Filharmonia Dolnośląska: Rozmowa z wiolonczelą.

 

Kiedy masz swój ulubiony utwór i nagle okazuje się, że możesz wysłuchać go w wykonaniu na żywo i nic nie staje na przeszkodzie, aby tak się stało, to z ogromną przyjemnością zanurzasz się w każdy dźwięk płynący ze sceny.

Claudio Bohórquez był gościem Filharmonii Dolnośląskiej i ku mojej radości odbył cudowną rozmowę ze swoją wiolonczelą w Koncercie wiolonczelowym h-moll op. 104 Antonína Dvořáka.

Mała kameralna sala koncertowa w górskim klimacie tylko dodała intymności wykonania tego utworu, związek pomiędzy talentem artysty a muzyką płynącą z instrumentu był jeszcze większy,

Magnetyzował każdym swoim gestem dopieszczając każdy dźwięk jednocześnie nadając mu swojego osobistego charakteru.

Miłość, namiętność, subtelność  pozostawiły w nas niezapomniane wrażenia, nieraz wracają  w pamięci chwile z tego właśnie wieczoru, a to znaczy, że koncert był w doskonałym wykonaniu.

Koncert poprowadził od pulpitu dyrygenckiego Szymon Makowski, grała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej podejmując świetny dialog i nadając charakteru, jednak całość prowadziła ona – wiolonczela pokazując  dla nas to, co najważniejsze.

Iwona Karpińska

Wrocław

JELENIA GÓRA (Hirschberg im Riesengebirge/Polen): Lower Silesian Philharmonic: Conversation with a cello.

 

O autorze

client-photo-1
Iwona Karpińska

Komentarze

Dodaj komentarz