11 dni
Czas
USA
Lokalizacja

USA WSCHÓD

Od Statuy Wolności aż po Biały Dom

Stany Zjednoczone to kraj nieograniczonych możliwości, mieszających się kultur, zabytków i światowych metropolii. Zwiedzimy tu m.in. Nowy Jork, Waszyngton, Gettysburg i Boston. Kanada zachwyca przyrodą – podziwiać będziemy wodospad Niagara i Krainę Tysiąca Wysp. Zajrzymy też do Toronto, Montrealu i Ottawy.

 

MIEJSCE DOCELOWE USA
CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena: 

Termin Wyżywienie Lotnisko Cena  dla 2 osób 

cena dla 1 os lub wiecej – zapytaj

07-17.07.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
20322 PLN
29.09-09.10.2020 Śniadania Warszawa, Okęcie
19722 PLN

Cena zawiera:

 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • transfery
 • noclegi w komfortowych hotelach
 • śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka polskojęzycznego przewodnika 
 • interesujący program zwiedzania
Dodatkowe koszty obowiązkowe:
 •  Koszt realizacji programu, bilety wstępu, lokalni przewodnicy – 150 USD od osoby płatne na miejscu
 
Na życzenie zapewniamy:
 • Pakiet wycieczek opcjonalnych (dzień 2 Empire State Buliding, 3 The Breakers, 6 Maid of the Mist, 10 Statua Wolności) – 999 PLN
od osoby
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą – 2899 PLN od osoby
 • Lot helikopterem – na zapytanie
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 240 PLN od osoby
 
WAŻNE INFORMACJE
Przed wylotem do USA konieczne jest posiadanie wizy do USA. Wniosek o wizę należy złożyć w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie, lub w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Premio Travel nie bierze odpowiedzialności w przypadku
odmowy wydania Wizy do USA. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  USA Wschód   (PT)+ termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

DZIEŃ 1 Wylot
Możliwy lot z przesiadką. Przylot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 2 Nowy Jork / New Jersey
Rankiem po śniadaniu czeka nas kilkugodzinna przejażdżka od Downtown aż po Uptown, z przystankiem na zdjęcia w Battery Park ze wspaniałym widokiem na Statuę Wolności, strefę Ground Zero, Wall Street, China Town, Małą Italię, Śródmieście, Times Square. Popołudniu czas wolny na spacer po Manhattanie i zakupy w Macy’s czy na 5th Avenue lub odpoczynek w Central Parku. Opcjonalnie dla chętnych –
z punktu widokowego na 86 piętrze Empire State Building będziemy mogli podziwiać wyjątkową panoramę Nowego Jorku. Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 3 Nowy Jork – Newport – Plymouth – Boston
Zaraz po śniadaniu wybierzemy się w drogę do Bostonu – przejedziemy przez region Nowej Anglii – kolebki kultury amerykańskiej. Zatrzymamy się w Newport – przepięknym nadmorskim miasteczku, niegdyś dostępnym jedynie dla bogatych, tam też narodziła się idea Pucharu Ameryki. Dla chętnych opcjonalna wycieczka do The Breakers – imponującej rezydencji Vanderbiltów oraz Kościoła Św. Marii, gdzie ślub brali Jacqueline Lee Bouvier i ówczesny senator John Fitzgerald Kennedy. Następnie udamy się drogą przez Ocean Drive aż do Plymouth, po drodze podziwiając malownicze, ekskluzywne rezydencje. Po przyjeździe do Plymouth czeka nas wycieczka po historycznym centrum. Będzie okazja zobaczyć Mayflower II i Skałę Pielgrzyma. Dla osób chcących skosztować słynnego, wyśmienitego homara przygotowywanego na świeżo w skromnej chatce rybackiej proponujemy wycieczkę opcjonalną. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Bostonu.
 
DZIEŃ 4 Boston
Boston to nie tylko stolica stanu Massachusetts – można go uznać za stolicę Nowej Anglii i jest miastem tak pięknym, jak jego historia. Odwiedzimy Cambridge, gdzie znajdują się kampusy MIT i Harvard University. Dalej przez rzekę, przemierzając Szlak Wolności wśród XVIII i XIX wiecznych widoków, zobaczymy m.in.: Najstarszy park miejski w USA – Beacon Hill, czy też targ Quincy. Wszystkie te miejsca są kolebką amerykańskiej rewolucji. Popołudnie i wieczór można spędzić na samodzielnym odkrywaniu tego pięknego miasta. Pod koniec dnia przejazd do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 5 Boston – Niagara Falls (Wioska Amiszów w stanie Nowy Jork)
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu. Dzisiaj wybierzemy się do tajemniczej wioski Amiszów – Niagara Falls, po drodze podziwiając  malownicze tereny Nowej Anglii. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Niagara Falls.
 
DZIEŃ 6 Niagara Falls (Wioska Amiszów w stanie Nowy Jork)
Dzień rozpoczniemy śniadaniem, aby następnie wyruszyć na zwiedzanie miasta. Dla chętnych opcjonalna wycieczka statkiem Maid of the Mist. Po południu czeka nas malownicza przejażdżka przez Stan Nowy Jork z krótkimi postojami w typowych wioskach, aż do Hrabstwa Lancaster w Pensylwanii – słynny Kraj Amiszów. Kolacja w rodzinnej restauracji Amiszów. Zakwaterowanie w okolicy Lancaster.
 
DZIEŃ 7 Niagara Falls (Wioska Amiszów w stanie Nowy Jork) – Waszyngton
Dzisiaj po śniadaniu odwiedzimy Amish House & Museum, aby następnie udać się do Waszyngtonu. Późnym popołudniem zatrzymamy się w słynnym Georgetown, gdzie przewidziany jest czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Waszyngtonu.
 
DZIEŃ 8 Waszyngton
Dzisiaj czeka nas 4 godzinna wycieczka po mieście – zobaczymy Biały Dom, Wzgórze Kapitolu, a także Cmentarz Narodowy w Arlington. Następnie mamy czas wolny na samodzielne zwiedzanie słynnych smithsońskich muzeów, takich jak np. Air & Space Museum. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Waszyngtonu.
 
DZIEŃ 9 Waszyngton – Philadelphia – Nowy Jork/ New Jersey
Śniadanie. Dzisiaj zatrzymamy się w Philadelphii, aby zwiedzić najważniejsze atrakcje wokół centrum miasta. Następnie udamy się na zakupy najlepszych światowych marek do wielkiego outletu wyprzedażowego w New Jersey. Nocleg w New Jersey.
 
DZIEŃ 10 Nowy Jork
Dzisiaj po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Nowego Jorku. Przejdziemy się po parku leżącym wzdłuż starej linii kolejowej High-line oraz odwiedzimy inne, ciekawe atrakcje. Po południu czas wolny. Dla chętnych wycieczka opcjonalna: zwiedzanie Statuy Wolności i Ellis Island. Promem wybierzemy się z Battery Park do Liberty Island, a następnie do Ellis Island Immigration Museum. Wieczorem powrót do hotelu.
 
DZIEŃ 11 Powrót
Śniadanie. Transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena