7 dni
Czas
Zakopane, Polska
Lokalizacja
Sierpień – Wrzesień
Data

Wakacje dla Singli (NH)

Wakacje dla Singli: wczasy w TATRACH

 

 

 

Terminy:

Zapraszamy

dla zgłoszeń do dnia 31..01.22 – 100 zł rabatu,

dla zgłoszeń do dnia 18.02.22 – 50 zł rabatu

Sezon 2022

10.07 =16.07.22

17.07 -23.07.22

24.07=30.07.22

31.07-08.08.22

07.08 – 13.0822

21.08 – 27.08.22

03.09 – 10.09.22

19.09 – 25.09.22

 

 

 

(jeśli interesuje Cię inny termin – napisz do nas) 

 

Jeśli lubisz wędrowanie górskimi szlakami, to wybierz się z nami na górskie wakacje, podczas którego górskie powietrze, piękno tatrzańskiego krajobrazu spowodują, że zapomnisz o stresach dnia codziennego

Wiedeń

OPIS ATRAKCJI:

Położona nad Dunajem stolica Austrii przyciąga wielkim bogactwem wielowiekowej historii, kultury i tradycji. Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych zostało w 2001 roku wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji Wiedeń należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Pod koniec XVIII wieku tworzyli tu najsłynniejsi kompozytorzy nie tylko tamtych czasów, czego dowodem jest określenie klasycy wiedeńscy, są tak wspólnie określani Józef Haydn, Wolfgang Amadeusz Mozart i Ludwig van Beethoven.

Centrum

Ring jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ulic Wiednia. Przy niej mieszczą się najważniejsze zabytki austriackiej stolicy. Ring jak pierścień otacza całe historyczne centrum. Aleja została bowiem wybudowana na miejscu dawnych murów miejskich, które wyburzono w XIX wieku. Chociaż w zasadzie celem powstania Ringstrasse było uniemożliwienie poddanym buntu przeciwko władzy, okazało się, że nowa ulica to elegancki bulwar oddany w pełni do użytku mieszkańcom Wiednia. Stanęły tu najpiękniejsze pałace w całym mieście oraz wiele budynków użyteczności publicznej. Jedną z pierwszych atrakcji, jaką zobaczymy po przejechaniu Ringiem jest Dom Hundertwassera – nietypowa kamienica wyróżniająca się ciekawymi barwami oraz nieregularnymi kształtami, zbudowana przez słynnego architekta o tymże właśnie imieniu. Kiedy już skończymy podziwiać to interesujące dzieło ówczesnej architektury czeka nas zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Tutaj mamy okazję zwiedzić i wysłuchać ciekawostek na temat reprezentacyjnego Placu Karola czy Hofburgu, który to uważany jest za najważniejszy obiekt zabytkowy w Wiedniu. Jest to dawna siedziba rodu Habsburgów, mająca juz około 700 lat. Obiekt  jest imponujący, a jego powierzchnia przekracza 240 tysięcy m2. Posiada on aż 19 dziedzińców, 50 klatek schodowych, 2600 pokoi oraz muzeów, kaplic, ogrodów, bibliotek i innych pomieszczeń. Kolejne atrakcje, które czekają w centrum austriackiej stolicy to Kohlmarkt, Graben oraz Katedra Św. Szczepana.

Pałac i ogrody Schönbrunn

Letnia rezydencja cesarzowej Sisi to najpopularniejsza atrakcja miasta. Nazywany „wiedeńskim Wersalem” zachwyca reprezentacyjnym gmachem, inspirowanym posiadłością Ludwika XIV. Służył członkom dynastii Habsburgów i ich znamienitym gościom. Obecnie udostępniony zwiedzającym pełni rolę jednego z najważniejszych austriackich zabytków – został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Charakteryzuje go wyjątkowe bogactwo dekoracji architektonicznych, malowideł ściennych, złoceń oraz przepięknych mozaikowych podłóg. Przy pałacu funkcjonuje również ogród zoologiczny i palmiarnia. Schönbrunn to również kompleks parkowy w stylu francuskim z labiryntem wykonanym z bukszpanu.

Belweder

Belweder to największy skarb Wiednia i jeden z najpiękniejszych obiektów barokowych na świecie. Został stworzony dla księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, w pierwszej połowie XVIII wieku. Na całość składają się dwa pałace i ogród. Dolny Belweder oraz Górny Belweder są dziełami architekta Johanna Lukasa von Hildebrandta. Ogród stworzony został natomiast przez Dominique’a Girarda i charakteryzuje się francuskim stylem, w którym znajdziemy różnego rodzaje posągi w tym sfinksy, fontanny oraz niezliczone ilości roślinności.

BUDAPESZT

OPIS ATRAKCJI :

Budapeszt to bez wątpienia jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miast w Europie. Urokliwe położenie nad Dunajem, wspaniałe wzgórza Budy pełne źródeł geotermalnych, ciekawa historia  i bogata architektura sprawia, że do stolicy naszych bratanków corocznie ściągają rzesze turystów z całego świata.

Plac Bohaterów
Położony na krańcu słynnej Alei Andrassyego plac od roku 1929 jest ozdobiony monumentalnym pomnikiem Millenium, symbolizującym ponad tysiącletnią historię państwa węgierskiego.

Zamek Vajdahunyad
Wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku Zamek Vajdahunyad podobnie jak pomnik milenijny był symbolem tysiąclecia Węgier. Budynek charakteryzuje ogromna różnorodność architektoniczna, gdyż zamierzeniem autora projektu było połączenie dwudziestu różnorodnych stylistycznie zamków, pałaców i kościołów w spójną całość. Zamiar udał się znakomicie i dziś zamek należy do żelaznych punktów każdej wycieczki zwiedzającej Budapeszt.

Wzgórze Gellerta
Najlepszy punkt widokowy w Budapeszcie zawdzięcza swoją nazwę św. Gellertowi (Gerardowi) który w połowie XI wieku miał tu zakończyć życie męczeńską śmiercią. Potężne wzgórze zabudowane jest pozostałościami austriackiej fortecy wzniesionej w 1850 roku, zaś całość zwieńczona jest 40 metrowym pomnikiem Wolności powstałym po II wojnie światowej. Całość wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wzgórze Zamkowe
Jest to najstarsza i najbardziej atrakcyjna część Budapesztu. To właśnie tu przez wieki znajdowała się siedziba władców węgierskich, którzy nie szczędzili grosza by pokazać swe bogactwo. Zabytkowy charakter miasta najbardziej podkreśla Zamek Królewski, którego początki sięgają XIII wieku i słynny kościół Macieja- jedna z najpiękniejszych świątyń na Węgrzech. Turystów zachwycają nie tylko monumentalne budowle, ale również uliczki budańskiej starówki, pełne uroku i tajemnic.

Katedra św. Stefana
Jedna z najważniejszych świątyń węgierskich zachwyca nie tylko swą potęgą, ale również kunsztem wykonania. Ciekawostką świątyni jest prawica świętego Stefana- patrona świątyni i pierwszego króla Węgier.

Parlament
Niekwestionowany symbol Budapesztu powstał na przełomie XIX i XX wieku. Neogotycka perełka jest po dziś dzień siedzibą rządu węgierskiego, przechowywane są tu również węgierskie klejnoty koronacyjne. Potężne wymiary budynku (268 m x 123 m) sprawiają, iż jest to nie tylko jeden z najpiękniejszych, ale również jeden z największych gmachów parlamentów narodowych na świecie.

Rejs po Dunaju
Pod koniec zwiedzania będą Państwo mieli okazję zobaczyć najatrakcyjniejsze miejsca Budapesztu z perspektywy pokładu statku. Rejs będzie idealnym zwieńczeniem tego atrakcyjnego dnia.

MIEJSCE DOCELOWE Zakopane lub okolice
CZAS TRWANIA Wczasy rozpoczynamy w niedzielę o godz. 17:00 – obiadokolacją, a kończymy w sobotę śniadaniem – wykwaterowanie do godz. 11:00
W CENIE
wyżywienie 2 razy dziennie 5 dni pieszych wędrówek z przewodnikiem
dowozy na szlaki

 

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dojazd do Zakopanego we własnym zakresie
bilety wstępu (ok 500 kc)

 

Cena:

1690 zł/osoba – miejsce w pokoju 2 lub 3 osobowym
1790 zł/osoba – miejsce w pokoju 1 osobowym

 

W cenie:

–  6 noclegów w pokojach 1 lub 2 os z łazienkami

–  6 śniadań

–  6 obiadokolacji, integracja

–  Zwiedzanie Zakopanego, 2 dni wędrówek po szlakach

–  dowozy na szlaki

– wycieczka do Wiednia

– wycieczka do Budapesztu

–  ubezpieczenie NNW (5.000 zł)

 

Dodatkowo płatne (na miejscu podczas trwania weekendu):

– wstęp do TPN

– bilety wstępu do ewentualnych zwiedzanych obiektów

– bilet na kolejki gorskie, opłata klimatyczna

Dodatkowo płatne:

  • Pałac Schonbrunn: 18€ dorośli; 13€ dzieci i młodzież 6-18 lat, 16€ studenci (na podstawie kart: Euro26, ISIC, ITIC), osoby niepełnosprawne; bezpłatnie dzieci do 6 lat.
  • Obiad ok. 12€.

Dodatkowo płatne:
•    Rejs po Dunaju 10€,
•    Kościół Macieja – dorośli 1500 HUF, studenci i emeryci pow. 60 lat – 1000 HUF, dzieci do 6 lat gratis,
•    Bazylika 200 HUF,
•    Obiad ok. 3000 HUF.

Uwaga:

Trasy wędrówek górskich będą uzależnione od pogody –  decyzję na temat ostatecznych tras podejmuje przewodnik tatrzański.

Informacje i rezerwacje:
tel.  692 663 076

biuro@nowe-horyzonty.com.pl

 

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie: Wakacje dla singli –  TATRY + Wiedeń + Budapeszt + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

Ramowy program:

Dzień 1 – niedziela:

– od 14.00 zakwaterowanie

– 17.00 – obiadokolacja

– spotkanie integracyjne

– nocleg

Dzień 2 – poniedziałek:

– śniadanie

– zwiedzanie  Zakopanego

– obiadokolacja

– nocleg

Dzień 3 – wtorek:

– śniadanie

– wyjazd na wędrówkę z przewodnikiem:

Dolina Pięciu Stawów

– obiadokolacja

– nocleg

Dzień 4 – środa:

– śniadanie prowiant

– wyjazd  do Wiednia

– obiadokolacja prowiant

– nocleg

Dzień 5 – czwartek:

– śniadanie

– wyjazd  na wędrówkę pieszą z przewodnikiem:

Dolina Kościeliska

– obiadokolacja

– nocleg

Dzień 6 – piątek:

– śniadanie prowiant

– wyjazd  do Budapesztu

– obiadokolacja prowiant

– nocleg

 

Dzień 7 – sobota:

– śniadanie

– wykwaterowanie – zakończenie weekendu

Trasy wędrówek górskich będą uzależnione od pogody.

 

Zakwaterowanie:

DW  Halny Murzasichle –  Serdecznie zapraszamy do nowo otwartego obiektu położonego w malowniczej górskiej miejscowości Murzasichle koło Zakopanego. Obiekt ma charakter ośrodka konferencyjno-wypoczynkowego

Obiekt oferuje pokoje 2 i 3 osobowe w standardzie hotelowym w dwóch budynkach.

W obiekcie znajdują się sale konferencyjne, jadalnie, a także zaplecze rekreacyjne i przechowalnia sprzętu sportowego.
Przed budynkiem znajduje się niestrzeżony bezpłatny parking samochodowy dla naszych gości.

Dla naszych gości oferujemy smaczną regionalną kuchnię, serwującą całodzienne wyżywienie.

Przykro nam, ale nie akceptujemy pobytu zwierząt.