7 dni
Czas
Włochy
Lokalizacja

WŁOCHY

U stóp Etny

Sycylia to wyspa, której należy poświęcić szczególną uwagę. Jest nie tylko przepiękna pod względem krajobrazowym, ale przede wszystkim pełna historii i starożytnej architektury. Kusi zapachem pomarańczy i wyśmienitą kuchnią.

MIEJSCE DOCELOWE

Włochy

CZAS TRWANIA wg oferty
W CENIE
wyżywienie wg wybranej oferty program
noclegi

przelot

ubezpieczenie NNW
POZA ZESTAWEM
dodatkowe wycieczki
 


Cena:

Termin Wyżywienie Lotnisko Cena dla 2 osób 

Cena dla 1 os lub więcej – zapytaj 

2 posiłki Warszawa, Okęcie

 

Cena zawiera:

 • transfery
 • noclegi w komfortowych hotelach,
 • przeloty renomowanymi liniami lotniczymi (do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu osobistego na os)
 • śniadania w formie bufetu, pakiet obiadokolacji (w ofertach 2 posiłki) , Ubezpieczenia NNW, KL i bagaż, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opieka polskojęzycznego przewodnika
 • interesujący program zwiedzania
Dodatkowe koszty obowiązkowe:
 • Koszt realizacji programu, bilety wstępu, przewodnika 120 EUR od osoby płatne na miejscu
 • Ewentualne opłaty klimatyczne według lokalnych przepisów płatne na miejscu w hotelu.
 
Na życzenie zapewniamy:
 • Pakiet obiadokolacji – 399 PLN od osoby
 • Pakiet wycieczek opcjonalnych (dzień 3 Syrakuzy i Noto, dzień 5 Palermo, dzień 6 Segesta i Erice) – 599 PLN od osoby
 • Pokój jednoosobowy za dopłatą – 699 PLN od osoby
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 120 PLN od osoby
Minimalna wielkość grupy 20 osób.

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel. 692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:   Włochy u stóp Etny + termin. lotnisko , w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia do polisy, rodzaj pokoju oraz telefon

 

Program 

DZIEŃ 1 Wylot
Przylot do Katanii. Prosto z lotniska udamy się na zwiedzanie największego miasta północnej Sycylii. Przejdziemy się bajecznymi, wąskimi uliczkami, wprost na barokowe place, aby podziwiać pozostałości z czasów Imperium Rzymskiego. Następnie w drodze na targ rybny zobaczymy symbol Katanii – Fontannę Słonia. Po całym dniu eksplorowania tego wspaniałego miasta będzie okazja sprobowania mrożonych deserów – Garnita Ice, by następnie udać się na spoczynek do hotelu.
 
DZIEŃ 2 Etna – Taormina
Dziś po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Etny – wulkanu i jednocześnie najwyższego szczytu Włoch. Będzie okazja na spacer po kraterze Silvestrii. Popołudnie spędzimy w urokliwej i pełnej zabytków Taorminie, gdzie nad miastem góruje doskonale zachowany rzymsko – grecki teatr, a główną ulicą Corso Umberto przejdziemy wprost pod bramy katedry San Nicola. Przejazd na nocleg do hotelu.
 
DZIEŃ 3 Czas wolny lub wycieczka opcjonalna do Syrakuz i Noto (cały dzień)
Tego dnia zwiedzimy antyczne Syrakuzy, w których każdy kamień na ulicy i każda budowla ma swoją historię. Spacer po wyspie „Ortega” doprowadzi nas do katedry zbudowanej na gruzach starożytnej świątyni bogini Ateny. Po południu odwiedzimy Noto, którego bogate, barokowe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa architektury UNESCO. Po zwiedzaniu udamy się na nocleg do hotelu
 
DZIEŃ 4 Agrigento – Cefalu
Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i udamy się do doliny Agrigento, w której znajdują się największe stanowiska archeologiczne na świecie. Będziemy mieli okazję zobaczyć doskonale zachowane greckie świątynie i poczuć na sobie oddech starożytności. W godzinach popołudniowych pojedziemy się w kierunku Cefalu – znanej wioski rybackiej, która co roku przemienia się w czarujący letni kurort. Nocleg w okolicach Cefalu.
 
DZIEŃ 5 Palermo – dzień wolny lub wycieczka opcjonalna
Znane z opowieści o mafii sycylijskiej Palermo, w rzeczywistości jest pięknym, tętniącym życiem miastem. Nie da się oprzeć urokowi placu Quattrocanti, fontanny pretorianów czy też katedry. Pełne ludzi ulice krzyżują się pomiędzy placami, budynkami i parkami miejskimi. Spacerując po mieście trzeba koniecznie zrobić przystanek na skosztowanie Sfincione Pizza oraz Arancino. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 6 Czas wolny lub wycieczka do Segesta i Erice (pół dnia)
Dzień rozpoczniemy śniadaniem, po którym wyjedziemy w stronę Segesty, aby na jednym ze szczytów gór mieć okazję podziwiać przepiękną dorycką świątynię oraz amfiteatr. Następnie udamy się na zachód, do średniowiecznego miasta Erice, które oferuje nie tylko fantastyczne widoki, ale również przepyszne migdałowe ciasteczka, będące dumą tego regionu. Przejazd do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 7 Savoca – Katania
Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku wschodniego wybrzeża, po drodze robiąc przystanek w miejscowości Savoca, w której kręcono jeden z odcinków „Ojca Chrzestnego”, niemniej jednak tego dnia, najważniejszym wydarzeniem będzie wizyta w mistycznych katakumbach Kapucynów. W drodze do Katanii, nacieszymy oczy pięknymi widokami rozpościerającymi się wzdłuż północnego wybrzeża Wysp Eolskich. Pod wieczór przejazd do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ 8 Powrót
Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Opinie wycieczek

Nie ma recenzji tego produktu.

Podziel się opinią

Ocena