11 dni
Czas
USA
Lokalizacja

USA POŁUDNIE

Miami i Floryda – Nieznane Południe

Któż z nas nie pamięta policjantów z Miami mknących motorówką po bajkowej zatoce? Jednak ta część USA to także historia Edisona i Forda oraz Wojny Secesyjnej. Tu również mieści się baza operacyjna NASA i letnia rezydencja J.F. Kennedego. Zatoka meksykańska kusi błękitem morza i pięknymi kurortami.

MIEJSCE DOCELOWE

USA Południe 

CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:  

Termin Wyżywienie Lotnisko Cena dla 2 osób 
03-13.11.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
16322 PLN dla 2  osób, 8161 PLN dla 1 os  


Cena zawiera:

 • transfery
  noclegi w komfortowych hotelach,
 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • śniadania w formie bufetu, 
 •  Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka polskojęzycznego przewodnika
 • interesujący program zwiedzania
Dodatkowe koszty obowiązkowe:
 • Koszty wizy USA – we własnym zakresie
 • Koszt realizacji programu, bilety wstępu, przewodnika 130 USD od osoby, płatne na miejscu
 • Ewentualne opłaty klimatyczne wg lokalnych przepisów
 
Na życzenie zapewniamy:
 • Pakiet Wycieczek opcjonalnych (dzień 5 Jazz Dinner Cruise , dzień 9 Centum Kosmiczne imienia JFK , dzień 10 – 3 godzinne zwiedzanie Miami dzień 10 – rejs milionerów) – 999 PLN od osoby
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą – 2390 PLN od osoby
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 240 PLN od osoby 
 
WAŻNE INFORMACJE
Przed wylotem do USA konieczne jest posiadanie wizy do USA. Wniosek o wizę należy złożyć w Ambasadzie
Stanów Zjednoczonych w Warszawie lub w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.
Premio Travel nie bierze odpowiedzialności w przypadku odmowy wydania Wizy do USA. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy
 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  USA południe   + termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

DZIEŃ 1  Wylot
Możliwy lot z przesiadką. Przylot do Miami. Przejazd na nocleg do hotelu.
 
DZIEŃ 2  Miami – Everglades NP – Fort Myers
Rankiem po śniadaniu czeka nas przejazd do Everglades. Park Everglades jest najbardziej dzikim, subtropikalnym miejscem w Stanach Zjednoczonych, gdzie roślinność zbliżona jest tej występującej na Karaibach, a schronienie znajduje tu ponad trzysta gatunków egzotycznych ptaków i zwierząt. Dzień nam umili przejażdżka wodolotem do Indiańskiej wioski Miccosukee. Kolejny przystanek to malownicze, położone nad Zatoką Meksykańską miasto Fort Myers. Nocleg w Fort Myers.
 
DZIEŃ 3   Fort Myers – Tallahassee
Śniadanie. Dzisiaj zwiedzamy Fort Myers – jedno z najładniejszych miast zachodniej Florydy. To w tym mieście domami sąsiadowali ze sobą Henry Ford i Tomas Edison. Następnie udamy się do Sarasoty – miejsca tętniącego życiem i przeróżnymi rozrywkami.  To tu znajduje się słynny pomnik marynarza i pielęgniarki. Sarasota to też wspaniały port i jedna z najpiękniejszych w Ameryce plaż. Nasz następny przystanek to Tallahassee – stolica Florydy. Nocleg w Tallahassee.
 
DZIEŃ 4   Tallahassee – Pensacola – Mobile
Po śniadaniu poranne zwiedzanie Tallahesse, które jest znane z fantastycznego jeziora Ella w centrum miasta oraz najstarszego zachowanego budynku banku. Następnie udamy się na wybrzeże miasta Pensacola, które kolejno przejmowane przez Francuzów i Brytyjczyków,  w końcu w 1818 roku zostało zdobyte przez armię USA.  Dziś to ważny ośrodek turystyczny, znany z przepięknych piaszczystych plaż i bajecznej turkusowej wody. Tam też będzie czas na odpoczynek. Po południu udamy się do miasta Mobile w Stanie Alabama. Dziś możemy tam obejrzeć słynny Pancernika USS Alabama. Nocleg w Mobile.
 
DZIEŃ 5  Mobile – Nowy Orlean
Dziś po śniadaniu wyjeżdżamy do Nowego Orleanu.  Lake Pontchartrain Causeway łączący przedmieścia Nowego Orleanu i Mandeville jest jednym z najdłuższych na świecie mostów. Udamy się na przechadzkę Vieux Carré- częścią miasta, w której będziemy podziwiać French Market – dzielnicę francuską, Katedrę Saint Louis i Cabildo – 18-sto wieczny hiszpański budynek. Po południu czas na odpoczynek lub Rejs Jazz Diner- (opcjonalny – dodatkowo płatny). Nocleg w Nowym Orleanie.
 
DZIEŃ 6  Nowy Orlean – Montgomery
Po śniadaniu wyjeżdżamy do Montgomery – Stolicy Alabamy.  W Montgomery znajduje się First White House of Confederacy, muzeum, które ma na celu upamiętnić okres wojny secesyjnej, a także Civil Rights Memorial. Na  północ od Montgomery znajduje się krater Wetumpka – pozostałość po meteorycie sprzed 80 milionów lat. Nocleg w Montgomery.
 
DZIEŃ 7  Montgomery – Savannah
Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku stanu Gerogia, aby zwiedzić historyczne miasto Savannah. Centrum miasta ma typowo południowy styl i urok. Na nabrzeżu można odkryć piękne brukowane uliczki Factor’s Walk i River Street, gdzie stare magazyny bawełny zostały przekształcone w sklepy, tawerny i restauracje. Nocleg w Savannah.
 
DZIEŃ 8   Savannah – St. Augustine – Orlando/Kissimmee
Dziś po śniadaniu wyruszymy na południe w kierunku Florydy. Zatrzymamy się w St. Augustine – najstarszym mieście na Florydzie. Podczas wycieczki odwiedzimy zamek Castillo de San Marcos oraz fontannę Fountain of Youth Archaeological Park.  Po południu kontynuujemy podróż do Orlando. Nocleg w Kissimmee.
 
DZIEŃ 9   Orlando/Kissimmee – Miami
Śniadanie w hotelu. Dziś rano kontynuujemy  podróż do Miami. Po drodze zatrzymamy się w Palm Beach – miejsca zamieszkania wielu celebrytów, w którym letnią rezydencję posiadał J.F.K.  Kolejny bardzo ważny przystanek to Centrum Kosmiczne imienia J.F. Kennedy’ego  na przylądku Canaveral – czyli główna baza operacyjna NASA (opcjonalne – dodatkowo płatne). Po południu przyjazd do Miami.  Nocleg w Okręgu Miami.
 
DZIEŃ 10  Miami
Śniadanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek w Miami lub 3 godzinna wycieczka po Miami z lokalnym anglojęzycznym przewodnikiem (opcjonalna – dodatkowo płatna).
rejs milionerów – 1,5 godziny (opcjonalny – dodatkowo płatny). Miami stanowi jedno z najważniejszych centrów światowych finansów, handlu międzynarodowego, kultury, mediów, rozrywki i sztuki. W 2008 roku magazyn Forbes uznał Miami najczystszym miastem Stanów Zjednoczonych. Port Miami znany jako „Rejsowa Stolica Świata”, przyjmuje każdego roku największą liczbę rejsów prywatnych oraz liniowców wycieczkowych spośród wszystkich portów świata.
 
DZIEŃ 11  Powrót
Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
*Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
Paszport  musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena