15 dni
Czas
USA i Kanada
Lokalizacja

USA I KANADA

 

Wschodnie Wybrzeże USA i Kanada

Stany Zjednoczone to kraj nieograniczonych możliwości, mieszających się kultur, zabytków i światowych metropolii. Zwiedzimy tu m.in. Nowy Jork, Waszyngton, Gettysburg i Boston. Kanada zachwyca przyrodą – podziwiać będziemy wodospad Niagara i Krainę Tysiąca Wysp. Zajrzymy też do Toronto, Montrealu i Ottawy.

 

MIEJSCE DOCELOWE

USA  i Kanada

CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:   


Cena zawiera:

 • transfery
 • noclegi w komfortowych hotelach,
 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • śniadania w formie bufetu,
 • opieka polskojęzycznego przewodnika
 • interesujący program zwiedzania
Dodatkowe koszty obowiązkowe:
 • Koszty wizy USA i rejestracji wjazdu do Kanady – we własnym zakresie
 • Koszt ubezpieczenia NNW, KL i bagażu 149 PLN od osoby
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 PLN od osoby
 • Koszt biletów wstępu, przewodnika – 150 USD od osoby płatne na miejscu
 
Na życzenie zapewniamy:
 • Pakiet wycieczek opcjonalnych (dzień 2: Rejs statkiem przy wodospadach Niagara i kolacja w Skylon Tower, dzień 7: Taras widokowy w Empire State Building, dzień 11: Rejs na spotkanie wielorybów, dzień 13: Rejs po Krainie Tysiąca Wysp) w cenie 999 PLN od osoby płatne przy rezerwacji
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą 3490 PLN od osoby
 • Lot helikopterem – na zapytanie
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży 240 PLN od osoby

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:   USA  i  Kanada + termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

 

DZIEŃ 1  Wylot
Możliwy lot z przesiadką. Przylot do Toronto. Transfer do hotelu w rejonie Toronto.
 
DZIEŃ 2  Wodospad Niagara
Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu przejedziemy nad wodospad Niagara. W ramach pakietu opcjonalnego – wycieczka na pokładzie statku, z którego można będzie podziwiać niesamowite piękno wodospadu. Gwarantowane wspomnienia na całe życie! Wodospad tworzą wody wypływające z jeziora Erie do jeziora Ontario pokonujące 100 m różnicy poziomów. Opcjonalnie kolacja w Skylon Tower. Nocleg w rejonie wodospadu.
 
DZIEŃ 3  Lancaster – wioska Amiszów
Po śniadaniu udamy się w kierunku granicy z USA. W Lancaster zwiedzimy typową wioskę Amiszów – ich domy i muzeum, wieczorem zjemy kolację w lokalnej, prowadzonej przez nich restauracji. Nocleg w okolicach Lancaster.
 
DZIEŃ 4  Gettysburg – Waszyngton
Tego dnia zobaczymy Gettysburg, pod którym w czasie wojny secesyjnej stoczona była przełomowa bitwa. Udamy się do Waszyngtonu, który zobaczymy podczas wieczornej przejażdżki. Nocleg w okolicach Waszyngtonu.
 
DZIEŃ 5  Waszyngton
Dzisiaj po śniadaniu czeka nas 4-godzinna wycieczka, podczas której zobaczymy m.in. Biały Dom, cmentarz Arlington, Wzgórze Kapitolu. Po południu czas wolny, który można wykorzystać na samodzielne zwiedzanie Muzeum Sztuki Amerykańskiej im. Smithsona lub Narodowego Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej. Nocleg w okolicach Waszyngtonu.
 
DZIEŃ 6  Philadelphia – Nowy Jork
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wizyty w Philadelphii – będziemy spacerować po mieście i poznamy jego najważniejsze miejsca. Potem udamy się do Nowego Jorku, gdzie będą mieć Państwo czas wolny. Nocleg w okolicach Nowego Jorku.
 
DZIEŃ 7  Nowy Jork
Rano zapraszamy na 5-godzinną wycieczkę, podczas której zobaczymy m.in. Statuę Wolności, China Town, Wall Street, Ground Zero, Times Square. Czas wolny na Manhattanie, okazja do zrobienia zakupów czy spaceru po Central Parku. Opcjonalnie wjazd na taras widokowy na Empire State Building na 86 piętrze (w ramach pakietu opcjonalnego). Będą Państwo mieć również możliwość wycieczki helikopterem nad
Manhattanem (koszt ok. 220 USD, czas trwania 12 min, dostępne przy rezerwacji lub na miejscu). Nocleg w okolicach Nowego Jorku.
 
DZIEŃ 8  Boston
Po śniadaniu pojedziemy w kierunku Bostonu z przystankiem w Newport, pięknym nadmorskim miasteczku.  W Bostonie przejdziemy obok wielu znanych miejsc – m.in. odwiedzimy Cambridge, gdzie znajdują się kampusy MIT i Harvard University.  Czas wolny. Nocleg w okolicach Bostonu.
 
DZIEŃ 9  Przejazd do Montrealu
Śniadanie, a po nim będziemy kontynuować naszą podróż udając się w kierunku granicy z Kanadą.  Pojedziemy przez New Hampshire i Vermont, położone w Zielonych Górach. Po drodze będzie okazja do zrobienia przepięknych zdjęć z niesamowitą przyrodą w tle. Nocleg w okolicach Montrealu.
 
DZIEŃ 10  Montreal – Quebec
Tego dnia po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Montrealu. Ciekawostką jest podziemne miasto, które szczególnie podczas zimy tętni życiem. Pozostawiając za nami Montreal, udamy się do malowniczego Quebecu, pełnego brukowanych uliczek, kameralnych sklepów o europejskiej atmosferze. Zwiedzimy Stare Miasto otoczone przez mury obronne, jedyne takie w Ameryce Północnej, na północ od Meksyku. Wieczorem tradycyjna kolacja Cabane a Sucre. Nocleg w okolicach Quebecu.
 
DZIEŃ 11  Quebec – czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej Rejs statkiem na spotkanie wielorybów
Czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Można wybrać się do Muzeum Cywilizacji, zwiedzić Cytadelę, skosztować pysznych naleśników. Dla chętnych proponujemy wycieczkę opcjonalną: rejs statkiem i oglądanie wielorybów. Nocleg w okolicach Quebecu.
 
DZIEŃ 12  Ottawa
Po porannym śniadaniu przejedziemy do Ottawy. W programie mamy krótką wycieczkę autokarową po mieście, podczas której przystaniemy, by zrobić zdjęcia przy najważniejszych zabytkach miasta. Następnie udamy się w kierunku Gananoque i Krainy Tysiąca Wysp.
 
DZIEŃ 13  Kraina 1000 Wysp – czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej
Rejs statkiem po Krainie Tysiąca Wysp. Dzisiaj czas wolny lub zapraszamy na wycieczkę opcjonalną – rejs statkiem po Krainie Tysiąca Wysp (w ramach pakietu opcjonalnego), którą tworzy ponad 1800 wysp leżących na Rzece św. Wawrzyńca. Po południu przejedziemy do Toronto. Nocleg w okolicach miasta.
 
DZIEŃ 14  Wylot
Transfer na lotnisko i lot powrotny.
 
DZIEŃ 15  Powrót
Lądowanie w Polsce.
*Program wycieczki jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
Paszport  musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena