4 dni
Czas
Szklarska Poręba
Lokalizacja
listopad
Data

Weekendy dla Singli (NH) :  

Weekend 

 w Szklarskiej Porębie z wycieczką do PRAGI 

 

 

Terminy:

I. 14.02 – 17.02.2020

II. 06.03 – 09.03.2020

III. 17.04 – 20.04. 2020 

IV. 01.05 – 04.05.2020

V. 22.05 –  25.05.2020

jeśli interesuje Cię inny termin napisz do nas 

Singli lubiących aktywny wypoczynek zapraszamy na weekend w górach  – naładuj „akumulatory”, poznaj grupę świetnych nowych znajomych, skorzystaj z atrakcji, jakie czekają na Ciebie w turystycznej miejscowości, w której ciągle coś się dzieje i nie ma miejsca na nudę.

Podczas wczasów odwiedzimy najpiękniejsze miejsce u naszych południowych sąsiadów:
W Czechach zwiedzimy PRAGĘ:

Praga (Praha), jedno z najpiękniejszych miast Europy i świata, corocznie odwiedzane przez miliony turystów, dziś otwiera się przed Państwem. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia Pragi w dowolnej porze roku, bo przez okrąglutkie 365 dni w roku Praga jest po prostu piękna.

Nazwa miasta wywodzi się od czeskiego słowa práh, które oznacza próg domu i jest związana z legendą o Libuszy. Ten próg jest symbolem gościnności i otwartości na turystów zagranicznych tego wspaniałego i jakże pięknego miasta.

Praga zwana też jest „Złotą Pragą”, „miastem stu wież”, „złotym okrętem na Wełtawie”, „Matką Miast” lub „Sercem Europy”, a jej bogata historia ukazuje się każdemu turyście w postaci romańskich, gotyckich, renesansowych, barokowych i klasycystycznych budowli. Miasto, swoim urokiem i klimatem czaruje zarówno turystów jak i jego rdzennych mieszkańców

Tajemnice Sudeckiego Uranu Kowary – Miedzianka Kowary w latach pięćdziesiątych były miastem zamkniętym. Aby do nich wjechać trzeba było posiadać przepustkę. To przez Uran i jego wydobycie. Tajemnicę jego wydobycia, w czasach PRL strzeżono najpilniej. Odkryjemy ją dzięki pełnej konspiracji. Po otrzymaniu przepustki wejdziemy do pierwszej w Polsce, powojennej kopalni uranu „Podgórze” w Kowarach, oczywiście pod lupą bezpieki. Dowiecie się jak wydobywano uran i jak pracowali górnicy. W kopalni wejdziemy tam, gdzie nie wchodzi zwykły zjadacz chleba. To wyróżni was spośród wszystkich zwiedzających. Z Kowar pojedziemy do Miedzianki nazywanej nie bez przyczyny miastem widmo. Tętniące życiem miasteczko zaczęło się zmieniać wraz z pojawieniem Rosjan, którzy za wszelką cenę zapragnęli polskiego uranu. We wszystkim pomogą nam mapy, fotografie i zakonspirowany Urzędnik Bezpieczeństwa Publicznego. Miedziankę też robimy nocą z czołówkami. Ponadto odwiedzimy jeszcze kilka innych miejsc, do których klucze posiadamy tylko my. Na koniec wycieczki zapraszamy do Browaru Miedzianka, w którym zdegustujecie rzemieślniczego piwa i spróbujecie wyśmienitej kuchni (spotkanie integracyjne).

Szklarska Poręba nie bez przyczyny nazywana jest mineralogiczną stolicą Polski. Zapraszamy zatem na wędrówkę śladami dawnych poszukiwaczy skarbów. Nasz wtajemniczony przewodnik zaprowadzi Was do największego wodospadu w Polskich Karkonoszach – Wodospad Kamieńczyk, gdzie znajdziecie się na planie filmowym, gdzie kręcono sceny do baśni Opowieści z Narnii – Książę Kaspian. Jest to również miejsce, gdzie przed wiekami poszukiwano cennych ametystów i złota. Dalej szlak nas poprowadzi w kierunku Leśnej Huty, w której odkryjecie tajemnicę produkcji szkła. Pod czujnym okiem mistrza szklarskiego ktoś z Was będzie mógł samodzielni wykonać z płynnej masy szklanej wybrany wyrób. Po tym pokazie udamy się do Wodospadu Szklarki – miejsca, w którym można do dziś znaleźć kwarc dymny, kryształ górski i złoto. Przy wodospadzie położone jest schronisko, w którym można napić się smacznej kawy, gorącej czekolady, aromatycznej herbaty, lub lokalnego piwa. Pod czas postoju nasz przewodnik zaprezentuje kolekcję minerałów pochodzących z Sudetów i każdy namacalnie będzie mógł odkryć ich magię i tajemnicę, bo każdy kryje w sobie inną opowieść. Kolejnym punktem będzie Chybotek – wielotonowy głaz, który może rozkołysać jedna osoba. To jedno z bardziej tajemniczych miejsc w Górach Izerskich. Przy dobrej pogodzie ze Złotego Widoku będziemy podziwiać panoramę Karkonoszy, a stamtąd udamy się do Muzeum Ziemi Juna – strażnicy walońskiej i dawnej karczmy głodu, gdzie odkryjecie sekrety pozyskania skarbów ziemi, a także zobaczycie niezwykłą kolekcję minerałów ze świata. Na miejscu jest także sklep pamiątkowy z biżuterią z minerałów i innymi wyrobami rękodzielniczymi. Stamtąd przejdziemy przez Czerwoną jamę, dawną sztolnie pegmatytu i powędrujemy malowniczym szlakiem wzdłuż rzeki kamiennej do centrum Szklarskiej Poręby.
Zapraszamy do nas 🙂 

MIEJSCE DOCELOWE Szklarska Poręba
CZAS TRWANIA Weekend rozpoczynamy o godz. 17:00 – obiadokolacją, a kończymy śniadaniem – wykwaterowanie do godz. 11:00
W CENIE
wyżywienie 2 razy dziennie piesza wędrówka  z przewodnikiem
wycieczka do PRAGI

wycieczka do kopalni uranu, nocne zwiedzanie

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dojazd do Szklarskiej Poręby we własnym zakresie
bilety wstępu (ok 500 kc), opłata klimatyczna


Cena:    750 
 zł – miejsce w pokoju  1 lub 2 os,

dla zgłoszeń 2 lub więcej osób na raz  rabat 

jeśli pasuje inny termin,  –  napisz do nas 

Cena obejmuje:

  • 3  noclegi w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym
  • 3  śniadania
  • 3  obiadokolacje
  • wycieczka autokarowa z przewodnikiem – do PRAGI
  • wycieczka do kopalni uranu, nocne zwiedzanie, 
  • zwiedzanie browaru. degustacja piwa, danie z menu 
  • przewodnik górski
  • ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów: ok. 35 kc + ewentualny obiad ok. 250 kc
  • dojazdu

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie: Weekend  – Szklarska P , SM   + termin , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program wczasów:

Dzień 1:

14.00 – zakwaterowanie
17.00 – obiadokolacja
wyjazd na wycieczkę do Kowar na nocne zwiedzanie kopalni uranu oraz do browaru spotkanie integracyjne w restauracji w browarze

nocleg

Dzień 2:

śniadanie i obiadokolacja (prowiant na drogę) : 
wyjazd na wycieczkę do PRAGI 
nocleg

Dzień 3:

9.00 – śniadanie
10.00 – piesza wędrówka górska z przewodnikiem wg opisu
17.00 obiadokolacja
nocleg

Dzień 4 

9.00 śniadanie
10.00 czas wolny
11.00 zakończenie weekendu, wykwaterowanie

Zakwaterowanie będzie podawane zapisanym uczestnikom. 

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena