8 dni
Czas
Sycylia
Lokalizacja
październik
Data

Wakacje dla Singli

Sycylia i Wyspy Liparyjskie: żagle, wino ✈

Uznawana za skarb turystyczny Włoch – urokliwa Sycylia jest domem słońca, wina, doskonałej, wykwintnej kuchni oraz miejscem nagromadzenia niespotykanej liczby światowej klasy zabytków (w tym antycznych)
Termin: 18 Paź 2020 – 25 Paź 2020
Lokalizacja: Sycylia, Włochy
Cena: 2399
dla współpracujących firm rabat 100 zł

Rejs na  Morzu Śródziemnym – Sycylia i Wyspy Liparyjskie

  • Sycylia – turystyczna perełka Włoch (najpiękniejsze miasteczka i krajobrazy w cieniu Etny)
  • Kraina słońca (300 dni w roku) i wina, połączenie kameralnych plaż, gajów oliwnych i antycznych miast
  • Starożytne naszpikowane zabytkami UNESCO miasta: Noto, Katania, Syrakuzy, Palermo, Taormina
  • Dolina Świątyń – najwspanialsze i najlepiej zachowane świątynie greckie na Świecie
  • Wykwintna i niepowtarzalna kuchnia o greckich, włoskich i arabskich wpływach (w tym nieodzowne desery)
  • Wysypy Liparyjskie – stworzone z wulkanicznej lawy – jedyne w swoim rodzaju
  • Nocny spektakl świateł (wyrzucanej lawy) na ciągle aktywnym wulkanie Stromboli

4 jachty (35 os)
Grupa wiekowa 30-65 
(na łódce różnice wieku maks 5-10 lat)

Informacje praktyczne

Sycylia jest największą włoską wyspą, oddzieloną od kontynentu przez Cieśninę Mesyńską i otoczoną Morzami: Jońskim, Tyrreńskim i Śródziemnym.
Jest to jedna z pereł południowych Włoch i może być odkryta, zrozumiana i doświadczona tylko poprzez szereg tras turystycznych obejmujących obszary od natury do historii i tradycji.

Natura obdarzyła hojnie tę krainę, występują tu bowiem: góry, wzgórza i przede wszystkim morze, z jego niesamowitymi kolorami, krystalicznie czystą wodą i pięknym światem podwodnym. Tutaj Morze Śródziemne, z licznymi wyspami rozproszonymi wokół wybrzeży Sycylii – oferuje wyjątkowe i intensywne scenerie, zapachy i smaki nieskażonej przyrody. Wreszcie, tutejsze wielkie wulkany są symbolami nieodpartego piękna i żywotności tego niezwykle uroczego regionu.

Historia Sycylii to wynik wpływu wielu grup etnicznych. Kontrolowana w przeszłości przez zewnętrzne mocarstwa – Rzymian, Wandali i Ostrogotów, Bizantyjczyków i islam – potem niepodległa, jako autonomiczny Emiratu, następnie Królestwo Sycylii. Burzliwe losy wywarły duży wpływ na współczesny obraz tej wyspy.

Sycylia jest zarówno największym regionem we współczesnym państwie Włoch, jak i największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Centralna lokalizacja i zasoby naturalne zapewniły, że uznano ją za strategiczną lokalizację, głównie ze względu na jej znaczenie dla śródziemnomorskich szlaków handlowych. Cicero i al-Idrisi opisywali ówczesne Syrakuzy i Palermo jako największe i najpiękniejsze miasta świata hellenistycznego i całego średniowiecza.

Jedzenie i picie: kuchnia sycylijska nosi ślady i wpływy wielu kultur, które zamieszkiwały wyspę przez ostatnie dwa tysiąclecia. Pomimo, że ogólnie kuchnia ma wiele wspólnego z kuchnią włoską, to jednak sycylijskie jedzenie ma również wpływy greckie, hiszpańskie, francuskie i arabskie.

Sycylijczycy jako dodatek do głównego posiłku piją głównie wino. Gleba i klimat na Sycylii są idealne do uprawy winogron, głównie ze względu na Etnę. Tradycja upraw winorośli funkcjonuje na wyspie od kiedy Grecy założyli na niej swoje pierwsze kolonie. Dzisiaj wszystkie prowincje wyspy produkują wino, a poprzez wprowadzenie nowoczesnych metod produkcji jest ono bardzo szanowane na europejskim rynku wina.

Sycylijskie czerwone wina o zawartości alkoholu 12,5-13,5% są zazwyczaj pijane wieczorami w połączeniu z mięsem pieczonym lub grillowanym. Znanymi czerwonymi winami są Cerasuolo di Vittoria, Nero d’Avola głównie produkowane wokół Noto (Syrakuza). Półsłodkie-białe wina i różowe mają zazwyczaj zawartość alkoholu od 11,5 do 12,5% i są głównie spożywane do potraw z rybą, drobiem i makaronem.

Ponadto produkowane są różne deserowe wina, takie jak słynna Marsala czy Malvasia delle Lipari.

 

Wyspy Liparyjskie

Archipelag wulkaniczny na Morzu Tyrreńskim na północ od Sycylii, nazwany od półboga wiatru – Aeolusa (ang. Aeolian Islands). Wyspy Liparyjskie są popularnym miejscem turystycznym latem i przyciągają do 200 000 turystów rocznie. Największa wyspa to Lipari, a wyspy określane są czasem jako Wyspy Lipari lub grupa Lipari. Pozostałe wyspy archipelagu to: Vulcano, Salina, Stromboli, Filicudi, Alicudi, Panarea i Basiluzzo.

Wyspy Liparyjskie zostały wpisane przez UNESCO w 2000 roku do Listy Światowego Dziedzictwa za “wybitny zapis wulkanicznego budowania wyspy i zniszczenia oraz trwających zjawisk wulkanicznych”. Ten wpis był zagrożony ze względu na budowę czterech nowych portów oraz pewnych obietnic, których włoski rząd nie dotrzymał względem wymaganych aktów prawnych. Jednak mimo turbulencji wyspy (stan z 2017 roku) są nadal wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Dla miłośników przyrody, wspinaczka na Stromboli to absolutnie kultowy punkt programu pobytu na Sycylii. Od 2005 r. Dostęp jest ściśle regulowany: można chodzić swobodnie do 400 m, ale potrzebujesz przewodnika, aby kontynuować wyżej. Organizowane wędrówki są prowadzone codziennie (od 15:30 do 18:00, w zależności od pory roku), a czas na osiągnięcie szczytu (924 m) o zachodzie słońca to 45 minut. Można wtedy obserwować światła i wybuchy lawy krateru.

Istotne: nie należy ulegać mylnemu złudzeniu, że rejsy te wymagają wprawy, doświadczenia czy specjalnej zaprawy na akwenach morskich. Morze jest zazwyczaj spokojne, w odróżnieniu od Bałtyku, więc raczej nie nabawimy się choroby morskiej (chyba, że utrzyma się sztormowa pogoda). Jest to więc rejs absolutnie dla wszystkich, nawet tych którzy nie do końca dobrze pływają (są kapoki). Zapraszamy, bez względu na wiek!

Na jachcie płynie 8-miu Uczestników rejsu i Kapitan Jachtu (skipper).
Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych. W mesie jest zakwaterowany tylko Kapitan Jachtu.
Charakterystyka rejsu morskiego zakłada, że załoga będzie pełnić wachty, przygotowywać posiłki, utrzymywać porządek itd

Podczas rejsu zaplanowane są noclegi zarówno w marinach (portach jachtowych), jak też na kotwicowiskach lub przy bojach (w tym przypadku korzystamy z sanitariatów na jachcie). Decyzję o takim zaplanowaniu trasy podjęliśmy mając na uwadze zapewnienie Państwu możliwości obcowania z niezwykłą przyrodą Sycylii i Wysp Liparyjskich, co nie zawsze jest możliwe podczas noclegu w luksusowej, ale jednak wybetonowanej marinie.

Do obowiązków Uczestników należy okazywanie pomocy Kapitanowi Jachtu w manewrach portowych oraz podczas cumowania przy boi lub na kotwicy, jak również przygotowywanie posiłków i utrzymywanie porządku na jachcie.

Od uczestników rejsu nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, prowadzeniem jachtu zajmuje się wykwalifikowany skipper (Kapitan Jachtu).

Co warto zabrać na rejs:
– ważny paszport lub dowód osobisty (obowiązkowo),
– buty do wody (nie zalecamy wchodzenia do morza boso),
– ubranie dostosowane do słonecznej pogody
– lekki polar (na chłodniejsze wieczory),
– maskę, rurkę i płetwy,
– nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne,
– krem z filtrem,
– aparat fotograficzny, kamerę etc.

 

Wyposażenie na jachcie

Kuchnia na jachcie także jest w pełni wyposażona, wszystkie sztućce oraz zastawa kuchenna (garnki, czajnik, patelnie) oraz lodówka, kuchenka gazowa i zlewozmywak.
Pościel jest także na wyposażeniu jachtu. Należy jedynie zaopatrzyć się we własne ręczniki.

Korzystanie z toalet: na jachcie znajdują się dwie toalety z prysznicami, z których korzysta się podczas żeglugi. Do dyspozycji są dobrze wyposażone toalety i prysznice w portach jachtowych (marinach).
Na rufie jachtu znajduje się prysznic (z ciepłą wodą), który jest bardzo przydatny po kąpieli w słonym Adriatyku (np. podczas postoju w zatokach).

Prąd (ładowanie telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych): na jachcie zamontowane są gniazdka na prąd zmienny 230 V. Korzystanie z nich możliwe jest tylko podczas postoju w portach.

 

Orientacyjny plan rejsu

Trasa rejsu max: Portorossa – Wyspy Liparyjskie – Cieśnina Mesyńska – Portorossa
Trasa rejsu i realizacja programu jest w pełni uzależniona od warunków atmosferycznych.

Przylatujemy w sobotę  do Katania.
Transfer do mariny – busem lub komunikacją publiczną.
Odbieramy jachty  i  wchodzimy na na pokład . Wypływamy w sobotę z rana!

 

Ekskluzywne jachty w cenie standardowej! Bez dopłat.

Oferujemy bardzo wygodne jachty Bavaria nie starsze niż 2010 rok ! Wszystko w standardzie, bez dopłat!
Real – foto Bavaria Cruiser 40-45 (12 – 10+2) – jachty 4-5 kabinowe!

 

 

Katamaran VIP dla ceniących wygodę! 

Znajdź się w ekskluzywnym, pływającym salonie, czyli na jachcie o powierzchni penthouse’a – wszystko za dopłatą niecałych 900 zł.
Poczuj się wyjątkowo i odetchnij pełną piersią!

 

MIEJSCE DOCELOWE Sycylia
CZAS TRWANIA 18 Paź 2020 – 25 Paź 2020
W CENIE
noclegi na jachcie
opieka lokalnego przewodnika
transfery

przejazdy, program

przelot
POZA ZESTAWEM
wyżywienia
bilety wstępu, dodatkowe ubezpieczenie

Cena

2 399 zł / os
3 399 zł / os    katamaran VIP 

Świadczenia w cenie

 • przelot na Sycylię – Katania (WizzAir) – bagaż podręczny
 • wynajem jachtu / katamaranu przystosowanego do żeglugi 8-12 os
 • zakwaterowanie na jachcie w podwójnej koi
 • opiekę doświadczonego Kapitana Jachtu, Polaka
 • opiekę pilota podczas podróży i na miejscu – animację czasu wolnego, zapoznanie
 • program “lądowy”, czyli wieczorne zwiedzanie miejsc ciekawych – beach party i inne atrakcje
 • snorkeling kit – płetwy, okulary do nurkowania
 • częściowe, ewentualne opłaty portowe (bojki, kotwice, 2x port)
 • dostęp do wszelkich wygód jachtu: prysznice, w pełni wyposażona kuchnia etc
 • gift-pack od nas i sponsorów: booklet rejsowy, vouchery, stylowe okulary
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

Uwagi

Można zabrać dodatkowy bagaż 10/20 kg wg cennika przewoźnika – praktykujemy składkę wszystkich załogantów na 1-2 bagaże rejestrowe, gdzie wrzucamy wszystkie szpargały – cena ok 50 zł /os w dwie strony.
W cenie nie uwzględniono:

 • transfer z lotniska do mariny zaookrętowania
 • ubezpieczenie kaucji – bezzwrotne 50 EUR/ os – zabezpiecza wszelkie straty
 • sprzątanie końcowe po rejsie (15 EUR/os)
 • wyżywienia – wkład do kasy jachtowej (ok 70 EUR)
 • lokalnego podatku w wysokości 1 euro dziennie od osoby (7 euro za 1 os. za cały rejs, płatne przed rejsem)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC kupione przez nas lub we własnym zakresie
 • koszty wycieczek lądowych, czy nurkowania z lokalną firmą nurkową
 • biletów wstępu do muzeów i parków narodowych
 • ewentualnych transferów do atrakcji fakultatywnych
 • starter pack (pozwolenia na rejs, wszelkie wymagane dokumenty)

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Rejs Sycylia  (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

Program imprezy

Dzień 1  Nocny przylot na lotnisko w Keflaviku , transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu w okolicach lotniska. 
Pierwszy oddech najświeższego powietrza w europie od którego trochę zakręci nam się w głowie transport z lotniska i nocleg.

Dzień 2 

 

W godzinach porannych zaczynamy nasza przygodę  z tą  niesamowita wyspą.

Przejazd do Thingvellir National Park – Miejsce to jest bardzo ważne dla historii Islandii, jako że w tym miejscu w 930 po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych świata, która funkcjonuje do dziś. Althing obradował tutaj aż do końca XVIII wieku. W tym samym miejscu ogłoszono pełną niepodległość Republiki Islandii w dniu 17 czerwca 1944.

Przejazd tunelem Hvalfjordur pod zatoką wielorybów w kierunki miejscowości Hvammstangi gdzie spędzimy pierwszą noc.

Po drodze zatrzymamy się na chwilę aby obejrzeć :

Grabrok – podejście na krater

Hvitserkur – skała na morzu

Na skraju starego brzozowego lasu Húsafell, u źródeł biorącej swój bieg z topniejącego lodowca Eiriksjökull rzeki Hvítá , znajdują się dwa szczególne wodospady – Hraunfossar i Barnafoss które zobaczymy po drodze . Malownicza okolica i liczne atrakcje sprawiają, że miejsce to jest chętnie odwiedzane nie tylko przez zagranicznych turystów, ale i samych Islandczyków.

Dzień 3  trasa około 330km – na styk płyt kontynentalnych.

Wyjazd na północ w kierunki Akureyri dawnej stolicy Islandii.

Po drodze zobaczymy  miejscowość Hofsós, położoną nad brzegiem fiordu Skagafjörður w północnej Islandii, jest historycznym portem handlowym z widokiem na oszałamiającą wyspę Drangey, która wznosi się niemal pionowo z morza w oddali. To przyjazna mała wioska, która latem ożywa wśród turystów, turystów i sezonowych mieszkańców.

Przy dobrej pogodzie oraz czasie przejazdu mozliwoć kapieli w basenie termalnym Hosfos z pięknym widokiem.

 

Dzień 4  trasa około 270km, przejazd w kierunki Egilstadir

Po drodze:
Mývatn – jezioro Myvatn w północnej Islandii podobno nigdy całkowicie nie zamarza, pomimo tego, że położone jest zaledwie 100 kilometrów od koła podbiegunowego. Wszystko za sprawą pól lawowych, czynnych wulkanów i źródeł geotermalnych, w których można się nie tylko kąpać, ale także upiec chleb wulkaniczny. Glony i składniki mineralne nadają wodom jeziora piękny błękitno-zielony kolor. Postrzępiona linia brzegowa, pseudokratery i liczne formacje skalno-lawowe sprawiają, że Myvatn bardziej przypomina rozlewisko niż jezioro.

Geotermalne kąpielisko Myvatn Nature Bath – Polecane przez Islandczyków mniej komercyjne niż blue lagoon – możliwość kąpieli. wstęp około 100zł

Dimmuborgir labirynt ukształtowany z lawy z małymi jaskiniami, wąwozami i szczelinami. Na parkingu przy Dimmuborgir  możliwość zakupienia chleba wulkanicznego – piecze się go w podziemnej, geotermalnej piekarni, gdzie temperatura ziemi sięga 100 stopni. Ciasto chlebowe wlewa się do garnka, szczelnie zamyka, zakopuje metr pod ziemią i zostawia na 24 godziny. Po upływie doby i wykopaniu garnka, rugbrauð, jak nazywają go Islandczycy, jest gotowy.

Hverfjall – spacer brzegiem krateru wulkanu 420 metrów n.p.m – niezwykle malowniczy i dostępny. To właśnie tutaj Neil Armstrong i inni astronauci ćwiczyli chodzenie po kraterach, aby zdobyć wprawę w poruszaniu się po powierzchni księżyca

Selfoss – największy wodospad europy

 

Nocleg okolice Egilstadir

Dzień 5  Trasa Egilstadir – Hofn, około 260km

Treking nad jeziorem Lagarfljót

Lagarfjlót to wąskie jezioro na wschodzie Islandii, znane również jako Lögurinn.

Jezioro to  jest najbardziej znane z naturalnego piękna, rybołówstwa i folkloru.

Według legendy, głębokie jezioro ma podobno pomieścić bestię zwaną Lagarfljót Wyrm, kuzyn Potwora Loch Ness o znacznie większej historii. Chociaż najwcześniejsze znaczące zapisy Nessie sięgają lat 70. XIX wieku, o Lagarfjlót Wyrm mówi się od 1345 roku.

Następnie nocleg w klimatycznych domkach w miejscowości Hofn

 

Dzień 6  Trasa Hofn – Vik , około 300km

Przejazd w kierunku Vik i Mydral po drodze:

Przejazd wybrzeżem w kierunku laguny lodowcowej Jokulsarlon
Przystanek na Diamond Beach miejscu w którym oderwane części lodowca płyną z nurtem rzeki aż do oceanu gdzie dryfują spokojnie niesione przez fale.
Widok na jęzor lodowca majestatycznie wcinający się w ląd.
Podejście na Czarny wodospad Svartifoss
Spacer po Parku Narodowym Skaftafel
Udajemy się w kierunku miejscowość Vik i Mydral – spacer po czarnej plaży z widokiem na skały.

Nocleg w miejscowości Vik & Mydral

Dzień 7  Trasa  Vik – Hella około 100km

Przejazd do miejscowości Hella gdzie w klimatycznych domkach nad rzeką spędzimy dwie noce co pozwoli nam na eksplorację regionu trasy potocznie zwanej jako Golden Circle oraz południowego wybrzeża wyspy.

W programie:

Dyrhólaey to 120-metrowa promenada słynąca z oszałamiających widoków na południowe wybrzeże Islandii, a także historyczna latarnia morska i   dome dla tysięcy ptaków

Dyrhólaey, zwany również  Door Hill Island, ma pochodzenie wulkaniczne i był kiedyś wyspą przed przyłączeniem się do islandzkiego kontynentu.

Jest to także najbardziej wysunięta na południe część islandzkiego lądu stałego, dzięki czemu jest popularnym przystankiem dla turystów podróżujących obwodnicą.
Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Dyrhólaey jest masywny łuk skalny promenady, będący wynikiem wieków erozji.

Skógafoss – jeden z najwyższych wodospadów na Islandii 60m wysokości

Seljalandsfoss –  malowiczo położony wodospad pod którym będziemy mogli przejśc i zrobić sobie kilka ciekawych zdjęć.

Gullfoss  – wodospad położony w  kanionie. Jedna z najwiekszych atrakcji turystycznych na Islandii

 

Geysir – Geotermalny obszar w którym gejzer Strokkur w odstępach kilkuminutowych wylewa w powietrze 15 metrowy słup wody.

Dzień 8 –  Rejkiawik

Spacer po  Rejkjawiku – najważniejsze atrakcje miasta
Stolica Islandii jest na tyle mała, że możemy poruszać się po niej na piechotę

Hallgrímskirkja – kościół – największa budowla w Rejkjawiku, druga co do wielkości budowla na Islandii.

Adalstraeti  najstarsza uliczka, na jej rogu w sercu Reykjaviku znajduje się muzeum The Settlement Exhibition, które prezentuje eksponaty z czasów Wikingów i przybliża historię ich życia.

Zwiedzanie stolicy. Ewentualnie trekking na pobliskie wodospady (do uzgodnienia z uczestnikami)

Przejazd na lotnisko wieczorem.

 • Blue Lagoon – koszt wstępu 6990 ISK

Powrót do Polski wieczorem ( na lotnisku o 22)

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena