7 dni
Czas
Izrael
Lokalizacja
listopad
Data

 

Ziemia Święta #2  2019

Terminy: 

04.11. – 10.11.2019

 

MIEJSCE DOCELOWE Izrael
CZAS TRWANIA  04.11. – 10.11.2019
W CENIE
noclegi program
wyżywienie

 

pilot, 
POZA ZESTAWEM
bilety wstępu
napoje

 

 Cena za wycieczkę:     3900 zł

ŚWIADCZENIA

bilety lotnicze
• śniadania i obiadokolacje
• pokoje 2 – 3 osobowe z węzłem sanitarnym
• przejazd klimatyzowanym autokarem
• opieka licencjonowanego przewodnika na całej trasie pielgrzymki
• codzienna msza św.
• opieka duchowa kapłana na całej trasie
• ubezpieczenie KL i NNW, bagażu

CENA NIE ZAWIERA

 biletów wstępu, napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych (50 USD)
• dopłaty do pokoju 1-osobowego (150 USD)
• napojów do obiadokolacji

WAŻNE INFORMACJE

• cena wyjazdu zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
• organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od miejscowych uwarunkowań: świąt żydowskich, pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
• koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną
• paszport musi mieć datę ważności 6 miesięcy od dnia powrotu z Izraela

Informacje i rezerwacje:
tel.  692 663 076

biuro@nowe-horyzonty.com.pl

w TEMACIE poczty napisz:

zgłoszenie:   Ziemia Święta  #2 (P)  + termin, w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, rodzaj pokoju, adres zamieszkania, datę urodzenia  oraz telefon

 

 

PROGRAM

Dzień 1
Jaffa – Emmaus – Pustynia Negev – Hebron – Betlejem. Zbiórka na lotnisku we Wroclawiu o godz. 03:35. Wylot o godz. 05:35. Przylot do Tel Aviv – godz. 10:25. Przejazd do Jaffa – zwiedzanie: Stare Miasto, Tel Yaffo, dom Szymona Garbarza, gdzie mieszkał apostoł Piotr, kościół św. Piotra. Przejazd do Emmaus – Nikopolis, miejsca, gdzie Jezus po Zmartwychwstaniu dał się poznać uczniom po łamaniu chleba. Przejazd przez Pustynię Negev. Hebron**. Mambre**. Przyjazd do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2
Massada – En Gedi – Qumran – Morze Martwe – Nawi Musa. Wyjazd z Betlejem rano. Wjazd kolejka linowa na Massade* i zwiedzanie pałacu Heroda, fortecy powstańców Bar Kochby i innych miejsc. En Gedi – urokliwa oaza na Pustyni Judzkiej, miejsce spotkania Dawida i Saula. Następnie Qumran – ruiny osiedla esseńczyków, miejsce jednego z najdonioślejszych odkryć archeologicznych XX w. Kąpiel w Morzu Martwym. Nawi Musa – meczet upamiętniający postać Mojżesza. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.
Dzień 3
Przejazd do Nazaretu: Góra Karmel – Akko – Megiddo. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej. Następnie na Górę Karmel: Muhraka – miejsce ofiary Eliasza. Przejazd do Akko – zwiedzanie Starego Miasta*: mury miasta i pozostałości portu Krzyżowców, karawanseraje, meczet Dżazzara i inne. Podróż do Megiddo*, zwiedzanie miasta z okresu kananejskiego i królów Izraela. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Nazarecie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4
Galilea: Seforis – Jezioro Genezaret. Przejazd do Seforis – zwiedzanie pozostałości miasta z okresu Jezusa i tanaitów, z zachowanymi mozaikami z tego okresu. Nawiedzenie sanktuariów nad Jeziorem Genezaret w okolicach Tabghi i Kafarnaum. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Nazarecie.
Dzień 5
Nazaret – Bet Szean – Samaria. Nazaret: nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania i Domu sw. Rodziny. Przejazd do Bet Szean i zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych miast z okresu rzymskiego na Bliskim Wschodzie (miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Przejazd do Samarii**, studnia Jakuba znana z rozmowy Jezusa z Samarytanka (lub jeśli nie będzie można wjechać pojedziemy na Górę Kuszenia do Jerycho). Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Jerozolima. Przejazd do Jerozolimy. Getsemani. Stare Miasto w Jerozolimie*. Ściana Płaczu. Przejście tunelem archeologicznym pod dawną Świątynią. Ecce Homo. Lithostrotos. Droga Krzyżowa. Bazylika Grobu Pańskiego. Powrót do Betlejem i Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia*. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 7
Jerozolima. Zwiedzanie Muzeum Izraela, gdzie znajdują się jedne z najstarszych zwojów Starego Testamentu, model Jerozolimy z czasów Jezusa. Wzgórze Herzla. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd na Ofel i zwiedzanie Miasta Dawida. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Wylot o godz. 21:10. Lądowanie we Wrocławiu godz. 00:20 w dniu 11.11.2019.
** Zwiedzanie w zależności od sytuacji politycznej.

noclegi w hotelach, pokoje 2 i 3 os. z łazienkami