigiriya

Po przyjeździe zameldujemy się w hotelu i odpoczniemy po podóży aby wieczorem udać sie na Pidurangala Rock, oglądać piękny zachód słońca i zobaczyć słynną Skałę Sigiriya znajdująca się po przeciwnej stronie której historia sięga III w. p.n.e. Wspinaczka będzie pełna przygód przechodząc przez las i wspinając się po skałach, dotrzemy na szczyt.

Wieczorem po zachodzie słońca wrócimy do  hotelu i oddamy wieczornym relaksom.

Dwie kolejne noce spędzimy w 4* resorcie: A Tranquil Luxury Resort in Sri Lanka – Sigiriana Resort by Thilanka

 

 DZIEŃ 4. Sigiriya – Hiriwadunna – Sigiriya 

Po śniadaniu w hotelu wybierzemy się w  ekscytującą przejażdżkę rowerową po drogach wioski Habarana.

Jeździć na rowerze będziemy na  szutrowych drogach, między polami ryżowymi, uprawami Chena i wokół ukrytego jeziora, podziwiając przyrodę i oddychając świeżym powietrzem. Zatrzymaj się nad pięknym jeziorem, i wybierzemy w  wyjątkową przejażdżką katamaranem. Po przejażdżce łodzią będziemy kontynuować wycieczkę rowerową aż na granicę  jeziora. Podczas jazdy będziemy mieli okazję zobaczyć  wiele gatunków dzikich zwierząt między innymi endemiczne ptactwo. Zatrzymamy się również w wiejskiej chacie aby zobaczyć jak żyją mieszkańcy wioski i przy okazji ugasić pragnienie filiżanka herbaty lub wody kokosowej. Wycieczkę rowerową zakończymy poczęstunkiem lokalnych specjałów (ryżu z curry)
Po doładowaniu organizmu węglowodanami udamy się w kierunku skały Sigiriya na którą następnie wejdziemy

Sigiriya to kompleks ruin starożytnego zbudowanych podczas panowania króla Kassapy na szczycie 180-metrowej skały.  Jest jednym z siedmiu miejsc w Sri Lance na Liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO . Niewątpliwie najcenniejszym zabytkiem na Sri Lance i prawdopodobnie najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym na wyspie.

Następnie powrót do hotelu i relaks.

 

 DZIEŃ 5. Dambulla – Mathale – Kandy

Po śniadaniu udamy się z wizytą do świątyni Dambula Cave

Jest to znany kompleks świątynny z II wieku p.n.e. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Dambulli znajduje się ponad 80 jaskiń z kolorowymi malowidłami ściennymi, z których niektóre są używane do medytacji przez mnichów. Najbardziej znana składa się  z pięciu  oddzielnych jaskiń zawierających 153 wspaniałe posągi Buddy, 3 posągi monarchów Sri Lanki i 4 bóstwa hinduskie.

Następnie w drodze do Kandy zatrzymamy się w ogrodzie przypraw Matale gdzie dowiemy się trochę ciekawostek an temat przypraw używanych na wyspie do celów kulinarnych oraz medycznych.

Kandy jest stolicą Prowincji Centralnej Sri Lanki otoczona wzgórzami, dolinami, rzekami, jeziorami i wodospadami. Jest kulturalnym centrum wyspy i miastem dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w niej święta relikwia zęba Buddy. Kandy to wspaniałe miejsce na zakupy oraz poznanie kultury i histori wyspy.

Po południu czas wolny na spacer po mieście.

Wieczorem powrót do hotelu.

Nocleg w 4* hotelu: Kandy Hotel | The Official Site of Earl’s Regent Kandy, Sri Lanka (aitkenspencehotels.com)

 

DZIEŃ 6. Kandy – Nuwara Eliya

Po śniadaniu zostaniemy przewiezieni w  kierunku miejscowości Nuvara Elija.

Odwiedzimy tutaj  plantacje herbaty z przylegająca do niej  fabryką herbaty, gdzie będziemy mogli obserwować proces produkcji od zerwania liścia aż do zaparzenia wybornego złotego naparu, a także spróbujemy własnymi siłami zerwać kilka świeżych liści. Zwycięzcą zostanie osoba z największą liczbą odpowiednich listków, która otrzyma nagrodę.

Nuwara Eliya to miasto na wzgórzu prowincji Centralnej na Sri Lance. Miasto jest uważane za jedno z najważniejszych miejsc do uprawy herbaty na świecie  oraz znane z chłodnego klimatu będącego pozwalając na chwilę wytchnienia od tropikalnych temperatur.. Wiele budynków w tym regionie  nadal zachowało cechy z okresu kolonialnego. Wiele prywatnych domów utrzymało również swoje stare trawniki i ogrody w stylu angielskim.

Nocleg w 4* hotelu: Nuwara Eliya 5 Star Hotel | Galway Heights Official Site

 

 DZIEŃ 7. Nuwara Eliya – Ella

Po śniadaniu udamy się jedną z najbardziej malowniczych linii kolejowych na świecie do miasteczka Ella. Ta kręta trasa kolejowa wiedzie poprzez dzikie i osnute mgłą góry, lasy tropikalne,  oraz niekończące się plantacje herbaty.

Ella – piękna górska wioska otoczona górami, plantacjami herbaty i niesamowicie soczystą roślinnością . Jest  to najlepsze miejsce na relaks i wyciszenie się oraz podziwianie zapierającej dech w piersiach scenerii. Punkt widokowy Ella Gap oferuje oszałamiający widok, a w pogodną noc widać subtelny blask latarni morskiej Great Basses na południowym wybrzeżu Sri Lanki. Wodospady Ella Ravana to kolejny spektakularny widok w tym pięknym miasteczku a jednocześnie idealne miejsce na szybką kąpiel w chłodnych wodach.

Po przyjeździe do Ella udamy sie na wędrówkę na szczyt  Little Adams Peak skąd podziwać można wspanialy widok na całą okolicę.

Śmiałkowie mogą w drodze powrotnej zjechać na tyrolce za dodatkową opłatą.

Noc w hotelu z pieknym widokiem: Ella Flower Garden Resorts (ellaresort.com)

 

DZIEŃ 8.  Ella – Udawalawa

Klasycznie już po porannym śniadaniu jedziemy na kolejny etap naszej wyprawy. Tym razem naszym celem będzie Park Narodowy Udawalawa.

Opcjonalnie w zależności od warunków pogodowych, możliwy będzie krótki trekking  do Nine Arches Bridges – malowniczego mostu położonego w okolicy.

Po dotarciu na miejsce wybierzemy się na safari  Jeepami oby obserwować z bliska dzika naturę.

Noc spędzimy na 3* Campingu w bliskiej okolicy Parku Narodowego:

Link do noclegów- kliknij tutaj

 

DZIEŃ 9. Udawalawa – Bentota

Po śniadaniu udamy się w kierunku miejscowości Bentota aby po wyczerpującym objeździe wyspy zaznać błogiego spokoju na jednej z najładniejszych plaż Sri Lanki.

Po drodze  do Bentota odwiedzimy dom przejściowy dla osieroconych słoni. Jest to miejsce w którym pracownicy oraz wolontariusze opiekują się młodymi słoniami przed wypuszczeniem ich do środowiska naturalnego.

Po południu dotrzemy do naszego hotelu niedaleko plaży w którym zostaniemy przez następne  kilka dni.

W czasie wypoczunnku pobyt w 5* Hotelu: Sri Lanka Beach Hotels | Cinnamon Bey Beruwala Official Site (cinnamonhotels.com)

 

 DZIEŃ 10,11.

Czas wolny, możliwa nauka surfingu, lekcje jogi, oglądanie żółwi oraz inne atrakcje.

 

 DZIEŃ 12.

Śniadanie, transfer na lotnisko i wylot do Polski.