5 dni
Czas
Hiszpania
Lokalizacja
kwiecień
Data

Wino, architektura i sztuka w Kraju Basków

Bilbao – San Sebastian – Rioja Alavesa

Termin: 28 kwietnia – 2 maja 2020

Najważniejsze atrakcje

 

Odwiedź najsłynniejsze galerie sztuki współczesnej z odpowiednim komentarzem profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych

 

Skosztuj niezwykle cenionych baskijskich win oraz wyjątkowej gastronomii regionu, które przybliży dziennikarka winiarska i sommelierka

 

Zachwyć się znanymi na całym świecie arcydziełami architektury współczesnej opatrzonymi fachowym komentarzem

 

Poznaj położone na uboczu turystycznych szlaków nowoczesne realizacje artystyczne

 

Posmakuj najwyższej klasy gastronomii w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelina

MIEJSCE DOCELOWE Hiszpania
CZAS TRWANIA  Termin: 25 kwietnia – 2 maja 2020
W CENIE
noclegi program
wyżywienie

 

pilot, degustacje
POZA ZESTAWEM
bilety wstępu
napoje

 

 Cena za wycieczkę: 2750 PLN + 1150 EUR + przelot od 1300 PLN

Gwarantujemy

    • Przelot na trasie Katowice – Santander liniami lotniczymi Wizzair (bilet obejmuje przeloty w dwie strony, bagaż rejestrowy 20 kg, 2 sztuki bagażu podręcznego, pierwszeństwo wejścia na pokład),przejazdy na miejscu;
    • Zakwaterowanie: 4 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 4* (pokoje jednoosobowe za dopłatą 250 EUR), wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu);
    • wino do obiadów/kolacji w ilości ok. ½ butelki na osobę, wizyty i degustacje zgodnie z programem;
    • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwiedzanie Muzeum Guggenheima, zwiedzanie Azkuna Zentroa Alhóndiga, przejazd nad morze, by zobaczyć słynną rzeźbę Eduardo Chillidy El peine del viento, kolację pożegnalną w restauracji Porrue z winami z Bodegas Ramón Bilbao;
    • opiekę pilota-specjalisty winiarskiego, opiekę pilota-historyka sztuki podczas całej wycieczki, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż.

    Dodatkowo płatne:

    • posiłki, napoje oraz świadczenia niewymienione w ofercie;
    • pokój jednoosobowy – 250 EUR;
    • ewentualne dodatkowe bilety wstępu do obiektów innych niż zaplanowane na trasie wycieczki;
    • zwyczajowe napiwki ok. 30 EUR/os.

Informacje i rezerwacje:
tel.  692 663 076

biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Wino, architektura i sztuka w Kraju Basków (WS)  + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

Plan wycieczki 

1
dzień

Bilbao

Po porannym przelocie z Warszawy zakwaterujemy się w czterogwiazdkowym hotelu położonym we współczesnym centrum Bilbao, nieopodal słynnego muzeum Guggenheima oraz krzywego mostu zaprojektowanego przez Santiago Calatravę. Po południu wybierzemy się na pierwszy wspólny spacer po współczesnej, artystycznej dzielnicy miasta. Zmierzając na powitalną kolację połączoną z degustacją białych win z lokalnych apelacji wstąpimy do jednego z barów, gdzie skosztujemy najsłynniejsze przekąski w Hiszpanii czyli baskijskie pinchos, którym naturalnie towarzyszyć będzie kieliszek tylko tu znanego białego wina txakolina. Nocleg w Bilbao.

2
dzień

Guggenheim i wino txakolina

Całe przedpołudnie przeznaczymy na najważniejszą artystyczną atrakcję regionu czyli zaprojektowane przez Franka Gehry’ego Muzeum Fundacji Guggenheimów. Położona nad rzeką nowoczesna dzielnica jest swoistą galerią sztuki na świeżym powietrzu. Już sam obity tytanową blachą budynek muzeum przypomina gigantyczną rzeźbę, którą otaczają inne artystyczne instalacje.
Po południu przejedziemy do winiarni Gorka Izagirre, w której powstają słynne biskajskie białe wina – txakolina. Przy winiarni urządzona jest restauracja szczycąca się gwiazdką Michelina. Tu zjemy dziewięciodaniowy obiad przygotowany w nowoczesnym stylu gourmet, lecz nawiązujący do najstarszych kulinarnych tradycji regionu.
Po południu kontynuowali będziemy zwiedzanie Bilbao. Poczynając od średniowiecznej dzielnicy gotyckiej, przez secesyjne i modernistyczne kwartały, aż do współczesnej strefy, której największą dumą jest Azkuna Zentroa – zaprojektowane przez Philippe’a Starck’a Centrum Społeczeństwa i Kultury Współczesnej.
Wieczorem chętni będą mogli wybrać się do słynnej sali koncertowej Euskalduna, która zachwyca melomanów z całego świata nie tylko doskonałą akustyką, ale przede wszystkim piękną architekturą i wystrojem. Nocleg w Bilbao.

 

3
dzień

Architektura i wina regionu Rioja

Kolejnego dnia wybierzemy się na wyprawę do położonego za Górami Kantabryjskimi regionu Rioja Alavesa, czyli baskijskiej części apelacji słynącej z czerwonych win. Nasi sommelierzy tym razem wybrali winiarnie, które mogą poszczycić się nie tylko doskonałymi winami, ale także wyjątkową architekturą. Wyprawę rozpoczniemy się od wizyty, degustacji i lunchu w wielopoziomowej Bodegas Baigorri. Następnie przejedziemy przez najważniejszą część regionu, gdzie zobaczymy między innymi słynną Bodegas Ysios zaprojektowaną przez Santiago Calatravę. Po południu odwiedzimy znaną z futurystycznej architektury winiarnię Marqués de Riscal, której projekt wyszedł spod tej samej ręki co muzeum Guggenheima.
Wieczorem w Bilbao będzie czas wolny na indywidualne spacery średniowiecznymi zaułkami historycznej części miasta. Nocleg w Bilbao.

 

4
dzień

San Sebastian i Zatoka Biskajska

Droga do San Sebastian ciągnie się wzdłuż skalistego wybrzeża Zatoki Biskajskiej. Pełna zapierających dech w piersiach widoków trasa zachęci nas do zatrzymania się choć na chwilę w jednej z położonych nad samym morzem winnic. Degustacji z widokiem na zatokę towarzyszyć będą przekąski z ryb i owoców morza, z których słynie cały region. Jadąc dalej wzdłuż morza kolejny przystanek zrobimy sobie w położonym z dala od turystycznych szlaków parku rzeźb i instalacji autorstwa Eduardo Chillidy, z których najsłynniejsze są tak zwane grzebienie wiatru.
Resztę dnia spędzimy w słynnym kurorcie San Sebastian, gdzie można pospacerować po nadmorskiej promenadzie i zobaczyć pałac festiwalowy. My kroki skierujemy w stronę nowoczesnego kościoła Iesu oraz kolejnej niezwykle eleganckiej w swojej architekturze budowli, jaką jest Kursaal Auditorium.
Wieczorem, po powrocie do Bilbao udamy się na kolację pożegnalną, której towarzyszyć będą hiszpańskie wina z Galicji oraz apelacji Rioja i Ribera del Duero. Nocleg w Bilbao.

 

5
dzień

Santander i Centro Botín

Ostatniego dnia rano udamy się w podróż do Santander, gdzie znajduje się lotnisko. Zanim jednak wsiądziemy na pokład samolotu czeka nas spotkanie z jeszcze jedną wyjątkową budowlą. Zobaczymy mianowicie Centro Botín – położoną nad samym morzem futurystyczną bryłę centrum kongresowego zaprojektowanego przez pochodzącego z Włoch architekta Renzo Piano. W okolicach Centro Botín znajdziemy chwilę czasu na lunch we własnym zakresie, a następnie wrócimy do Polski.

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.