14 dni
Czas
Wyspy Karaibskie
Lokalizacja
listopad/grudzień
Data

                                                                         Rejsy dla Singli

           Wyspy Karaibskie – rejs żeglarski w tropikach 

Piękna, niezmącona przyroda, życzliwi ludzie oraz niespotykana nigdzie indziej na globie wyluzowana, nieśpieszna atmosfera kolorowych miasteczek portowych – to główne atuty rejsów w tej odległej części świata.

 

Termin: 30 Lis 2019 – 14 Gru 2019

Lokalizacja: Morze Karaibskie, Ameryka Środkowa

Cena: od 3699 zł

 

 Rejs na  Morzu Karaibskim

 • Raj na Ziemi – mnóstwo słońca, błękit wody, leniwe dnie oraz noce w rytmie reggae 
 • Miasteczka o niespotykanym uroku (lista UNESCO) w kolorowym stylu kolonialnym
 • Palmy kokosy, ananasy oraz świeżo przygotowywane przez lokalesów homary i owoce morza
 • Nurkowanie z żółwiami, zwiedzanie autentycznych destylarni rumu – żeglarskie „must-see”
 • Ostatni bastion spokoju i barwnego życia toczącego się w rytmie wschodów i zachodów
 • Romantyczne zatoki i kotwicowiska, a tam: zachody słońca niespotykane nigdzie indziej na globie
 • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów Wielkiego Świata i wejścia w harmonię z samym sobą

 3 -4 katamarany !
Grupa wiekowa 30-65

(patrz dokładnie)

 Informacje praktyczne

 

Wyspy Karaibskie to jedne z najbardziej popularnych miejsc żeglarskich na świecie oraz oaza do czarterów jachtów. Istnieje ponad 7000 wysp, między którymi można pływać. Dla tych, którzy szukają szerokiego wachlarza zajęć na świeżym powietrzu, Karaiby oferują mnóstwo żeglarskich przygód: nurkowanie i wycieczki z akwalungiem, połowy i wiele więcej.

Jedno z najlepszych miejsc do żeglowania. Powodem tego są stałe pasatowe wiatry wiejące codziennie z jednakową siłą, słońce, wysokie temperatury, które nie uprzykrzają życia z powodu stałego podmuchu oraz ciepła woda – zawsze idealna do kąpieli.
Ludzie są tam uśmiechnięci i życzliwi – zapewne za sprawą cudownego klimatu.

Atrakcje:
Każda karaibska wyspa to inny świat. Nieprzypadkowo kręcono tu najwięcej scen znanych nam z „Piratów z Karaibów”. Oto, jakie atrakcje czekają nas na karaibskim rejsie:

 • Nurkowanie – pływanie z żółwiami, gody Humbaków
 • Szmaragdowa, przezroczysta i ciepła woda, pełna ryb i żółwi sprawia, że nie chce się z niej wychodzić. Każdy na jachcie otrzymuje komplet do nurkowania (ABC = maska, rurka, płetwy). To również idealne miejsce do nurkowania profesjonalnego z butlą (dla chętnych organizujemy podwodne wycieczki z miejscowym przewodnikiem).
 • Przyroda
 • Karaiby to również wyspy pełne przepięknej, tropikalnej zieleni, z bujnymi lasami, czynnymi wulkanami, wodospadami i ciekawymi miastami. Podczas rejsu nie zabraknie czasu na zwiedzanie wysp, na wyprawy w głąb dżungli czy długie nocne imprezy przy rytmicznej kreolskiej muzyce (reggae, calypso) – granej na żywo.

  

Kuchnia: wspaniała – owoce morza i świeże ryby to właśnie to, co czeka na nas każdego dnia. Ceny w restauracjach są podobne do naszych, można korzystać z ekskluzywnych lokali lub miejscowych barów.

Karaibska kuchnia jest połączeniem kuchni afrykańskiej, kreolskiej, portugalskiej, hiszpańskiej / latynoamerykańskiej, indonezyjskiej, azjatyckiej, arabskiej, chińskiej i żydowskiej. Te tradycje przywieziono z różnych krajów, gdy osadnicy przybywali na Karaiby. Ponadto ludność stworzyła style, które są unikalne dla regionu.

Składnikami, które są powszechne na większości wysp, są ryż, plantany, fasola, sałatka, kolendra, papryka, ciecierzyca, pomidory, słodkie ziemniaki, kokos i inne mięso, które jest dostępne lokalnie: wołowina, drób, wieprzowina lub ryby. Cechą charakterystyczną dla tego regionu są zielone zioła i marynata na bazie olejów, która nadaje profil smakowy charakterystyczny dla Karaibów. Składniki mogą składać się z czosnku, cebuli, pieprzu z masłem ze szkockiej kapusty, selera, zielonej cebuli i ziół takich jak cilantro, majeranek, rozmaryn, estragon i tymianek. To zielone przyprawy są używane do różnych potraw, takich jak curry, gulasz i mięso pieczone.

Różnorodność dań deserowych w okolicy również odzwierciedla mieszane pochodzenie przepisów kulinarnych. W niektórych regionach może być serwowane Czarne Ciasto, pochodna angielskiego puddingu świątecznego, zwłaszcza w wyjątkowych okolicznościach.

Miasta: atmosfera niespotykana nigdzie indziej na świecie.  Są na Karaibach miejsca, które wywołują ten sam unikalny nastrój, mają urok i ducha Europy. Pomimo, że nie pomylisz Martyniki z Lazurowym Wybrzeżem lub Santo Domingo z urokami Sewilli, oferują one doznania – kuchnię, atmosferę i akcent – które sprawiają, że podróż tutaj daje wrażenia, jakich byśmy nie mieli na Starym Kontynencie. Plus – plaże są o wiele lepsze!

Wizy: Na Martynice wjazd bezwizowy jest to wciąż Unia Europejska. Polaków obowiązują wizy pobyto­we na terenie St. Vincent i Grenadyny oraz St. Lucia. Turyści mają możliwość uzyskania wizy w porcie, do którego się wpływa (koszt kilkunastu USD). Pilot zorganizuje wizy, więc kolejki w urzędach nie zabierają czasu naszym gościom.  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.

 

Katamaran dla ceniących wygodę!

Znajdź się w ekskluzywnym, pływającym salonie, czyli na jachcie o powierzchni penthouse’a – wszystko to w standardzie tego wyjazdu.
Poczuj się wyjątkowo i odetchnij pełną piersią!

Samolot i bilety lotnicze

Pomagamy w wyborze oraz zakupie dogodnego połączenia we współpracy z naszymi partnerami. Przy zakupie za naszym pośrednictwem: obecność i opieka pracownika biura od spotkania na lotnisku do powrotu do kraju, pomoc przy przesiadkach, transfer busem z lotniska i na lotnisko na Martynice.

Ceny biletów lotniczych z Warszawy na Martynikę (z przesiadką) – cena od 500 EUR. Im szybsza decyzja o zakupie tym niższa cena.

 

 

MIEJSCE DOCELOWE Wyspy Karaibskie
CZAS TRWANIA  30 listopada do 14 grudnia 2019 r. 
W CENIE
miejsce na katamaranie kolacja kapitańska
podatki, opłaty administracyjne

przejazdy, program

ubezpieczenie NNW, KL
POZA ZESTAWEM
przelot, bilety wstępu, 
wyżywienie

Cena :    

4 999 zł / os  – standardowa koja z łazienką
3 699 zł / os  – koje skipperskie 

 Świadczenia w cenie

 • wynajem katamaranu przystosowanego do żeglugi 10 os.
 • zakwaterowanie na katamaranie w podwójnej koi z prywatną łazienką/ WC (bez koedukacji)
 • ponton wraz z silnikiem zaburtowym
 • transfer z lotniska do mariny zaokrętowania oraz opiekę pilota podczas podróży (przy zakupie lotów u nas)
 • opiekę doświadczonego Kapitana Jachtu, Polaka
 • opiekę pilota na miejscu – animację czasu wolnego, zapoznanie
 • program „lądowy”, czyli wieczorne zwiedzanie ciekawych miejsc – beach party, mikołajki i inne atrakcje
 • Kolacja komandorska – kapitanowie i animator przygotują kolację na jachcie na bazie lokalnych frykasów
 • snorkeling kit – płetwy, okulary do nurkowania
 • starter pack (pozwolenia na rejs, wszelkie wymagane dokumenty)
 • dostęp do wszelkich wygód jachtu: prysznice, wc, w pełni wyposażona kuchnia etc
 • gift-pack od nas i sponsorów: booklet rejsowy, vouchery, stylowe okulary, gadżety firmowe
 • dmuchany „przyjaciel” do zabaw w wodzie, typu flaming/jednorożec
 • możliwość złowienia barakudy/tuńczyka
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

 

Uwagi

W cenie nie uwzględniono:

 • koszt przelotu lotniczego na miejsce i powrót (obecna cena ok. 500 EUR)
 • kaucji bezzwrotnej (ubezpieczenie kaucji – 50 EUR/ os)
 • sprzątanie końcowe po rejsie (ok. 40 EUR/os.)
 • zrzutka na paliwo, jedzenie, ew. porty i opłaty celne (ok. 20 EUR/os./dzień)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC kupione przez nas lub we własnym zakresie
 • koszt fakultatywnej wycieczki lądowej na St. Lucia: kilkugodzinna wyprawa busem: Diamond Botanical Garden z niezwykłymi okazami flory , wejście na krater czynnego wulkanu Qualibou, SPA z odmładzającym czarnym i białym błotem, punkt widokowy – możliwość zrobienia najlepszych zdjęć Pitonów, odwiedziny w kompleksie ciepłych wodospadów (ok. 60 USD)
 • koszt nurkowania z lokalną firmą nurkową (należy mieć ważne uprawnienia)
 • gwarancja miejsca w koi rufowej (większa) – 300 PLN / os

 

Informacje i rezerwacje:

BT Nowe Horyzonty

tel.  692 663 076
biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:  Wyspy Karaibskie  dla Singli  (OF) + termin , w TRESCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania  oraz telefon

 

 

Orientacyjny plan rejsu

Plan trasy, który tutaj proponujemy, pozwala odkryć Mniejsze Antyle, znane także jako Małe Antyle, wyspy położone na południowy wschód od Wielkich Antyli. Ta seria małych wysp jest znana z najlepszych miejsc do żeglowania i kotwiczenia naszego jachtu. Tutaj doświadczysz prawdziwie karaibskiego życia, które pojawia się tak często w naszych snach. Przestań marzyć i przeżyj to doskonałe doświadczenie na Morzu Karaibskim razem z nami!

Trasa 

Początek i zakończenie na Martynice, w trakcje rejsu zostaną odwiedzone wyspy:  Saint Lucia, Saint Vincent, Bequia, Mustique, Tobago Cays, Petit Saint Vincent, Union Island, Mayreau.

Katamaran

Specyfika katamaranu

Na katamaranie płynie do 10-ciu Uczestników rejsu i Kapitan Jachtu (skipper).
Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych + dwie koje pojedyncze na dziobie. W mesie jest zakwaterowany tylko Kapitan Jachtu.
Charakterystyka rejsu morskiego zakłada, że załoga będzie pełnić wachty, przygotowywać posiłki, utrzymywać porządek itd.

Podczas rejsu zaplanowane są noclegi zarówno w marinach (portach jachtowych), jak też na kotwicowiskach lub przy bojach (w tym przypadku korzystamy z sanitariatów na jachcie). Decyzję o takim zaplanowaniu trasy podjęliśmy mając na uwadze zapewnienie Państwu możliwości obcowania z niezwykłą przyrodą regionu, co nie zawsze jest możliwe podczas noclegu w luksusowej, ale jednak wybetonowanej marinie.

Do obowiązków Uczestników należy okazywanie pomocy Kapitanowi Jachtu w manewrach portowych oraz podczas cumowania przy boi lub na kotwicy, jak również przygotowywanie posiłków i utrzymywanie porządku na jachcie.

Od uczestników rejsu nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, prowadzeniem jachtu zajmuje się wykwalifikowany skipper (Kapitan Jachtu).

Co warto zabrać na rejs:
– ważny paszport (obowiązkowo),
– buty do wody (czasem można spotkac jeżowca),
– ubranie dostosowane do słonecznej pogody,
– lekki polar  czy sweter,
– kostium kąpielowy/slipki,
– nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne,
– krem z filtrem,
– aparat fotograficzny, kamerę etc.

Wyposażenie na katamaranie

Kuchnia na katamaranie jest w pełni wyposażona: sztućce, zastawa kuchenna (garnki, czajnik, kawiarka, patelnie), lodówka, kuchenka gazowa, piekarnik i zlewozmywak.
Pościel i ręczniki są także na wyposażeniu katamaranu.

Korzystanie z toalet: na katamaranie znajdują się prywatne (do każdej koi) toalety z prysznicami, z których korzysta się podczas żeglugi. Do dyspozycji są dobrze wyposażone toalety i prysznice w portach jachtowych (marinach).
Na rufie jachtu znajduje się prysznic (z ciepłą wodą), który jest bardzo przydatny po kąpieli w słonym morzu (np. podczas postoju w zatokach).

Prąd (ładowanie telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych): na jachcie zamontowane są gniazdka na prąd zmienny 230 V. Korzystanie z nich możliwe jest tylko podczas postoju w portach. W pozostałym okresie ładowania na zasadzie gniazdka 12V  (samochodowego).