Musikverein: New Year’s Concert 2022 „Piękno bycia razem”.

Musikverein: New Year’s Concert 2022 „Piękno bycia razem”.

 

Tegoroczny koncert Noworoczny Wiedeńskich Filharmoników był jak wyłaniająca się syrena z morskich fal, by oczarować, uwieść, rozkochać. Oczarował, uwiódł i rozkochał w sobie.

 

Daniel Barenboim rozbudził nasze nadzieje na nowe życie, dotknięciem batuty ożywił Feniksa, który subtelnie rozkładając skrzydła poszybował w naszej wyobraźni roztaczając wizję zdrowego świata, w którym wszyscy jesteśmy blisko.

W morzu kwiatów z ogromną przyjemnością przejrzeliśmy poranną prasę zaserwowaną przez fantastycznych w tym dniu Wiedeńskich Filharmoników, ich gra była dla nas finezją, która dostarczyła nam wspaniałych pozytywnych emocji.

W tym doskonałym nastroju z ogromną rozkoszą udaliśmy się na bal w rytmach uwertury z „Zemsty nietoperza”, by uwodzić, flirtować, kochać, zaskakiwać, zachwycać tak, jak zachwyciła nas w nowej odsłonie jedna z najlepszych orkiestr świata. Cała widownia doskonale przygotowana na tajemniczość, jaką niesie ze sobą maska, stała się nieodzownym elementem tego wykonania.

Aplauz , jaki wyzwolił się z widowni był toastem na cześć rozpoczynającego się w tym dniu Nowego Roku.

Czy może być coś bardziej przyjemnego, niż polka i szampan? W rytmach polki szampan smakuje najlepiej, z nutką orientalną „Perskiego Marszu” w tle.

Niech porwą nas w nowym roku walce „Tysiąca i jednej nocy” , tak jak zawładnął naszą wyobraźnią walc maestro Daniela Barenboima, a duch tego koncertu niech wysyła pozdrowienia dla Pragi.

Wiedeń. Miejsce na widowni Musikverein drogą do szczęścia. Do szczęścia bycia razem.

W rytmach koncertu Noworocznego, z którego w tym roku emanowała ogromna energia, mogliśmy poczuć wartość, jaką jest współistnienie oraz obecność, obecność jednego człowieka w życiu drugiego.

Ogromna radość zagościła w naszych sercach, ogromna radość z bycia razem podczas koncertu Noworocznego w Wiedniu.

Maestro Daniel Barenboim oraz Wiedeńscy Filharmonicy – dziękujemy.

 

Iwona Karpińska

Wrocław

 

WIEN/ Musikverein: New Year’s Concert 2022 „The Beauty of Being Together“.

 

 

O autorze

client-photo-1
Iwona Karpińska

Komentarze

Dodaj komentarz